Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 01.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Тема Творчествонови  
Автор Eлaнop (прекрасната)
Публикувано06.08.03 18:07



Творчеството на Толкин!Вярвам не се изчерпва само с ''Хобит'',''Силмарилион'',
''Недовършени предания'',''Властелина...'' и ''Опасното кралство'' .Има ли и други книги преведени на български?Или изобщо още творения???






Тема Re: Творчествонови [re: Eлaнop]  
Автор Щaндapтepфюpep Щиpлиц (undercover)
Публикувано06.08.03 18:10





Наслаждавай се

________________________________________
Заменям стерео за антифриз

Тема Re: Творчествонови [re: Щaндapтepфюpep Щиpли]  
Автор Eлaнop (прекрасната)
Публикувано06.08.03 18:30



Боже днес къде ми е ума?Как можах да забравя тоя сайт!Ходила съм , но никога не съм го разглеждала обстойно.сега ще го направя.



Тема А, тъкмо щях да задавам подобен въпрос!нови [re: Eлaнop]  
Автор speedy GOnzAlez (furious andfast)
Публикувано06.08.03 18:50



Понеже отскоро се мотам наоколо, та не знам дали сте говорили за библиографията на Толкин подробно и дали сте публикували нещо тук. На мен ми се случи да съставям библиографията на Толкин (възможно най-пълната кратка библиография, ако така може да се каже), като черпих информация най-вече от официалната му биография. Естествено, отбелязах и всички излезли на български до момента книги. Имам си файла, разбира се, а иначе библиографията излезе заедно с една страхотна обширна статия за Толкин, непревеждана до момента, в един от броевете на "Тера фантастика", посветен впрочем точно на Толкин. Та искате ли да изровя файла и да пейстна тука нещичко? Пък може и самата статия, ако я намеря на файл? Щото може би повечето от вас въобще не знаят за това списание, камо ли пък че има и брой, посветен на Толкин.

П.П. Не бях видял постинга на Щирлиц. И все пак има ли описана библиографията наведнъж? Видях, че е на раздели.

Редактирано от speedy GOnzAlez на 06.08.03 18:53.



Тема Ами... [re: speedy GOnzAlez]  
Автор Eлaнop (прекрасната)
Публикувано06.08.03 18:58



не , не съм чувала за подобно списание...



Тема Re: А, тъкмо щях да задавам подобен въпрос!нови [re: speedy GOnzAlez]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано06.08.03 20:32



Дай!

(виждаш ли хищническият блякък в очите :)))



Тема Re: А, тъкмо щях да задавам подобен въпрос!нови [re: speedy GOnzAlez]  
Автор AdanedhelМодератор (ментат)
Публикувано06.08.03 21:47



Ами давай статията - ще се радваме да я видим. Иначе отдавна се каня да направя едно по-дълга и цялоста (събрана на едно де) библиография на творбите на Толкин, ама скоро ще стане и тая...




Тема Re: А, тъкмо щях да задавам подобен въпрос!нови [re: speedy GOnzAlez]  
Автор Щaндapтepфюpep Щиpлиц (undercover)
Публикувано07.08.03 11:53



Аз поне знам за него , имам и последните 4 броя. Но не знаех, че ти си я писал библиографията. Няма да е лошо да се пусне статията, даже напротив. А, и в контекста - не можахте ли да му намерите на Вл. Зарков някъде из нет-а английски текст на "За вълшебните истории"?

________________________________________
Заменям стерео за антифриз


Тема Re: А, тъкмо щях да задавам подобен въпрос!нови [re: Щaндapтepфюpep Щиpли]  
Автор speedy GOnzAlez (furious andfast)
Публикувано07.08.03 13:32



Английски текст ли? Че той от руски ли е превеждал... не знам

******************
Бързата работа - срам за гоамайстора.
Бързият бийт - изцеление


Тема Re: За въшебните истории..нови [re: Щaндapтepфюpep Щиpли]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано07.08.03 15:17



... се е получила добре, до колкото си спомням.
По-възмутителна се оказа предната статия, където имаше някои непонятни за мен бисери, които ме навеждаха на мисълта, че авторът май не е чел (много внимателно) ”Властелинът” и разказва малко на вдъхновение...
Иначе е много полеззна от информационна гледна точка




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.