Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 21.09.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема HARRY POTTER VS THE LORD OF THE RINGSнови  
Автор Evenstar (Вечерницата)
Публикувано27.07.03 21:13



Някак ми е гадно, че след Завръщането на Краля няма вече да има друг ВнП филм ,а Хари Потър е цели 7 части и ще го бие.Засега ВнП държи върха ,дори ще пуснат ХП и ЗоА следващата година,защото ги е страх от такава конкуренцияНо следващата и по следващата година и т.н.? Много е жалко как "Хари Потър манията" залива света и малцина успяват да се докоснат до истински ценните книги ,създадени от Толкин.
Забравих да добавя, че на всичкото отгоре Роулинг очевадно си е откраднала някои неща за ХП от ВнП

Мay Light of The Evenstar shine on you way...

Редактирано от Evenstar на 27.07.03 21:41.



Тема Re: HARRY POTTER VS THE LORD OF THE RINGSнови [re: Evenstar]  
Автор diva_magiosni4ka (vampire)
Публикувано29.07.03 01:27



Oho!De da biaha NIAKOI ne6ta otkradnati.......

I love blood
[img]http://www.teufel.hit.bg/pictures/bloodbar.gif[/img]


Тема Re: HARRY POTTER VS THE LORD OF THE RINGSнови [re: Evenstar]  
Автор fairy_child (what is life?)
Публикувано29.07.03 06:21



Роулинг копира от много места, не само Толкин, но копира качествено:) А доколкото че Хари Потър залива света---всеки си има право да избере какво да чете...това че много хора са избрали Хари вместо Властелина не е нещо за което трябва да се сърдиш

You call me a freak like it's a bad thing!


Тема Re: HARRY POTTER VS THE LORD OF THE RINGSнови [re: Evenstar]  
Автор Лoвeц нa ryщepи (сръчен)
Публикувано29.07.03 10:18



Кво пък толкоз?

Всеки си избира какво да чете и гледа. ХП още не е написан до 7-та част. А за тая, която сега излезе (май 5-а) чух, че Роулинг е заявила че няма да има филм по нея. Пък и отде знаешче някой няма да тръгне да филмира Силмарилиомн примерно.

На ХП съм гледал втория филм, изслушал съм третата част на аудиокнига. Не съм останал с лошо впечатление. Отбелязах си че трябва да се хвана някой път и да изчета всичко. Оставам със смътното впечатление, че с всяка следваща книга авторката задобрява... и книгата от детска постепенно става за възрастни. Сигурно 7-та ще бъде най-интересна.

Мисля че Толкин вече се е разписал в историята на литературата и след векове все още ще го четат. Дали ХП също ще остане за в бъдеще също ще видим. Ела и ме питай след 15 години и ще ти кажа какво мисля по въпроса.

Толкин е дядото на фентъзито. Не се учудвай че влияе на останалите. В момента се сещам за една авторка, която е била вдъхновена да пише щото като дете е прочела ВнП. Питай всъщност още колко писатели са така...

My future domain



Тема аре нема нужданови [re: Лoвeц нa ryщepи]  
Автор Гpaxчe (диване)
Публикувано29.07.03 10:23



виж, до сега сме имале има-няма 10 подобни теми и просто ми се повръща вече
молба от все сърце - тая тема да се прекрати... меренето на п-ки просто - вън ...
стига вече
който иска да обсъжда темата моля, но не тук - това е клуб за Толкин

Форсмажорно обстоятелство


Тема Re: аре нема нужданови [re: Гpaxчe]  
Автор Лoвeц нa ryщepи (сръчен)
Публикувано29.07.03 10:36



Всъщност не можеш да избегнеш темата със сравняването. Толкин е станал мерило за фентъзи. Наскоро прочетох една трилогия само щото отзад на корицата имаше някво сравняване. Пък и корицата беше на John Howe. Естествено нямаше място за сравнение. Ама книгата не лоша... стига да издържиш да прочетеш 2/3 от книга първа.

Друг е въпроса, че тука дечурлигата ги избива на ХП vs. ВнП. Което е съвсем естествено. Все още не са изчели достатъчно книги. Пък и цялата комерсиализация - филми, игри, бля-бля...

My future domain



Тема Re: аре нема нужданови [re: Гpaxчe]  
Автор Maulien ()
Публикувано29.07.03 13:10



Ох,омръзна ми и на мен да подхващаме наново този Х.П.Сигурно трябва да има нещо като предупредителна бележка за неразбралите.
Но хайде наистина стига вече!Разваля се приятната атмосфера тук...



Тема Re: Няма ли кой да ги...нови [re: Evenstar]  
Автор lkel ()
Публикувано29.07.03 13:18



....трие тия теми?
Адаланещоси си гледа съвестно задълженията, обикновенно. Що сега го няма? о_O?



Тема Има..нови [re: lkel]  
Автор ganima (sunny star)
Публикувано29.07.03 14:22



.. ами и той трябва да почива все някога. Тази седмица май до петък щеше липсва.

*********
Колко е мъничък човекът!!!
Съвсем не се вижда
сред зелените листа.


Тема Re: БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ СТЕ ТАКИВА КРИТИЦИ!!!!!!!!нови [re: ganima]  
Автор Evenstar (Вечерницата)
Публикувано29.07.03 14:59



Като всички сте готови да ме убиете заради тази тема, ще я изтрияНо не ми гоказвайте по такъв начин все е дно върша престъпление като засягам този ,според мен, болезнен въпросНали за това е клуба ,да се разисква по различни мнения ?щом ще е с избирателна пропускливост на теми ,по -добре да ви напуснаДа не говоря че поне половината от темите ,които сте писали си заслужава да се изтрият но да не би да протестирам по такъв начин
Обидена съм ви!!!Значи вие можете да пишете всякакви неща а аз че съм написала това вече кой знае каквое полудея]


May The Light of The Evenstar shine on your way...

Редактирано от Evenstar на 29.07.03 15:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.