Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 14.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема уау какви илюстратори!нови  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано07.05.03 16:31



а всъщност защо не вземем да забелим една темичка за тия прекрасни хора - толкиновите илюстратори /включая него самия/ .
аз например най-обичам да гледам картинки и това и правя поне по 1/2 час дневно, защото повече ще е лакомия. Имам много любими картинки, които надлежно складирам в компота, но днес ще изкарам три линкчета към John Howe - най-добри в рисуването на личности а не пейзажи, поради тази причина и мой фаворит. Ще се радвам да споделите вашите предпочитания и да уепнете тука некой линк да се порадваме на шарено.

Арагорн



Еовин


и един Рохерим


няма

Тема Re: уау какви илюстратори!нови [re: Гpaxчe]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано07.05.03 16:51



Пеизажи - Тед Нейсмит
Същества - Джон Хоу
Илюстрации към книга - David Wyatt
Илюстраии към детска книга - Алън Лий, Клаус Енсикат
Графика - Александър Кортич
Усещане за Средната земя като цяло - Роджър Гарланд, Тим Кирк
Най грешно пресъздаване на Средната земя - Ангъс Макбрайд, Родни Матюс. Тед Нейсмит

И 1 бонус :) - Майкъл Калута - нещо в стила му на рисуване ми е много симпатично

Някой ще се учуди как така съм класирал Тед Нейсмит едновременно и като нереално пресъздаден образ на Средната земя и като най-добрия художник на пеизажи от средната земя. Ами много просто като се изключат красивите пеизажи останалото е толкова близо до Средната земя колкото и Ник Перумов с Толкин.

Толкин също не съм го споменавал но все пак не смятам че рисунките му могат да се делят от всичкоостанало което е направил за създаванетона Средната земя. Т.е. не бих могъл да го сложа просто сред илюстраторите :)

Slow down and I sail on the river
Slow dawn and I walk to the hill
And there's now way out ...


Тема Re: уау какви илюстратори!нови [re: Gandalf]  
Автор AdanedhelМодератор (ментат)
Публикувано07.05.03 19:55



Нека добавя и братя Хилдебранд - техните илюстрации някак ми навяват нещо детско, чаровно, само мое....

Иначе, любим илюстратор е Джон Хоу...




Тема Линкове, молянови [re: Gandalf]  
Автор Kyle Katarn (запознат)
Публикувано07.05.03 20:52



Ще бъдеш ли така добър да ни спестиш ровенето ако имаш линковете на споменатите от теб хора подръка?



Тема Re: Линкове, молянови [re: Kyle Katarn]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано07.05.03 21:00



Аз отидох на неговия сайт и като един черноработник, но мързелив, ти давам общ линк





Тема OFFнови [re: Roheryn]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано07.05.03 22:47



Как се правят линкове?
(не е смешно)



Тема Под полето, в което си пишеш...нови [re: Бъдъмбa]  
Автор ГъбapkoМодератор (мухоморка)
Публикувано08.05.03 00:11



...мнението има линкове. Използвай третия от ляво надясно: URL. Когато кликнеш върху него ще ти се появи следното нещо:
[url ][/url ].

[url ]Ето тук трябва да напишеш или да пейстнеш адреса на страницата, към която искаш да пуснеш линк.[/url ]



Тема Re: уау какви илюстратори!нови [re: Гpaxчe]  
Автор Strider (Lanthir)
Публикувано08.05.03 01:36



Изключително интересни находки има и сред така наречения fanart. Много талантливи хора, ей! На мен лично ми е много любопитно (но не с онова нездраво любопитство, дето убило трола) да опознавам представите на различни хора за Толкиновите герои. Фантазии, които вече са придобили някакъв облик и са изразени (къде сполучливо, къде не чак толкова) според вижданията, очакванията и дори мирогледа ако щете, на самите автори - непрофесионални илюстратори, обичащи Толкин и творбите му.
И на мен ми се иска да мога да изразявам личните си чувства и схващания за Средната Земя по такъв красив начин, но съм почетен член на клуба "Ръцете ми пречат" и председател на "Безусловна липса на талант". :D
За сметка на това, Бъдъмба е човек занимаващ се изкуство (надявам се не греша ;)) и би могла да изрази професионално мнение. :))
Fanart рисунки могат да бъдат открити на всеки по-голям сайт посветен на Толкин. :) Някои от тях наистина заслужават внимание. :))

O Gil-galad i Edhelchir
dim linnar i thelegain



Тема Re: уау какви илюстратори!нови [re: Strider]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано08.05.03 11:41



адски си права ... имам доста фенарт на компота ...

повечето са просто прерисунки от снимки, но има и оригинални неща ... определено ... някои пък не са оригинални а просто красиви

имаше една рисунка на Тандурил - адски ме изкефи, изглеждаше точно като Горският цар - вечно младият древен владетел на леса
ама не помня от къде я тафирах

няма


Тема Re: уау какви илюстратори!нови [re: Гpaxчe]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано08.05.03 14:04



чек дис



няма


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.