Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 03.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Alternative Castнови  
Автор AdanedhelМодератор (ментат)
Публикувано26.05.03 19:38



Как, според вас, би изглеждал филма, ако актьорският състав бе различен? Само като си помислим, че в ролята на Гандалф можеше да не е Сър Иън Маккълън, а Шон Конъри... Или ако Арагорн беше всъщност бездарния Стюърт Таунсенд... Натръхнах!

Но нека споменем някои от промените все пак:

1. Гандалф - Шон Конъри
2. Арагорн - Стюърт Таунсенд, Даниел Дей-Луис
3. Фарамир - Орландо Блум
4. Елронд - Дейвид Бауи
5. Еовин - Алисън Дуди (Др. Елза Шнайдер - блондинката от "Индиана Джоунс и последният кръстоносен поход")

имаше и още, ама като не помня имена....

Та, ко шъ кажете за туй?




Тема Иска ли питане - Ужаснови [re: Adanedhel]  
Автор MaHBe (Ва/\aP)
Публикувано26.05.03 21:34



Смятам, че така както си е си е идеално. Всички актъори играят чудесно според мен. Орландо - Фарамир?!?! Шон Конъри - Гандалф?!?! Не така е по- добре.

-

- The Lord of Arda !

Тема Re: Alternative Castнови [re: Adanedhel]  
Автор Keleborn (Lotlorienski)
Публикувано27.05.03 09:10



Също смятам,че Шон Конъри,е Орландо щеше да е интересен като Фарамир.
Абе,добре са си както са,Иън Маккелън е първокласен актьор,малко скъпо платен,ама не може само смотаняци,и Кеит Бланшет не е втора класа,да не говорим за урагана Лии

Галадриел,Галадриел,чист извор светлина поел...


Тема Re: Alternative Castнови [re: Adanedhel]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано27.05.03 12:25



айде нема нужда ... е първата ми реакция

имам и едно въпросче - ровя се тука из книжнината и попадам на следното:

Цитат 1:
He was mortally wounded by Gothmog, Lord of Balrogs

а след малко Цитат 2:
Gothmog
Lieutenant of Morgul at the Battle of the Pelennor

Тия адаши ли са или има неква грешка?

Подборът на актьорите във филма се базира най-вече на това, че те не са особено известни имена в световната киноиндустрия, защото повечето актьори с позиции имат вече отработени "маски" и щампи и много трудно не само излизат от тях, ами и хората трудно ги въприемат наново...

Никой няма да каже, че Шон Конъри не става за Гандалф - той е аристократичен, стилен, сериозен, но е ужасно обременен от миналите си роли - няма да има същото концентриране върху един чисто нов образ. Сър Йън затова пък е все още доста "пресен" за масовата публика, пък и лицето му носи някаква сянка на изпитания, на мъка - нещо, което липсва у Конъри.
Дениъл Дей Луис - всички ще направят свръзката с Последния мохикан и Арагорн ще стане индианец... ще почнат едни сравнения и коментари, които ще погубят самият образ на Арагорн за сметка на лицето Дей Луис...

Същото важи и за останалите а що се отнася до Орландо Блум, то аз определено го харесвам като Леголас въпреки постоянните злобни заяждания, с които го обсипвам - както се казва, по-добре да говорят за теб лошо отколкото нищо /това май беше перефраза на Оскар Уайлд/

няма


Тема Re: Alternative Castнови [re: Гpaxчe]  
Автор fairy (досада)
Публикувано27.05.03 15:32



"повечето актьори с позиции имат вече отработени "маски" и щампи и много трудно не само излизат от тях"- така е, виж какво стана с Елронд. Колкото и да го гримират и да му придават елфическо-безсмъртен вид, не става- все очаквам да стане гадта от Матрицата и колчем го погледна, все за Агент Смит се сещам.





Тема Re: Alternative Castнови [re: Гpaxчe]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 16:27



аз пък си мисля, че точно дей-луис щеше да си пасне мноо добре



Тема Re: Alternative Castнови [re: fairy]  
Автор Maulien ()
Публикувано27.05.03 16:34



И аз не мога да си избия от главата очилата на агент Смит и това си еАктьорите са блестящи,няма нужда от никакви корекции и се изумявам като си помисля колко добре са ги подбрали за филма,обичам ги всичките.



Тема Re: Alternative Castнови [re: Adanedhel]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано27.05.03 20:59



Oooo, tova zvuchi koshmarno pochti kolkoto Leo da igrae Vader

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Редактирано от Naia на 27.05.03 21:04.



Тема Re: Alternative Castнови [re: Adanedhel]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано27.05.03 22:30



Идеята Дейвид Бауи ми харесва. Щеше да ме стряска, но нищо Хубав Елронд щеше да излезе. За останалите не съм толкова сигурна.

Шон Конъри може би много би натежал...някакси щеше да стане като център на снимките, а нали трябва да са много главни герои...знам ли, това е моето усещане за нещата, винаги, когато Ш.К. е на екран

...колкото повече сняг вали, толкова повече вали сняг...


Тема Re: Alternative Cast [re: Adanedhel]  
Автор Elving (новак)
Публикувано28.05.03 07:41



Aз съм ТВЪРДО против.Щом един актъор вече е превъплътил даден герой смяната винаги ще се приема зле.Но аз все пак имам известни съмнения относно Кейт Бланшет.Галадриел трябва да съчетава в едно величие и красота.Кейт има величието но за красотата...не съм съвсем сигурна.И все пак -не е лесно да пресъздадеш някой,който няма недостатъци нали?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.