Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 27.04.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Малко илюстрации по Толкин, вкл. и от самия негонови  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 01:42



Ако позволите :)

Позволих си да кача малко (вероятно над 60 MB) картинки. Сървърът е в peering-а, така че едва ли ще е видим извън страната. За сметка на това за нас туземците ще е мн. по-бързо, ако собствената им връзка го допуска.

http://bubu.to/Phoenix/Tolkien/

поздрави
Philip



Тема Re:нови [re: Philip]  
АвторRoh (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 02:28



Браво на теб, Philip :)

Винаги е удоволствие да се видят тез неща! :)))))

Ма вземи ги подреди или поне ги преименувай рабираемо!

Има доста например на Ted Nasmith, които не са където им е мястото. Да не говорим, че John Howe си е заслужил да му отделиш собствена директория :)
Прегледай ги внимателно - на повечето Eriol си е написал чии са.
А които не знаеш - все ще се намери някой, който да ти помогне (тук поне хора, които познават тези рисунки, с лопата да ги ринеш :) А и по неизброими сайтове можеш да рабереш кой им е автора и как се казват.

А като казах "как се казват", едно нещо, което със сигурност (си мисля :) не е вярно - на Alan Lee имаш еднин Numenor.jpg, който не е Нуменор, а Осгилиат (най-малкото защото в Нуменор такава частична разруха няма - там всичко е раз и на всегда). Или поне такъв ми е споменът.





П.П.
Надявам се, че приемаш "градивна критика", защото, ако се окаже, че думите ми са ти неприятни, няма да мога да ги коригирам, и ще отваряме работа на шефа да трие :)


А! И още нещо - отдели онези, които нямат нищо общо с Толкин :)



Тема Re: Малко илюстрации по Толкин, вкл. и от самия негонови [re: Philip]  
АвторStrider (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 04:44



Чудесна идея, о Любителю на конете! (Тук ми понамирисва на Рохан )
Hannon le, Philip.

P.S. Рох е права за Нуменор. Това му произведение на Alan Lee се нарича The Ruins of Osgiliath. :)))



Тема :))нови [re: Roh]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 14:43



Разбира се, че приемам градивната критика :)
Проблемът обаче е, че нямам много време - а тези 2 дни (в сряда изчезвам) нямам почти никакво. А картинките съм ги сложил "As Is", т.е. както съм ги намерил, без да преподреждам нищо. Към края на месеца ще оправя това нещо - или преди това, ако дам login на някой приятел Толкин-овец :)

До скоро!

поздрави
Philip



Тема Re: Малко илюстрации по Толкин, вкл. и от самия негонови [re: Philip]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано15.07.03 09:23



Здрасти Филип,

не можах да ги видя от моя акаунт, но ще се логна от другаде и ще хвърля око. Всъщност подозирам, че там си събрал цвета на илюстрациите на "утвърдените" Толкинови художници, но те се намират наистина на страшно много места из нет-а.

Преди време Рохерин подхвърли идеята да се направи "неконвеционална" галерия за Толкин - аз например имам много фенарт в комп-а си, рисунки със собствена стойност и уникална красота. Предполагам, че и други хора имат. Ето сега и от конкурса видяхме, колко много красиви рисунки имат и феновете на Толкин тук.

Иска ми се някъде да бъде направена именно такава галерия с постоянно изложение на произведения по Толкин, които не са на свещенната 5-ца или колко бяха там официалните художници по Толкин.

Как ти се струва?

няма


Тема Re: Малко илюстрации по Толкин, вкл. и от самия негонови [re: Гpaxчe]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 13:34



Значи, според мен има 2 варианта за това:
- да говорим с хората от Valaquenta.hit.bg, и да ги сложим при тях
- да направим отделен сайт, посветен специално на това

Аз лично предпочитам втория вариант, защото ще ни даде възможност за собствен дизайн и т.н. Но - както казах - утре заминавам и се връщам в края на месеца. Нека през това време другите тук също си кажат думата, и да решите как искате да е. Хостинг ще се намери - с достатъчен обем, а ако трябва, сигурно ще може да бъде и с PHP. Но да не навлизам сега в техн. подробности.

Между другото, не знам кои точно са утвърдените художници, но мисля, че си струва да сложим и техните творби в сайта - наред с тези от феновете.

Philip



Тема Re: Айденови [re: Philip]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано15.07.03 14:25



Хубаво, хубаво :))))

Откога си мечтая за едно място, на което наистина да има от пиле картинки и да пише на български тук таме :)))

Един tolkienart.nam.kvo е добра идея - специално място с (как го формулира Грах???) "неконвенционален фен арт" (Грах, аз изписах 30 реда за да ти обясня, а ти успя с 3 думи! :))))))

Място само за това.... с ного ама ного картинка!
Сите елфи заедно!

Ше помагам с кеф! Густо! (ако ме щете де )

Естествено, ако предпочитате valaquenta.hit.bg/tolkienart/....
и туй мое! :)
И където и да е другаде - пак мое!

Важното е да се получи, или поне да се поентусиазираме за начало :)))))



Тема Re: Малко илюстрации по Толкин, вкл. и от самия негонови [re: Philip]  
Автор AdanedhelМодератор (ментат)
Публикувано15.07.03 15:20



Колкото до мен, няма никакви проблеми. Аз отдавна искам да направя нещо подобно към Валакуента, но все има някакви проблеми.

Да се договорим тогава така,
измисляте място за хостинг, правим подбор на илюстратори (известни и неизвестни), аз правя примерен темплейт (ако не ви хареса ще обсъдим нещата по дизайна), качвате нещата подредени по категории, и всичко това отива към http://valaquenta.hit.bg/gallery. За темплейта очаквам помощ и идеи от Грах, Рох и другите... ОК?

Иначе, според мен, най-утвърдените художници по Толкин са Джон Хоу (моят любим), Алън Лий и Тед Нейсмит. Но има стотици още добри и нетолкова добри...




Тема на ICQ-тонови [re: Adanedhel]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 16:24



Пуснах ти един request, за да обсъдим нещата по-бързо. Btw, не можах да те разбера - ако ще е във Валакуента, защо да се търси хостинг? Слагаме ги пак там, и готово.

P.S. - само не ми казвай, че вярваш на 10 MB-овото ограничение в обема ;)



Тема Re: на ICQ-тонови [re: Philip]  
Автор Лoвeц нa ryщepи (сръчен)
Публикувано15.07.03 16:32



буаХАхаха

Абе човек, нали знаеш колко МБ предоставя хит-а? 10 Мб... Познай колко картинки се побират на такъв акаунт. Понеже каза да не се вярва за това ограничение - едно време си съществуваше. Сега може и да са пипнали нещо и да не е вече така. Ама ако ти е над - ризкуваш един ден админите току виж като правят некви промени, нов софтуер и ала бала, да те забележата и едно дел да ти ударят.

А сега си помисли на колко акаунта е точно Валакуента в хит-а. Нещо м/у 6 и 10. Веднъж го преточих целия - излезна ми 100 Мб... е вярно че ми беше преточило и някви други глупости ама...

Пък ако стааа дума за пхп - малко трудно на хит-а...

My future domain

Редактирано от Лoвeц нa ryщepи на 15.07.03 16:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.