Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 05.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема не ви ли писна?нови  
Автор Лoвeц нa ryщepи (сръчен)
Публикувано11.07.03 15:06



Ей така взех та се зачудих.

Не ви ли се случва да се уморите да го обсъждате човека и всичко написано от него? ВСе пак той е починал преди куп години, а и книгите са написани преди куп години. Обсъждаш го, обсъждаш го... и накрая те заболява ченето/клавиатурата от обсъждане. ИЛи зацикляш и установяваш, че няма какво повече да кажеш - както като имаш много добър приятел 10-15 години, виждате се с него всеки ден... и изведнъж установявате, че нямате какво да си кажете повече, защото до болка се познавате един друг.

И така, всички киснеме тука пред РС-тата, обсъждаме куп неща, които АВторът не си е помислял и би се преобърнал в гроба ако можеше да ги чуе; абе ставаме своего рода спецове по Толкин... и какво от това? Ъ? СЕдиме, опитваме се да се доберем до клуба, скърцаме със зъби, псуваме, а пък дира ептен се е капичнал. И от какъв зор?

Защо ни е всичко това?

айде, просто се зачудих...

My future domain



Тема Re: не ви ли писна? [re: Лoвeц нa ryщepи]  
АвторYanitsa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 14:37



Ами между другото преди на 1 място в класацията ми за най-оби4ани не6та бе6е сериала ,,Приятели,, оба4е май стигнахме до там 4е няма ве4е какво да си приказваме. И така се захванах за Толкин. Оба4е аз по-малко говоря а пове4е 4ета. И хубаввото му е 4е всеки ден разбирам не6то ново. И мн се надявам скоро да не ми омръзне. Е аз сигурно тогава 6те си намеря не6то ново ама 6те ми е гадно.
Ама май аз не е мн правилно да пи6а тука 6тото все пак истинска фенка сам от пролетта горе долу. Ама другите за6то си мъл4ите??? Направо ме о4удвате



Тема Re: не ви ли писна?нови [re: Лoвeц нa ryщepи]  
Автор Alastis (In Darkness)
Публикувано12.07.03 14:57



"Казано честно, ама много ни писна. Вече сме го ударили на заяждане от типа 'а да ви видя колко (не)знаете'. И блажени са тези, които го разберат навреме и се оттеглят от клуба..."

Следващия път помисли малко преди да напишеш такава тема.

Земя Се Страшно Люлее, Потръпва
И Зейва Пропаст, Скала Се Цепи
Кръв Капе От Сърцето


Тема Та, не ви ли е дошло ей до тук от Толкин?нови [re: Alastis]  
АвторЛoвeц нa ryщepи (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 10:15



Обмислих темата си преди да я пусна.

Питам, защото отчасти се чувствам така. Да знаеш, повече от месец не съм влизал тука... даже, за да чета. Изключвам от сметката последната седмица.

А през това време, даже и файлове не съм катерил в еврото. Нито пък съм смъквал за себе си.

Оглеждам се и се чудя - и аз "уж" съм фен... ама не мога да се сравнявам с 90% от хората тука, те са по-фенове. Седя и се чудя как висчки изкопавате теми за обсъждане. И се чудя какъв е смисълът да се обсъжда един отдавна починал човек. И как продължават да се изкопават нови теми за обсъждане. Не ти ли е странно? Поне мъничко?

А и като ги гледам клубчетата в какво състояние са в момента, седя и му се чудя на нервите на Аданедел...


В отговор на:

Вече сме го ударили на заяждане от типа 'а да ви видя колко (не)знаете'.




Ако наистина тръгна да се заяждам на 'колко (не) знаете' ще ви пробутам някакъв шокиращ, но добре обоснован "факт". И ще ви посоча някакви източници дето или не можете да ги проверите, или са такива тухли, че не можете да се оправите из тях. Всъщност може даже да го направя по някое време. Създаването на легенди е интересна дейност....

Та, не ви ли е дошло ей до тук от Толкин?



Тема Re: Тцнови [re: Лoвeц нa ryщepи]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано14.07.03 13:00



Виж, всеки си има скътан дълбоко и добре отглеждан, рошав мазохизъм, но той е колкото за цвят, за вкус - подправка. Разбираш ли?
Но тук става дума за друго - ти предполагаш солидна доза, примесена с почти отвращение от себе си, заради "празнотата", "безсмислеността", "отегчението"... може би

Всеки, които влиза тук има определена потребност, която се надява да бъде задоволена. Дори и ти.

Но, пази Боже!, да възприемаме клубът като място за обсъждане на "един отдавна починал човек".
Поне аз не го възприемам само така.
Четейки Властелина, аз предимно не намирам Толкин, а себе си (най-общо казано).
Мисля, че точно това е, което (мен) ме държи на ръба на пълното вманиачаване и лекичко ме тласка напред.

Виж, повечето тук признават, че имат нужда от помощ (все още се търси клубен психиатър :)
Но клубът е малко като анастезия - не лекува, но облекчава.
Имат си краста - чешат си я. (аз също - крастав, дръглив кон)

Та исках да кажа - не, не ми е писнало. Ако това се случи - ще се махна и когато вече не издържам повече, ще се върна отново (предполагам това е класическият сценарий)

А за изкопаването на темите, никой не е нужно да си мръдва пръста - Грах работи по въпроса като за петима :)))


А казваш "Питам, защото отчасти се чувствам така. Да знаеш, повече от месец не съм влизал тука... даже, за да чета."
Нормално.
Мисля, че всеки, влязъл тук, се ангажира емоционално.
В такъв случай, нормално е да има и нужда от почивка, от отдръпване, от откат.

Не бой се - ще ти мине (надявам се). От това не се умира много.
Виж, от демонстрираната скромност (справка: виж 90-те % "по-фенове"), може да пострадаш - натрупването на излишъци в извънредни размери е опасно.

Тъй че, и да мислиш и да не мислиш, тук става въпрос за чувства.
Няма смисъл да разсъждаваш толкова...

...примерно....



Тема Re: не ви ли писна?нови [re: Лoвeц нa ryщepи]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано14.07.03 14:56



Сериозно те питам не те ли е срам?"Разни хора ,разни идеали".Това е!Някой се вманиачават други-не.И на тези които не могат да го направят им е странно как другите могат.Когато някой ден ти се удаде ще ни разбереш...надявам се...



Тема Re: не ви ли писна?нови [re: Elving]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано14.07.03 15:06



Той разбира - отдавна :))))
Просто се чуди



Тема напълно сериознонови [re: Elving]  
Автор Лoвeц нa ryщepи (сръчен)
Публикувано14.07.03 15:56



никак не ме е срам. пък и не виждам - от какво точно трябва да се срамувам?

тъй като заговорихме за вманиачаване и разбиране - я да те питам нещо. Сещам се за едни хора дето се вманиачават... дотам че са готови за свободата или господ знае какво още да "забравят", пуснат и т.н. няколко бомби сред цивилното население. Свещен джихад и бла-бла. Или пък свещен католицизъм. Та те питам следните две неща:
а) от къв зор ми е да разбирам някви вманиачени гугуни дето трепят невинни граждани с цел да "постигнат" мир?
б) не мислиш ли, че вманиачаването може да доведе до доста лоши последствия - я за другите около теб, я за теб? Да се моташ по улиците с безумен поглед и да си мърмориш "да бесссценни", или да придобиеш мания за величие и да се накичиш със старо желязо като циганин минал през завода за метали и да се пробваш да създадеш няколко духа за пръстена ти... Да не говорим например за загуба на връзка с действителността и други хубави нещица...

My future domain



Тема Re: Тцнови [re: Roheryn]  
Автор Лoвeц нa ryщepи (сръчен)
Публикувано14.07.03 16:16



е това беше добре казанао.

пък и тая подправка за която ми говориш... ще ме прощаваш ама първото дето ми хрумна бяха червеи. наистина съм зле :)))

Това че клуба е за "един отдавна починал човек" е просто един от начините по които може да се погледне.

Май друг път съм го казвал ама - ако си намерим клубен психиатър, той ще е като нас. Следователно болен. Следователно няма да става за клубен психиатър.

Бе тя Грах добре ги изкопава темите. Само дето като гледам и имам чувството, че напоследък май тя е основния човек дето ги копа. Малко кофти нали? Ми като се изчерпа Грах?

А за 90-те процента по-фенове изобщо не се шегувах.

My future domain



Тема Re: Истинанови [re: Лoвeц нa ryщepи]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано14.07.03 17:39



Грах да се изчерпа! Сакън! :))))
А има сега много люде (и елфи и тиро-лиро [прощавай Манве - и Валари]), изпаднали в летаргия и сбиращи сили.
Мисля, че докато има кой да се вълнува, ще има за какво да се говори.

Между другото, въпросът ти е много разбираем и абсолютно нормален.
Не вярвам да има много хора тук, които да не са се питали докъде ще я докарат, ако продължават в същият дух.

Но "вманиачаването" не е задължително да има "лоши" последици.

Говоря за себе си, не дръзвам да твърдя за другите.

В Толкин откривам всичко красиво и струващо си, в което вярвам. Това ме прави щастлива. (А дали тези неща, които откривам са Истина и Реалност не сега ще нищим. Приеми думите на Слартибартфаст (? :), че предпочита да е щастлив, отколкото прав)

Това състояние определено ме кара да не пропускам хубавите нещица. Напротив. Виждам ги по-ясно :)

Освен всичко друго, благодарение на Толкин се върнах към неща, които не бях правила от епохи, и които явно са ми липсвали.
Прорисувах, а не бях хващала молив от дребни дни.

Та кой ще се наеме да каже дали това е за добро или за лошо?!
И дали това да вървиш и да си мърмориш "Ах! Морето!..." или "...зелените поля на Лебенин...", е висока или ниска цена за онова, което ти нахвърлях, че получавам?!

Не мисля, че има място за притеснение :)

Не забравям думите (използвам тях за да дразня народа, защото са на Дъмбълдор :Р)
"Обаче това ... не ни дава нито познание, нито истина. ... Не е добре да се захласваме по мечтите си и да забравим да живеем..."

Но аз откривам Истините си в Толкин, така че имам алиби :))))))


====
ще се върна пак на феновете и 90-те %...
Първо - мразя думата "фен"
Второ - кой и как ги преценява тез неща? Как се мери? На кило? На метър? На литър?

Може да се споразумеем да говорим за фази - заинтересуван, вманиачен, обсебен :))))

Редактирано от Roheryn на 14.07.03 17:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.