Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:49 23.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано18.06.03 14:25



E стига де.Може да съм всичко друго,но не съм нагла
Пък ако някой се навие да прикачи червена коса вместо русата перука на Орландо Блум искането ми поне донякъде ще се осъществи.



Тема Re: Като казваш...нови [re: fairy]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано18.06.03 14:32



Няма смисъл да изреждаш,защото ВСИЧКИ елдари са били с тъмна коса и сиви очи(а бе вие хора не четете ли приложенията).Там пише:
Били високи,белокожи и сивооки,макар и косите им да били тъмни,с изключение в златния род на Финарфин.Тва е...
Аз лично много обичам "звездното сиво на очите им".



Тема Re: Бочаровнови [re: Firefox]  
Автор Elving (звездичка)
Публикувано18.06.03 14:35



Ама и аз точно това имах предвид.



Тема ненови [re: Elving]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано18.06.03 14:38



тя не казва, че си нагла наистина а се шегува и то много добре ...

никой няма снимка на елф /та те са фейри тейлс/, а ти пък даже и изисквания имаш за нея... това е цаката

не знам какво е другото за което спорите /малко се скатах да мисля по него/, но не се учудвайте ако професора е написал две противоречащи си неща- няма да му е за първи път

няма


Тема Re: Като казваш...нови [re: Гpaxчe]  
Автор X-girl (cat's shadow)
Публикувано18.06.03 20:16



защото е по-секси:))ами екшън мен??ами лоуган върколака.ами ами ами???тъмната коса показва злото а сините очи доброто!!!това е:))(е аз излезнах егати злобарката ама айде:)имам предвид че хората със сини очи са по-злобни-т.е.по пригодени за оцеляване това Е!!

Редактирано от X-girl на 18.06.03 20:17.



Тема Re: Брррр...нови [re: X-girl]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано18.06.03 20:45



Имаш окуражаваща житейска логика :))))))
Успех!



Тема Re: :)))нови [re: Гpaxчe]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано19.06.03 14:02



Относно русите коси,

"...but there seemed something more: an air of richness and growth, and a gleam of a beauty beyond that of mortal summers that flicker and pass upon this Middle-earth. All the children born or begotten in that year, and there were many, were fair to see and strong, and most of them had a rich golden hair that had before been rare among hobbits. "

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...

Редактирано от Umai Maia на 19.06.03 14:03.



Тема Re: на "родна реч, омайна, сладка"нови [re: Umai Maia]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано19.06.03 14:44



"...но сякаш имаше и още нещо: някакъв дъх на изобилие и растеж, някаква лъчезарна красота, недостъпна за другите лета, които примигват и отминават над простосмъртните в Средната земя. Всички деца, родени или заченати през тази година (а те не бяха малко), се отличаваха с красота, сила и много от тях бяха надарени с рядко срещана сред хобитите яркозлатиста коса

Какви са били онези семенца, които Галадриел даде на Сам!?



Тема Re: Брррр...нови [re: Roheryn]  
Автор X-girl (shadow cat)
Публикувано19.06.03 16:32



знам хехехе:))ама нали и аз съм различна;)



Тема Re: Бочаровнови [re: Elving]  
Автор Firefox (Mistress)
Публикувано19.06.03 20:36



Е, не, ти каза, че (почти) всички елфи са тъмнокоси, пък то е вярно само за мнозинството от нолдорите (които пък са малцинство в Средната земя). За Ваниярите примерно е точно обратното - любимците на Манве и Варда са като правило русокоси, а за телерите не се знае какво се има впредвид с оная забележка в Силмарилиона, че косите им светели под светлината на дърветата (щото те и тъмните коси могат да блестят на светлина нали, да не се получи като с "тъмната глава" на Леголас :) ).
Аз, едно време, си ги бях писала - Ванияри=руси, Нолдори=Тъмнокоси, Телери, Синдари и т.н. = всички оттенъци на кестенявото по средата. Но туй не че има някаква почва фактологическа под себе си. :)

And she was as crafty and treacherous a being as ever any human had been.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.