Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 24.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: :)))нови [re: Гpaxчe]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано24.06.03 18:43



Добре де, ти коя смяташ за по-хубава Жени Калканджиева или Хали Бери или Луси Лиу? :) И това, което казваш означава ли, че като цяло харесваш повече българките от рускините или бразилките или азиатките? Защото аз от изброените май бих ги сложила на последно място. Някак си смятам, че сега представите и критериите за красиво се формират глобално, а не локално и това, което се пласира за хубаво се пласира в цял свят. Брад Пит да речем :) е считан за еднакво секси и в Европа и в Америка въпреки, че чертите му не са европейски. Точно в локалното според мен е и отговорът на въпроса ти. Митовете и легендите са локални, всяка култура ги създава сама за себе си. А сега..глобализация, какво да правиш...критериите стават универсални. :)

N.


Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано25.06.03 13:35



Дискусията ви е малко офф, обаче интересна

Никита, не мислиш ли, че правиш много смели обобщения?

Глобализацията я има, но това не значи, че масите хора имат еднакви критерии - как така критериите стават универсални? Стават може би в сателитните телевизии, или в киното, където просто изборът на една комисия след това се показва в целия свят. Това не значи, че всички американци харесват един тип жени, нито че всички българи харесват Луси Лиу. Просто значи, че някой има достатъчно пари, за да си изрази предпочитанията.

Има такова схващане на глобализацията - че тя води до индивидуализация. Малко е парадоксално на пръв поглед, но е интересно, ако се задълбаеш да го разбереш - в случай, че те интересува.

Аз не виждам нищо красиво в Брад Пит, Хали Бери или Ж. Калканджиева Имам си други критерии. Както всеки човек.

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Re: :)))нови [re: Umai Maia]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано25.06.03 14:36



Добре. Съгласна съм с това, което казваш. :) Аз съм за индивидуализмът, да. И наистина всеки човек има лични критерии (които обаче се формират по много интересни начини, като например какво ти е налагано за красиво още от малък и тука се включват телевизия списания и т.н., но тази тема трябва да се разглежда от психолог вече), но за разлика от преди когато те са се прилагали на местна почва, сега може да се прилагат много по-обширно. Тоест вместо да избираш между две българки да речем, вече избираш и прилагаш критериите си върху българка, американка, азиатка и мулатка и не може да се каже вече, че най-красивото се намира само в твоята си страна. И това, на което главно се опитах да опонирам на Грахчето, беше тезата й, че факта, че съм българка да речем би означавал да харесвам най-много от всичко българите - тоест те да са ми еталонът за красота. И според мен доказателството с митовете не може да важи, защото те са приказки и когато създаваш разказ, чието действие се развива в България, няма да пишеш за китайци, то е ясно.



N.


Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано25.06.03 18:00



Във връзка с това, което каза Грахче, може би не трябва да свеждаш въпроса до националност, а до други характеристики. Това, че 5 човека са българи, не ги прави задължително еднакви по вид или характер, докато ако 5 човека са високи, или и петимата са руси и т.н. това вече дава нещо еднакво в тях... Май не се обясних достатъчно ясно

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Re: :)))нови [re: Umai Maia]  
Автор fairy (надежда)
Публикувано25.06.03 20:26



Права си за глобализацията, тя влече след себе си много интересни неща като затваряне на хората в малки и недостъпни за външния свят общности. Има един умен човек, който е измислил терминът "глокализация", който е събирателно от глобализация и локализация. Т.е., успоредно текат два противоположни процеса, така че може много да се спори дали се уеднаквяваме или съвсем напротив...... обаче това какво общо има с Толкин, мен ми не е ясно

Soon your hope will rise...


Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор X-girl (shadow cat)
Публикувано26.06.03 09:21



оо да разбира се..към енергиините вампири се отнасяте много мило!!
абе ти вярваш ли си??



Тема Re: :)))нови [re: Гpaxчe]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано26.06.03 15:02



Знаеш ли като се замисли човек излиза че си права.Но ако нещо е твой идеал ти искаш да приличаш на него нали?
Никиткане еуточнила какво има предвид по "интересно".



Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано26.06.03 15:05



Ти пък какво имаш против азиатките?Аз лично харесвам Мулан



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Umai Maia]  
Автор::Padan Fein:: (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 14:22



Може Леголас да се изрусил



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Elving]  
Автор Belequen (Peredhil)
Публикувано12.07.03 20:52



Ами някой от коафьорите (туй така ли се пишеше?) на Питър Джаксан се е погрижил и ти да останеш доволна. Достатъчно е да си намериш разшрената версия на "Задругата" и да се вгледаш в елфите, останали на по-заден кадър, при потеглянето на Задругата (е, нямаше как да не го повторя... ако кажа Деветимата - кой за какво си мисли?) от Ломидол!



I'll ride on till the Moon meets the Sea…



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.