Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 30.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема не може само хубави нещанови  
Автор Gil_Galad (снежно острие)
Публикувано24.08.03 14:13



шапки доло пред Толкин но ........ има ли неща в неговото творчество ,които не ви допадат !? някакви похвати или други неща за които се сетите !
на мен лично не са ми приятни ( не че ги пропускам когато чета )геогравските приоми на Толкин ! имам чувството ,че ще се загубя при някое по заплетено описание -все пак в главата си нямам географска карта!
това ми беше мисълта !


Печално арфите звънят
за елфа светъл Гил-галад,


Тема Re: не може само хубави нещанови [re: Gil_Galad]  
Автор Alegra (загадката)
Публикувано24.08.03 19:03



hehe, tova mi napomnja na neshto, koeto bjah chela mnogo otdavna...Vsashnost Tolkin kogato zavarshil knigata kazal, che shte prieme samo edna kritika- che knigata e prekaleno kratka...





Тема Re: не може само хубави нещанови [re: Alegra]  
Автор Umai Maia (Vanya)
Публикувано24.08.03 21:54



Ами това е мойта критика към него, всъщност...прав е, 4е това е първото, което на човек му идва на ум, след като ги про4ете.

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Предполагам,нови [re: Alegra]  
Автор Alegra (загадката)
Публикувано25.08.03 12:20



че се разбра, че говоря за Властелина...(забелязах, че никъде не съм уточнила)



Тема Re: Предполагам,нови [re: Alegra]  
Автор Umai Maia (Vanya)
Публикувано25.08.03 12:30



Представи си само Силмарилион да не беше публикуван посмъртно, а да беше останал в някое чекмедже на дома във вид на разбъркани записки...ако Кристофър Толкин не беше се посветил на задачата да се справи с материала...Според мене без Силмарилион "Властелинът..." губи много от...от себе си.

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Re: Предполагам,нови [re: Umai Maia]  
Автор Alegra (загадката)
Публикувано25.08.03 12:43



Всъщност не мога да си представя, защото не съм го чела... От Толкин съм чела само Билбо Бегинс- или до там и обратно и Властелина...А според мен едното не върви без другото...Докато Силмарилион (поне до колкото знам) е нещо като учебника по История на Средната земя...



Тема Re: Предполагам,нови [re: Alegra]  
Автор Umai Maia (Vanya)
Публикувано25.08.03 12:51



Хващай го и го чети
Други думи нямам

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Re: Предполагам,нови [re: Alegra]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано25.08.03 12:53



Според мен (като един не особено голям почитател на "Билбо"), за разбирането на разните подробности от Властелина, ти трябват Силмарилионът и Недовършрни предания.

Много малко ще ти се загуби от картината, ако не си чела Билбо.
Но ако не си чела Силм. и Преданията, много неща просто не са на мястото си.



Тема Re: Предполагам,нови [re: Roheryn]  
Автор Alegra (загадката)
Публикувано25.08.03 13:27



Всъщност като се замисля, докато четох Властелина нямах особено много неизяснени неща...Явно Толкин си е въвел образите така, че да е разбираемо...Но колкото и добре да е описал всичко пак има предисторията за Билбо...която си е отделно и просто без нея не може...Докато без Силмарилион явно може....Друг е въпроса, че е възможно просто да не съм си давала сметка за неща описани във Властелина и разяснени в Силмарилион... Ето затова казвам, че Властелин без Билбо по-не става, отколкото без Силмарилион...докато обратното да...



Тема Re: Предполагам,нови [re: Umai Maia]  
Автор Alegra (загадката)
Публикувано25.08.03 13:30



а 100% ще го прочета... две мнения няма




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.