Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 01.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема след...нови  
Автор Alastis (Никозия)
Публикувано03.08.03 18:05



Хижа: Звездица
Събитие: събиране на клуб Толкин от dir.bg
Главна цел: награждаването на Бъдъмба като победител от конкурса
Вторична цел: да се запознаем
Хронология: неясна, на места губеща се
Присъствали: Бъдъмба, Грахче, Adanedhel, Strider, Jill, TauMaster, Мордред, Arc, Roheryn, Fairy, Talyesin, Ловеца на гущери, Alastis (от клуба), + приятели на Грахче, Strider, Бъдъмба и Ловеца на гущери. На втория ден се присъединиха и Maulien и Манве
Свободен текст: Значи, започнахме да се събираме в 13:00, по график и се събирахме доста дълго време. Последен в бирария "Петте Кьошета" дойде Шефа (Adanedhel). Качихме се до хижата десет човека с колите на Roh и Урук-хайя на Грах, по-късно Roh слезе да вземе Jill и TauMaster-a, останалите се катериха пеша, не знам откъде . Първоначалният дъжд не успя да ни провали екскурзията. Така или иначе през първия ден си валя слабо, но напълно достатъчно за да провали планът ми да отидем с Talyesin до Черни Връх
Официалното награждаване на Бъдъмба беше планирано за първия ден, но се състоя на втория. Вечерта (на първия ден) си устроихме стабилна вечеря в ресторанта на хижата. Неудобство беше, че на голямата маса не можехме да се чуваме всички и затова по-късно си взехме една каса бира и се качихме в стаята на Шефа, Момчил (приятел на Бъдъмба), Talyesin и Alastis. Отпрашихме го до 2:00, като слушахме здраво Blind Guardian, Iron Maiden, Summoning, Alastis и други. Разбира се не минахме без (почти) задължителното молене да не бъдем толкова шумни, от страна на... не знам кой беше този
На следващата сутрин ставахме един по един. Тогава Roh отново слезе до София, за да доведе Maulien и Манве. С Talyesin така и не отидохме до Черни Връх, въпреки че не валеше . Деня го изкарахме в бързо събиране на багажа, допиване на последната изостанала бира, награждаването на Бъдъмба и разговори на всякакви теми. Тръгнахме си по някое време след обяд.
Оценка на срещата: 6/6 (перфектна)

П. П. Това описание беше за хората, които по една или друга причина не успяха да дойдат. Нека и други присъствали да си кажат мнението за срещата

Поздрави от Alastis

Земя Се Страшно Люлее, Потръпва
И Зейва Пропаст, Скала Се Цепи
Кръв Капе От Сърцето


Тема Re: след...нови [re: Alastis]  
Автор Alastis (Никозия)
Публикувано03.08.03 18:14



Допълнение: Най-сетне се запознах с Arc, след като миналата година се оказа, че сме били заедно на фестивала в Будапеща. От тогава, както тя каза, на няколко пъти попадала на следите на още един българин, който е бил там и всеки път се оказвало, че това съм аз

Земя Се Страшно Люлее, Потръпва
И Зейва Пропаст, Скала Се Цепи
Кръв Капе От Сърцето


Тема АМА.... !!!!нови [re: Alastis]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано03.08.03 20:36



Стоп! Стоп! Стоп!

Не така, бре приятелю!
Разкажи им така, че да ги е яд!
Да съжалят 30 пъти, че не са дошли и на 29-тия вече да кроят планове за следващата среща, на която ДА дойдат!

Така и на нас ще помогнат.
(Знаете ли, вие дето ни липсвахте, че никаква Витоша не видяхме? Поне част от нас :) Качихме се на нам си колко метра, седнахме та пихме, ядохме, пихме, спахме, свестихме се, от кумова срама седнахме /някои накацаха/ сред "природата" в една беседка пред хижата, но после поправихме тази грешка и насядахме на стълбите /възможно най-далеч от всякаква зеленина/.
И после побързахме да слезем долу, да не би да ни се завие свят от чистия въздух.
Знаете ли това???
Е, сега разбирате защо трябва да направите нещо за да видим и ние някоя красота на родината...

С една дума, но много съдържателна: ХЕЛП, другарчета!
Направете нещо, та да не правим ние такива глупости!
Затварям отдавна отворената скоба... ето: )

Та мисълта ми (?) май беше...
...а, да!
Не така, Аластис!
Дай накоя клюка, разкажи нещо, хм.... как се казва.... по-такова нещо им кажи.

Кажи им как почти спретнахме революция и клубен преврат.
Кажи как ние се събрахме, а Шефа го нямаше.
Кажи как блаженно спинкаше той, докато ние се чувствахме Изоставени. Нямаше ни го Бащицата! Той не мислеше за нас, а СПЕШЕ!
(Единствената предположена защита в негова полза бе, че е влюбен... но нямаше доказателства и процедурата бе продължена)
И, разочаровани и наранени, ние Решихме - край! нов Шеф ще си изберем!

Но се унесохме в изпипване на плана на церемонията по Предаването на Юзърнейма и Паролата, и Аданедел дойде.
Отиде ни плана!

Но, оказа се, че той бил мислил за нас....
Прибрал се в ранни зори от Изтока, седнал пред Палантира, а от нас ни вест ни кост - ни бележка, ни мейл! А и Дирът го предал... не работел.
Така Шефът решил (благородно, нали си го знаете), че всичко се е провалило и благоверните поданици са оплели конците и клубосборът е потънал някъде в неясното бъдеще.
И легнал да си почине (а нужда имал, да знаете, така безсънно бързал да се върне...)
И да видите, о, чудо!
Вместо да Реши - край! нов клуб ще си избера! - Той ни се Радваше!

И така ние щастливи, че Бащицата ни е сред нас (здрасти, шефе! :), хукнахме през софийският Пущинак, от който дори Страйдър не можа бързо да ни изведе.

Но не я винете нея! Тя не бе търчала на дългите си мотовили из този тъмен, гибелен район. И все пак, само нейната непоклатима воля ни удържа на Пътя, който единствен щеше да ни извете Горе навреме!

Вярно, оказа се, че и Бъдъмба не е обмислила нещата от край до край.
Нито един Назгул не бе викнала да ни отнесе горе! (И сега си потривам раздрънканите бъбреци...) Друг бе викнала....ала той не в пренасянето ни помогна :)

Такива ми ти работи, Драги ми господине!
Разкажи им колко готини се оказахме всъщност :)
И как се надпреварвахме после да казваме, че така сме си били представяли нещата (т.е. нас си).
Признай си как всеки очакваше от теб да си някак по-малък, а ти се оказа дърто парче като нас!
Разкрий им, че шефът се Усмихва, и че търпи всякакви офтопици!
Как не банна ни един Неразумен да седи пред вратата, не заключи никого в гардероба да учи наизуст правилника за поведение... Добрият ни Шеф!

Ракажи им, па дори и да има една, две дози изкривяване на истинните събития с цел зараждане на яд, всички живи свидетели ще си премълчат. (ако не - другият път ще ги съди военен съд! И няма да се помотваме с организирането на някакви церемоний, а ще Действаме бързо, смело и решително! Стига елфически изпълнения!)



Тема Re: АМА.... !!!!нови [re: Roheryn]  
Автор Nienor (Niniel)
Публикувано03.08.03 21:58



Значи сссте ссси изкарали ссстрахотно...Ами поздравление!Определено не ни лови яд...Много сссе радваме за вассс.Наиссстина и на нассс ни сссе иссскаше да дойдем,но орките не ни пуссснаха...Но какво да кажем...Не сссъжаляваме много,че не дойдохме,живота ни изненада приятно тия два дни.


P.S.Сссамо не ни убивайте


Turn off the light
And murder the dawn!!


Тема Re: АМА.... !!!!нови [re: Roheryn]  
Автор fairy (надежда)
Публикувано03.08.03 23:26



Тъй, тъй,
аз май няма да разказвам кое, как, кога, по колко и т.н.

Трудничко е да говориш, когато те връхлетят емоции.

И понеже съм загубила дар слово, ще кажа само едно огромно "Благодаря" на всички, които срещнах вчера-днес на Клубосбора.

За това, че сте такива прекрасни хора и за това, че имах възможността да се запозная с всеки един от вас!

За останалите- надявам се, че следващия път ще бъдете на линия!

П.п. Шефе, отиде ти авторитета, да знаеш! Не мога вече да си те представям като строгият модератор.

Soon your hope will rise...


Тема Re: АМА.... !!!!нови [re: Roheryn]  
Автор Alastis (Никозия)
Публикувано03.08.03 23:36



Добре де, преврат като преврат. Откъде да го знаем, че Шефа няма да разбере къде е срещата и ще го събудим по обяд

То докато заспим аз се опитах да ги срина психически съ... съ... състайниците (да ги наречем). Та Шефа щеше да ме кара да обяснявам как се *** меч. Ама няма да обяснявам.

ЗАМЕНЯМ СТЕРЕО ЗА АНТИФРИЗ в оригинал звучи TO MEGA THERION, BEHOLD THE BEAST (това последното е за Щирлиц, той си знае)

Беше много яко!! Не си спомням от кога не съм се чувствал толкова гот!!

Земя Се Страшно Люлее, Потръпва
И Зейва Пропаст, Скала Се Цепи
Кръв Капе От Сърцето


Тема Re: АМА.... !!!!нови [re: Alastis]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано03.08.03 23:41



Кажи де!
Кажи как си се опитал да ги сринеш психически (да ти имам ентусиазма! не бих пробвала :)



Тема Re: АМА.... !!!!нови [re: Alastis]  
Автор Щaндapтepфюpep Щиpлиц (undercover)
Публикувано03.08.03 23:45



А Щирлиц до преди малко се зовеше Talyesin, за който не се е сетил....
(Знам как е оригинала, имам лириките )

Трябва обаче да отбележа, че и аз си изкарах страхотно и искам да благодаря на всички, които спомогнаха за осъществяването на мероприятието (това включва и всички присъствали естествено)

Повече надали ще пиша по темата, щото след Рох направо ще звуча дървено

________________________________________
Заменям стерео за антифриз


Тема Re: АМА.... !!!! [re: Щaндapтepфюpep Щиpли]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано04.08.03 00:25



Виж сега да ти обясня някои неща от живота като такъв....

(Леле докъде я докарахме - кон да обяснява на елф!)

Беше чудно горе именно защото бяхме сбирщина всякакви люде.
Толкова различни и разнообразни (въпреки, че като цяло за нас важи "хвани единия, удари другия").
И всеки си даде своето за да се получи картинката.
И както всяко такова "свое" там бе ценно, така е и тук.

А и поне на мен ми е изключително интересно да разбера кой как е видял нещата, защото както знаеш петима свидетели на едно и също нещо, после го рзказват в поне 12 варианта (като начало - после бройката се увеличава :)

Та исках да кажа - давай!



Тема Re: АМА.... !!!! [re: Roheryn]  
Автор SeDeFa (Астрофизик)
Публикувано04.08.03 01:39



Беше много хубаво, но ние с Maulien пристигнахме едва към 13:00 може би не успяхме да поседим много , и не присъствахме на никакви дискусии по Толкин освен колко дълга е брадата на Гандалф, и по-дълга ли е от тази на Саруман . Иначе наистина беше много хубаво всички сте много готини и се надявам следващия път да поседя повече .



П.П. Да не останете с впечатлението, че не съм си прекарал добре... беше СУПЕР, така че да ви е яд!!!

-Мамо, какво значи сигнатура ?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.