Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 23.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Митът за русите коси на елфите  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано16.06.03 16:25



Как мислите откъде произлиза този мит на мен лично ми е много интересно.Аз открих в книгата на две места доказателства че елфите имат тъмни коси-в приложение Е и в главата "Великата река".Там направо си е казано че само рода в на Финарфин са блондини.Тогава защо във филма Леголас е сруса коса?



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Elving]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано16.06.03 17:10



Във филма много неща са така, няма какво да се чудиш

Само за света, измислен от Толкин ли е въпросът, или и по принцип за елфите? Има и една друга представа за елфи като малки пърхащи феички, които са руси, както и за елфите на дядо коледа (които са голяма мистерия за мене).

Бих добавила към въпроса ти защо елфите са винаги високи и слаби

В книгите на Толкин, мисля, че повечето хора, които са ги чели, си представят елфите както с тъмни, така и със светли коси. Митът за русите им коси е външен някакси, в по-общия смисъл. Или поне това е моето виждане...

А защо..може би защото думата елф е станала (в общия случай) по4ти синоним на фея->нещо бледо и нежно и полупрозрачно->нещо светло, обле4ено в дантели и бяло->русо Или ако ги смятат за добри, съвършени и чисти като деца, то популярният образ на дете-херувимче е баш русичко...

Елфите при Толкин или при Пратчет () май не попадат в мита, за който става въпрос сега, така че размислите трябва да ни се насочат към елфите от други места , приказки, митове и т.н.

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Elving]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано16.06.03 17:18



ще ме извиниш ли мила звездичке, но от време на време ми иде да си захапя бюрото, особено като стане въпрос за това, защо е рус Леголас във филма и т.н.

Първо елфите биват всички разцветки на косата - кеф ти блондини, брюнети а също и червенокоси.

Аз лично, ровеки се из чуждоезичните сайтове също така се натъкнах на факта, че цветът на косата на Леголас е предполагаем и се базира на следното:
- баща му е рус
- макар, че се счита за Горски елф, произхожда от друг вид елфи, които са предимно руси

е тва е... аз лично предпочитам да е червенокос, но кой ме пита


няма


Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано16.06.03 17:25



Да, колкото до въпроса за косата на Леголас, и аз предлагам да го оставим поне малко настрана, колкото и да е изкусителен за дъвчене (въпросът)

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...

Редактирано от Umai Maia на 16.06.03 17:26.



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Umai Maia]  
Автор X-girl (rogue)
Публикувано16.06.03 19:46



аре да приемем че е с зелена коса и да забравим въпроса мммм??



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: X-girl]  
Автор Eлaнop (прекрасната)
Публикувано16.06.03 20:02



Ami to ob6to vzeto vseki 4ovek si gi predstavq po razli4en na4in .
Ot kude li horata sa pysnali taq myha , 4e elfite sa s rysi kosi ili 4e sa nqkakvi drebni4ki suzdaniq , koito spqt v tzvetqta ;nosqt vul6ebni pru4itzi ;imat krila (suotvetno letqt) .Tova vsi4ko mojebi e vqrno za golqma 4ast ot detskite prikazki , no az li4no smqtam , 4e Tolkin naro4no gi e predstavil v dryga svetlina , koqto na men specqlno mi dopada



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Alastis (spirit lives on)
Публикувано16.06.03 21:15



Червенокоса елфка? Звучи съблазнително. Ммммммммм!
Иначе за въпросния Леголас съм склонен да смятам, че е с черна коса. Впрочем къде се казва за произхода му?

Земя Се Страшно Люлее, Потръпва
И Зейва Пропаст, Скала Се Цепи
Кръв Капе От Сърцето


Тема Re: произхода мунови [re: Alastis]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано16.06.03 23:33



Той самият, както знаеш, се смята за горски елф. Но това е защото родът му сам е решил така - за да се разграничи от Синдарите в Белерианд, начело с "Нолдорските изгнанници".

Иначе, за дядо му:
"Малко повече сведения за Синдарските принцове на Горските елфи .... в един очерк се казва, че кралството на Трандуил ... Елфите в това кралство били преселници от юг, сродници и съседи на елфите от Лориен..."

"Орофер бил от Синдарско потекло"

"Горски народ .... Някога Орофер дошъл сред тях само с шепа Синдари, що скоро се претопили сред горските елфи, като приели техния език и се нарекли с местни имена. Сторили го нарочно..."

(Недовършени предания .... Приложение Б Синдарските принцове на Горските Елфи)


Има и в писмата (297) "Woodland Elf, though one of royal and originally Sindarin line"

Може и другаде



Тема я оставете елфитенови [re: Elving]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано17.06.03 14:53



може би това е влиянието на филма, но настина ли в Средната земя и хора и елфи са 100% дългокоси а само хобитите си стрижат окосмяването на главата? /за сметка на краката предполагам/

Защо пък да са дългокоси - вярно, че е красиво, но е доста нехигеенично да водиш война с дълга коса. Даже и е вредно и опасно.

няма


Тема Re: я оставете елфитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано17.06.03 15:07



нехигиенично, опасно - и все пак сума ти древни народи са ценели дългите коси на воините си...като изключим другите пък народи, които са ценели плешивите глави Там не е ли по-скоро въпрос на традиция и някакво поверие, отколкото на хигиена и удобство?

тезата за близостта до природата ми харесва, може затова да не си стрижат косите, защото това е естествения ход на Косъма и така. Ако ще, да пада, да се къса или да расте още

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Re: ...и се хванете за косите :))))нови [re: Гpaxчe]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано17.06.03 17:26



Колко ли неща има, които са хигиенични по време на война? :))))

Може да е практично - дългата коса изисква само къпане (което се изисква и от късата все пак), но пък няма нужда от редовно подстригване, оформяне... Как ли се намира по време на война жив желаещ да ти подържа прическата? А ти как се оставяш по време на война с гръб към някой, който носи оръжие и се разхожда с него около врата ти?

Глупости естествено :)))))

Мисля, че и тук отново си имаме работа с най-сериозният аргумент. Онзи дето никой не му противоречи и заради който всичко е простено, вечно убедителен е и почти безапелационен...
Ами красиво е, **** **!
Какво като може да е вредно и опасно? Че то и живота може да е вреден и опасен, ама всички гледат да си го направят красив!

Често казано, ако ще гледам как тълпи мъже се избиват мъжки, предпочитам да са красиви тълпи и да се избиват красиво. (в това отношение елфите в Шлемово усое бяха добре дошли!)

Ако ще е легенда, която станала мит и после била забравена, нека да е величествена, благородна и красива. Без тази подправка едва ли ще стане.
(И Звярът става Красив принц, за да се хареса на публиката)

Тъй, тъй... както се видя "Красотата спаси света!" :)))))



Тема Re: ...и се хванете за косите :))))нови [re: Roheryn]  
Автор Jill (на война)
Публикувано17.06.03 17:37



Хехех... то ако ще си говорим за предпочитания, то и аз предпочитам тълпи красиви мъже пред тъпи мъже... .
Колкото до елфите, наистина са го прекалили с русите кичури. Аз бях останала с впечатлението, че повечето са с тъмни...

This ain't no technologycal breakdown...
This is the road to hell...


Тема какъв мит бе?нови [re: Elving]  
Автор Firefox (Mistress)
Публикувано17.06.03 17:42



Върховните Елфи са си руси :)

/иначе:
Грахче, право си за "Фейската следа", макар и незнайно защо да я проследяваш на бг, а то е от: Fairy -> fair=("честен, благороден, светъл, рус"), което иде да покаже много за англо-саксонците :)))/

And she was as crafty and treacherous a being as ever any human had been.


Тема :)нови [re: Гpaxчe]  
Автор Firefox (Mistress)
Публикувано17.06.03 17:47



Дългата коса е признак на благородство, особено в западния свят - виж френските перове примерно, при тях косата е такъв фетиш, какъвто е примерно брадата за болярите на Иван Грозни.
(но си права и за неудобството - това поражда смешните напудрени перуки, които "шестват на световната благородническа мода" по-късно.)

And she was as crafty and treacherous a being as ever any human had been.


Тема Re: какъв мит бе?нови [re: Firefox]  
Автор Jill (на война)
Публикувано17.06.03 18:00



Блондинки, а?!!! Ти за това ли... :Р

This ain't no technologycal breakdown...
This is the road to hell...


Тема ахамзнови [re: Umai Maia]  
Автор Firefox (Mistress)
Публикувано17.06.03 18:03



Имаше едно изследване за гривите на лъвовете, което показваше, че лъвиците предпочитат мъжките с по-пищна грива. Това е :), лъвици! - не можеш да спориш. :)))
Иначе, сериозно - предполага се, че добрата коса/грива е индикатор за добро хранене и здравословно състояние, което е ключово при избора на хм.. генен донор. :) Тва при лъвовете де, не при елфите! : ) Ще стигнем и до там.
Значи, понеже горната корелация е валидна и за голяма част от животните, няма защо да изключваме такъв подсъзнателен мотив и при хората. Биология! (както Бай Ганьо би казал "Човещинка") (Друга възможна връзка е на по-сетнешен етап, човекът-ловец цени повече по-хубавата козина, където хубава=гъста+дълга, а отделно от това си пада по хищните си жертви, примерно вълци, лъвове. Оттук - "Искам да приличам на най-уважавания си враг" = "Обличам се в кожата му и се старая да изглеждам като него")

Така - подложихме си за последния логически скок, ето го и него: Хората ценят дългата коса по ред причини и колкото по-назад в миналото, толкова повече. Хората измислят елфите и ги дефинират като същества от легендарното им минало и ги свързват с представите си за хубаво => кичат ги с атрибутите на архаичната хубост. :)
QUED

And she was as crafty and treacherous a being as ever any human had been.

Редактирано от Firefox на 17.06.03 18:05.



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано17.06.03 19:40



ЧЕРВЕНОКОСИ ЕЛФИ. Е тва направо мъ разби.Ще ми се да видя снимка на червенокос елф.
Та така.Леголас със сигурност има черна коса.Ето цитирам(може да не е много точно-цитирам по памет)
Фродо погледна нагоре към елфа,който се бе изправил в цял ръст над него.Косите му бяха черни увенчани с ярки бели звезди,които светеха зад него на фона на тъмното небесно езеро.("Великата река")



Тема Re: я оставете елфитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано17.06.03 19:46



О,но аз толкова обичам дългокоси мъже.А и елф с дълга коса е много по-романтично не мислиш ли?
А пък май имаше и нещо такова:Качулката на плаща му беше отметната и дългитему руси коси се развяваха на слънцето.



Тема Re: я оставете елфитенови [re: Elving]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано17.06.03 19:47



Става въпрос за Глорфиндел във "Властелина..."



Тема Re: какъв мит бе?нови [re: Firefox]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано17.06.03 19:54



Не е вярно:
Те били раса висока и красива-по старите деца на света...макар и косите им да били тъмни,с изключение в златния рид на Финарфин, а гласовете им имали повече мелодичност от всички чувани днес"(Приложение Е)
Става въпрос за Елдарите



Тема Re: Магарешкото в меннови [re: Elving]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано17.06.03 19:56



Моля те, отиди в темата на Грахче "Мистерията Леголас", и там виж мненията след първият пост на fairy.

Няма да ти давам линк, защото няма да мога да се въздържа да те пратя към моят отговор, в който те моля да видиш пак същото обсъждане, както те съветвам и сега :))))

Там се казва защо проблемът е в превода, например.
Казва се "His head was dark", преведено "Косите му бяха черни". В тъмното да ти е дарк хеда не е ненормално, дори и да си русоляв.




Тема Бочаровнови [re: Elving]  
Автор Firefox (Mistress)
Публикувано17.06.03 20:51



или "Да ама НЕ!"

Силмарилион, Списък на имената:
Ванияри - първият отряд на Елдарите в пътешествието на запад от Куивиенен, воден от Ингве. Името означава прекрасни или може би русокоси заради златните коси на Ваниярите. вж. Финарфин.

Силмарилион, За Елдамар и Принцовете на Елдарите
" Финве бил крал на Нолдорите. Синовете му се наричали Феанор, Финголфин и Финарфин; ала Феанор бил роден от Мириел Серинде, а майка на Финголфин и Финарфин била Индис от Ваниярите."

Силмарилион, За Феанор и освобождаването на Мелкор
"Станало тъй, че Финве си взел за втора жена Индис Прекрасната. Тя била от Ваниярите, близка сродница на техния крал Ингве; по нищо не напомняла за Мириел, защото била златокоса и снажна."

Силмарилион, Списък на имената:
Финарфин - третият син на Финве, най-младият от братята на Феанор; (...) от всички принцове на Нолдорите само той и неговите потомци имат златиста коса, наследена от майка му Индис, която произхожда от Ваниярите.(...)

And she was as crafty and treacherous a being as ever any human had been.


Тема Re:нови [re: Elving]  
Автор Firefox (Mistress)
Публикувано17.06.03 20:56



"Ще ми се да видя снимка на червенокос елф. "

Наглост безподобна! :) На мен ми стига да видя снимка на какъв да е елф...

And she was as crafty and treacherous a being as ever any human had been.


Тема Re: :)))нови [re: Firefox]  
Автор Strider (Lanthir)
Публикувано18.06.03 05:07



Ще стигнем и до Самсон...



Тема Re: :)))нови [re: Strider]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано18.06.03 13:11



а на мен ми се струва, че почти от него почнахме

Биологическите разсъждения по-горе са верни за всички животински видове...но честно казано не мислех, че дискусията ще се отнесе натам Къде ни е сега онзи клубен психиатър за всички нас

Относно символиката в цвета на косите, бях чела за разликата между русалки и сирени - първите са руси, вторите брюнетки, като русите са добри, а тъмнокосите причинявали нещастия на хората, имали неблагоразумието да се залутат из гората. Явно тая работа с кой рус, кой тъмен, кой suicide blonde, се простира не само върху елфите, а върху повечето митични същества (не знам достатъчно, за да кажа всички...).

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Re: Като казваш...нови [re: Umai Maia]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано18.06.03 13:39



"Къде ни е сега онзи клубен психиатър за всички нас"....

Та я погледни каква храна за размисъл!

Заформихме отново една тема с изключилтелно жеско присъствие (отново с едно благословено изключение :)

И виж, първата, която си спомням беше за Демократичните избори за Войн, и там накрая се гласуваше по какви ли не критерии, но имах чувството, че се избира "Мистър Война".
А сега мъдро, мъдро сме се вкопили в това кой, как и защо е по-най-мъжкар, генен донор, потенциално добър родоначалник и как се стикова това с естетическата наслада от хм... Тях, да кажем.

Еру, Еру.... ще си навлечем ние потоп! :))))))



Тема Re: :)))нови [re: Umai Maia]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано18.06.03 13:42



дай да се обадя и аз по въпроса за произхода на русо-черното противопоставяне ...

не отчетохме още един момент: повечето митове и легенди за елфи са изключително северни, а както ни е известно населението там определено бие на силно русоляво. По моите лични наблюдения при руснаците също героите в приказките са практически 100% руси - като самите руснаци, а лошите са чернокоси - разни татари и други народи, с които те са воювали.

Мисля, че е естествено хората да считат за красиво това, което прилича най-много на тях ... да сте чели някъде в 1001нощ за някоя русокоса красавица?

няма


Тема Re: Като казваш...нови [re: Roheryn]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано18.06.03 13:49



е, ся почваш с дискриминацията - женско било, мъжко било ... тук не става въпрос за женската коса или мъжката все пак...
а това, че ние жените значително по-добре осъзнаваме езика на тялото и го разбираме е отдавна известен факт, в който няма нищо обидно

мен обаче ми прави впечатление и повсеместното използване за главен герой на съчетанието тъмна коса - светли очи
Давам ви веднага три примера:
Конан Варварина
Мадмартиган от Уилоу
Арагорн от Властелина

хайде и още един - Хан Соло

Защо точно това съчетание? Защо не руси или тъмни а именно комбинирано по този начин?

няма


Тема Re: Като казваш...нови [re: Гpaxчe]  
Автор fairy (досада)
Публикувано18.06.03 14:05



ООО, ти говориш само за Арагорн от Властелина, който съчетава тъмна коса-светли очи?!

Та там повсеместно са такива. Винаги съм се чудила на този феномен- може би Толкин е имал особена слабост към тази комбинация и то специално към сивите очи.

Значи, като почнеш от Арагорн и след това Боромир, Фарамир, Елронд, Арвен, Теоден, Еладан, Елрохир..... то май щеше да ми е по-лесно да изредя тези, които нямат тъмни коси и сиви очи. :-))

Общо взето изключение правят само Гандалф и Роханците.

А колкото до косата- Рохерин е права, наистина ставаше въпрос(поне в началото) за косата на мъжете във Властелина- как воюват с тия дълги коси. Така че дискриминацията не почна от нея.



Тема Аз, другарко! Тоя го знам! :)нови [re: Гpaxчe]  
Автор Firefox (Mistress)
Публикувано18.06.03 14:20



2 причини, свързани.
- На автора му е писнало от русоляви въплъщения на съвършения Герой и решава да се направи на интересен, като разчупи модела. (дотук нищо лошо, като изключим стремежа да се правиш на интересен)
- Оригиналността му сработва колкото да измисли някаква нетрадиционна хубост, на база на екзотичния привкус на рядката комбинация тъмна коса, светли очи. За съжаление на прекалено много хора, при търсене на алтернатива на русия герой, им хрумва все същата все по-малко оригинална идея.

Накратко - тръгва се от едно "Моя няма да е като всички останали", за да се стигне до това, че е съвсем като останалите.

And she was as crafty and treacherous a being as ever any human had been.


Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано18.06.03 14:25



E стига де.Може да съм всичко друго,но не съм нагла
Пък ако някой се навие да прикачи червена коса вместо русата перука на Орландо Блум искането ми поне донякъде ще се осъществи.



Тема Re: Като казваш...нови [re: fairy]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано18.06.03 14:32



Няма смисъл да изреждаш,защото ВСИЧКИ елдари са били с тъмна коса и сиви очи(а бе вие хора не четете ли приложенията).Там пише:
Били високи,белокожи и сивооки,макар и косите им да били тъмни,с изключение в златния род на Финарфин.Тва е...
Аз лично много обичам "звездното сиво на очите им".



Тема Re: Бочаровнови [re: Firefox]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано18.06.03 14:35



Ама и аз точно това имах предвид.



Тема ненови [re: Elving]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано18.06.03 14:38



тя не казва, че си нагла наистина а се шегува и то много добре ...

никой няма снимка на елф /та те са фейри тейлс/, а ти пък даже и изисквания имаш за нея... това е цаката

не знам какво е другото за което спорите /малко се скатах да мисля по него/, но не се учудвайте ако професора е написал две противоречащи си неща- няма да му е за първи път

няма


Тема Re: Като казваш...нови [re: Гpaxчe]  
Автор X-girl (cat's shadow)
Публикувано18.06.03 20:16



защото е по-секси:))ами екшън мен??ами лоуган върколака.ами ами ами???тъмната коса показва злото а сините очи доброто!!!това е:))(е аз излезнах егати злобарката ама айде:)имам предвид че хората със сини очи са по-злобни-т.е.по пригодени за оцеляване това Е!!

Редактирано от X-girl на 18.06.03 20:17.



Тема Re: Брррр...нови [re: X-girl]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано18.06.03 20:45



Имаш окуражаваща житейска логика :))))))
Успех!



Тема Re: :)))нови [re: Гpaxчe]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано19.06.03 14:02



Относно русите коси,

"...but there seemed something more: an air of richness and growth, and a gleam of a beauty beyond that of mortal summers that flicker and pass upon this Middle-earth. All the children born or begotten in that year, and there were many, were fair to see and strong, and most of them had a rich golden hair that had before been rare among hobbits. "

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...

Редактирано от Umai Maia на 19.06.03 14:03.



Тема Re: на "родна реч, омайна, сладка"нови [re: Umai Maia]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано19.06.03 14:44



"...но сякаш имаше и още нещо: някакъв дъх на изобилие и растеж, някаква лъчезарна красота, недостъпна за другите лета, които примигват и отминават над простосмъртните в Средната земя. Всички деца, родени или заченати през тази година (а те не бяха малко), се отличаваха с красота, сила и много от тях бяха надарени с рядко срещана сред хобитите яркозлатиста коса

Какви са били онези семенца, които Галадриел даде на Сам!?



Тема Re: Брррр...нови [re: Roheryn]  
Автор X-girl (shadow cat)
Публикувано19.06.03 16:32



знам хехехе:))ама нали и аз съм различна;)



Тема Re: Бочаровнови [re: Elving]  
Автор Firefox (Mistress)
Публикувано19.06.03 20:36



Е, не, ти каза, че (почти) всички елфи са тъмнокоси, пък то е вярно само за мнозинството от нолдорите (които пък са малцинство в Средната земя). За Ваниярите примерно е точно обратното - любимците на Манве и Варда са като правило русокоси, а за телерите не се знае какво се има впредвид с оная забележка в Силмарилиона, че косите им светели под светлината на дърветата (щото те и тъмните коси могат да блестят на светлина нали, да не се получи като с "тъмната глава" на Леголас :) ).
Аз, едно време, си ги бях писала - Ванияри=руси, Нолдори=Тъмнокоси, Телери, Синдари и т.н. = всички оттенъци на кестенявото по средата. Но туй не че има някаква почва фактологическа под себе си. :)

And she was as crafty and treacherous a being as ever any human had been.


Тема Re: Бочаровнови [re: Firefox]  
Автор AdanedhelМодератор (ментат)
Публикувано20.06.03 09:05



Забравяте най-интересния цвят на косите на някои елфи - Сребърния.

Tolkien mentions four distinct hair colors among his Elves. The first is dark (either black or brown), which he says is the predominant color. Some rare families have golden hair, usually passed down from the Vanyarin Elves. Then there are the even rarer occasions of silver in the Teleri lines

Става дума за Келеборн например, а за Галадриел се казваше, че косата й е "golden-silver, and according to Tolkien this combination is so rare that her coloration is compared poetically to the mingling of the lights of the two Trees. Her father, Finarfin, was golden-haired, and her mother, Earwen, was silver-haired...


Редактирано от Adanedhel на 20.06.03 09:06.



Тема Re: Бочаровнови [re: Firefox]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано20.06.03 20:33



Офф... виж скъпа аз съвсем се обърках...



Тема Re: Бочаровнови [re: Elving]  
Автор Firefox (observer)
Публикувано20.06.03 21:26



да

Това е в природата на пилетата - да пресичат пътища.


Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Elving]  
Автор Galadriel_1 (кралица)
Публикувано21.06.03 20:29



MI,6TO PAK DA NE!I AZ SAM''BLONDINKA'' VKNIGATA!А ЗА ЛЕГОЛАЗ ПИТАИ РЕЖИСИОРА,ПРИЯТЕЛКО!



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Galadriel_1]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано23.06.03 13:32



Не става въпрос за това,скъпа.Става въпрос че повечето елфи НЕ СА блондини,а сред хората е разпространено точно обратното схващане.



Тема Re: на "родна реч, омайна, сладка"нови [re: Roheryn]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано23.06.03 13:38



Ей Рох не си мисли че не сещам за какво намекваш.Какви са тези работи тук?Може би просто благотворното влияние на времето...



Тема Re: :)))нови [re: Гpaxчe]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано23.06.03 22:50



"Мисля, че е естествено хората да считат за красиво това, което прилича най-много на тях "

Ха, Грахче, точно тези дни си развивах теория, че nowadays хората ги привличат именно черти, които са нетипични за тяхната националност или раса. Така например аз смятам за много по-интересни и хубави азиатките и негърките, или пък американките ми харесват повече в сравнение с българките, защото ми е писнало да гледам кестеняви дълги прави коси и кафяви очи. Просто не ми правят впечатление. От друга страна смятам, че американците да речем, биха сметнали една бразилка или една славянка за по-хубава от техните си жени. Може би обяснението е (ако теорията ми е вярна разбира се :)), че сега всеки търси новото, оригиналното и различното в абсолютно всичко. В такъв свят живеем, дет се вика, докато едно време хората са се страхували от новото и различното...Та такива ми ти работи...


N.


Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор X-girl (shadow cat)
Публикувано24.06.03 11:46



едно време ли?? та те и сега като уят за нещо странно му търсят логично обяснение!!е ь-мен е малко пресилен обаче все пак дава някаква представа!!хората винаги тръгват на лов за вещици!!

...and this is only the begining!!



Тема Re: :)))нови [re: X-girl]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано24.06.03 12:22



Ами не мисля така. Какво имаш предвид под странно? Някаква аномалия? Ами тогава е логично да се търси логично обяснение. :) Но определено смятам, че различното и оригиналното се цени и ще се цени все повече и повече.

N.


Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано24.06.03 13:28



а свое най-голямо съжаление трябва да кажа, че не мога да се съглася с теб. изобщо.

откакто свят светува хората определят вярното, хубавото и правилното спрямо себе си. Още от древните гърци, които са считали всички освен себе си за "варвари" и като приключим с фашагите, които са ти предполагам добре известни.

Не случайно тук говорихме за митологични представи и как те се съотнасят към самите народи, създали и поддържащи ги. Това, че считаш негърките за интересни означава ли, че искаш майката ти да е негърка и ти самата да си негърка? Това, че на американците са им интересни славяните, също като павианите в зоопарка, няма нищо общо с националния идеал и представата за идеално изглеждащия екземпляр.

Имаше една прелюбопитна анкетка, където незнам си какъв си там процент български мъже бе споделил, че има желание да прави секс с циганка. Колко мислиш е процента на тия дето искат да сключат брак или да имат гадже от тази група? Усщаш ли разликата?

Виж Никитка, просто ти бъркаш две много различни неща. Между интереса към непознатото и различното и идеала на едно общество има бездна от различия. А митологичното отразява именно идеала - т.е. служи като огледало на самата култура и нейните представители.
Затова подчертавам дебело потърсих тази връзка - как в северните митологии всички са руси или червенокоси, а в 1001 нощ - чернокоси. И няма китайци. Защо ли?

няма


Тема Re: :)))нови [re: Гpaxчe]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано24.06.03 18:43



Добре де, ти коя смяташ за по-хубава Жени Калканджиева или Хали Бери или Луси Лиу? :) И това, което казваш означава ли, че като цяло харесваш повече българките от рускините или бразилките или азиатките? Защото аз от изброените май бих ги сложила на последно място. Някак си смятам, че сега представите и критериите за красиво се формират глобално, а не локално и това, което се пласира за хубаво се пласира в цял свят. Брад Пит да речем :) е считан за еднакво секси и в Европа и в Америка въпреки, че чертите му не са европейски. Точно в локалното според мен е и отговорът на въпроса ти. Митовете и легендите са локални, всяка култура ги създава сама за себе си. А сега..глобализация, какво да правиш...критериите стават универсални. :)

N.


Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано25.06.03 13:35



Дискусията ви е малко офф, обаче интересна

Никита, не мислиш ли, че правиш много смели обобщения?

Глобализацията я има, но това не значи, че масите хора имат еднакви критерии - как така критериите стават универсални? Стават може би в сателитните телевизии, или в киното, където просто изборът на една комисия след това се показва в целия свят. Това не значи, че всички американци харесват един тип жени, нито че всички българи харесват Луси Лиу. Просто значи, че някой има достатъчно пари, за да си изрази предпочитанията.

Има такова схващане на глобализацията - че тя води до индивидуализация. Малко е парадоксално на пръв поглед, но е интересно, ако се задълбаеш да го разбереш - в случай, че те интересува.

Аз не виждам нищо красиво в Брад Пит, Хали Бери или Ж. Калканджиева Имам си други критерии. Както всеки човек.

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Re: :)))нови [re: Umai Maia]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано25.06.03 14:36



Добре. Съгласна съм с това, което казваш. :) Аз съм за индивидуализмът, да. И наистина всеки човек има лични критерии (които обаче се формират по много интересни начини, като например какво ти е налагано за красиво още от малък и тука се включват телевизия списания и т.н., но тази тема трябва да се разглежда от психолог вече), но за разлика от преди когато те са се прилагали на местна почва, сега може да се прилагат много по-обширно. Тоест вместо да избираш между две българки да речем, вече избираш и прилагаш критериите си върху българка, американка, азиатка и мулатка и не може да се каже вече, че най-красивото се намира само в твоята си страна. И това, на което главно се опитах да опонирам на Грахчето, беше тезата й, че факта, че съм българка да речем би означавал да харесвам най-много от всичко българите - тоест те да са ми еталонът за красота. И според мен доказателството с митовете не може да важи, защото те са приказки и когато създаваш разказ, чието действие се развива в България, няма да пишеш за китайци, то е ясно.



N.


Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано25.06.03 18:00



Във връзка с това, което каза Грахче, може би не трябва да свеждаш въпроса до националност, а до други характеристики. Това, че 5 човека са българи, не ги прави задължително еднакви по вид или характер, докато ако 5 човека са високи, или и петимата са руси и т.н. това вече дава нещо еднакво в тях... Май не се обясних достатъчно ясно

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Re: :)))нови [re: Umai Maia]  
Автор fairy (надежда)
Публикувано25.06.03 20:26



Права си за глобализацията, тя влече след себе си много интересни неща като затваряне на хората в малки и недостъпни за външния свят общности. Има един умен човек, който е измислил терминът "глокализация", който е събирателно от глобализация и локализация. Т.е., успоредно текат два противоположни процеса, така че може много да се спори дали се уеднаквяваме или съвсем напротив...... обаче това какво общо има с Толкин, мен ми не е ясно

Soon your hope will rise...


Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор X-girl (shadow cat)
Публикувано26.06.03 09:21



оо да разбира се..към енергиините вампири се отнасяте много мило!!
абе ти вярваш ли си??



Тема Re: :)))нови [re: Гpaxчe]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано26.06.03 15:02



Знаеш ли като се замисли човек излиза че си права.Но ако нещо е твой идеал ти искаш да приличаш на него нали?
Никиткане еуточнила какво има предвид по "интересно".



Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано26.06.03 15:05



Ти пък какво имаш против азиатките?Аз лично харесвам Мулан



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Umai Maia]  
Автор::Padan Fein:: (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 14:22



Може Леголас да се изрусил



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Elving]  
Автор Belequen (Peredhil)
Публикувано12.07.03 20:52



Ами някой от коафьорите (туй така ли се пишеше?) на Питър Джаксан се е погрижил и ти да останеш доволна. Достатъчно е да си намериш разшрената версия на "Задругата" и да се вгледаш в елфите, останали на по-заден кадър, при потеглянето на Задругата (е, нямаше как да не го повторя... ако кажа Деветимата - кой за какво си мисли?) от Ломидол!



I'll ride on till the Moon meets the Sea…


Тема о си елфитенови [re: Galadriel_1]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 14:39



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]



Тема Re:::нови [re: Firefox]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 14:40



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.