Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 26.09.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Бочаровнови [re: Firefox]  
Автор AdanedhelМодератор (ментат)
Публикувано20.06.03 09:05



Забравяте най-интересния цвят на косите на някои елфи - Сребърния.

Tolkien mentions four distinct hair colors among his Elves. The first is dark (either black or brown), which he says is the predominant color. Some rare families have golden hair, usually passed down from the Vanyarin Elves. Then there are the even rarer occasions of silver in the Teleri lines

Става дума за Келеборн например, а за Галадриел се казваше, че косата й е "golden-silver, and according to Tolkien this combination is so rare that her coloration is compared poetically to the mingling of the lights of the two Trees. Her father, Finarfin, was golden-haired, and her mother, Earwen, was silver-haired...


Редактирано от Adanedhel на 20.06.03 09:06.



Тема Re: Бочаровнови [re: Firefox]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано20.06.03 20:33



Офф... виж скъпа аз съвсем се обърках...



Тема Re: Бочаровнови [re: Elving]  
Автор Firefox (observer)
Публикувано20.06.03 21:26



да

Това е в природата на пилетата - да пресичат пътища.


Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Elving]  
Автор Galadriel_1 (кралица)
Публикувано21.06.03 20:29



MI,6TO PAK DA NE!I AZ SAM''BLONDINKA'' VKNIGATA!А ЗА ЛЕГОЛАЗ ПИТАИ РЕЖИСИОРА,ПРИЯТЕЛКО!



Тема Re: Митът за русите коси на елфитенови [re: Galadriel_1]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано23.06.03 13:32



Не става въпрос за това,скъпа.Става въпрос че повечето елфи НЕ СА блондини,а сред хората е разпространено точно обратното схващане.



Тема Re: на "родна реч, омайна, сладка"нови [re: Roheryn]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано23.06.03 13:38



Ей Рох не си мисли че не сещам за какво намекваш.Какви са тези работи тук?Може би просто благотворното влияние на времето...



Тема Re: :)))нови [re: Гpaxчe]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано23.06.03 22:50



"Мисля, че е естествено хората да считат за красиво това, което прилича най-много на тях "

Ха, Грахче, точно тези дни си развивах теория, че nowadays хората ги привличат именно черти, които са нетипични за тяхната националност или раса. Така например аз смятам за много по-интересни и хубави азиатките и негърките, или пък американките ми харесват повече в сравнение с българките, защото ми е писнало да гледам кестеняви дълги прави коси и кафяви очи. Просто не ми правят впечатление. От друга страна смятам, че американците да речем, биха сметнали една бразилка или една славянка за по-хубава от техните си жени. Може би обяснението е (ако теорията ми е вярна разбира се :)), че сега всеки търси новото, оригиналното и различното в абсолютно всичко. В такъв свят живеем, дет се вика, докато едно време хората са се страхували от новото и различното...Та такива ми ти работи...


N.


Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор X-girl (shadow cat)
Публикувано24.06.03 11:46



едно време ли?? та те и сега като уят за нещо странно му търсят логично обяснение!!е ь-мен е малко пресилен обаче все пак дава някаква представа!!хората винаги тръгват на лов за вещици!!

...and this is only the begining!!



Тема Re: :)))нови [re: X-girl]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано24.06.03 12:22



Ами не мисля така. Какво имаш предвид под странно? Някаква аномалия? Ами тогава е логично да се търси логично обяснение. :) Но определено смятам, че различното и оригиналното се цени и ще се цени все повече и повече.

N.


Тема Re: :)))нови [re: NlKlTA]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано24.06.03 13:28



а свое най-голямо съжаление трябва да кажа, че не мога да се съглася с теб. изобщо.

откакто свят светува хората определят вярното, хубавото и правилното спрямо себе си. Още от древните гърци, които са считали всички освен себе си за "варвари" и като приключим с фашагите, които са ти предполагам добре известни.

Не случайно тук говорихме за митологични представи и как те се съотнасят към самите народи, създали и поддържащи ги. Това, че считаш негърките за интересни означава ли, че искаш майката ти да е негърка и ти самата да си негърка? Това, че на американците са им интересни славяните, също като павианите в зоопарка, няма нищо общо с националния идеал и представата за идеално изглеждащия екземпляр.

Имаше една прелюбопитна анкетка, където незнам си какъв си там процент български мъже бе споделил, че има желание да прави секс с циганка. Колко мислиш е процента на тия дето искат да сключат брак или да имат гадже от тази група? Усщаш ли разликата?

Виж Никитка, просто ти бъркаш две много различни неща. Между интереса към непознатото и различното и идеала на едно общество има бездна от различия. А митологичното отразява именно идеала - т.е. служи като огледало на самата култура и нейните представители.
Затова подчертавам дебело потърсих тази връзка - как в северните митологии всички са руси или червенокоси, а в 1001 нощ - чернокоси. И няма китайци. Защо ли?

няма



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.