Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 07.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мистерията Леголаснови [re: Adanedhel]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано21.05.03 11:53



His head was dark - с цялото си уважение, което имам към труда на преводача ако това означава, че косата му е черна то аз съм Галандриел без всякакво съмнение ...

няма


Тема Re: Мистерията Леголаснови [re: Гpaxчe]  
Автор fairy ()
Публикувано21.05.03 12:14



Ееее, не съди жестоко преводачите :-)))

Вярно е, че "dark" не е баш черен, но е по-близо, отколкото до русото. :-))))

А иначе нямаше ли нещо такова, че по принцип Горските елфи са тъмнокоси? Може и да бъркам, но така ми е останало в главата.



Тема Re: Мистерията Леголаснови [re: fairy]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано21.05.03 12:42



не мила ... явно не съм се изразила правилно

това словосъчетание няма никакво отношение към косата му - според моите скромни познания относно този език, това образно казано означава, че главата му е в мрак - т.е. не се вижда лицето, не се вижда детайла на чертите - и като акцент отгоре блестят звездите в мрака на нощното небе... дали косата му е руса, червена или зелена тук няма никакво значение

Тук даже може да се направи и по-свободно четене - че мракът върху главата на елфа е отражение на това, което той търси отгоре за да стреля по него и т.н. и т.н. който не е искал- той не си е намерил собствен смисъл

но за черна коса нищо не намирам ... шефе, я кажи сега ти една професионална приказка по дискусията

няма


Тема Re: Мистерията Леголаснови [re: fairy]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано21.05.03 13:21



да, знаеш ли на какъв ми е приличал винаги - на самурай ... настина, има в него нещо много особено - мълчалив, съсредоточен, таинствен, остър и гъвкъв като японски меч ... отдаден на делото, сърцето му в миналото, погледа му в бъдещето - въобще самурай

няма


Тема Re: Мистерията Леголаснови [re: Гpaxчe]  
Автор fairy ()
Публикувано21.05.03 13:23



Разбрах те. Може и така да е. Но ми е чудно защо Толкин никъде не описва Леголас, все пак за другите е поразказал туй- онуй.

Аз пък винаги съм се чудила има ли Елронд брада Вярно, чи никъде не пише такова нещо, но на мен в главата все ми е останал образът му с брада.... Чудна работа е воъбражението. Всъщност това му е красивото на Толкин- оставя ти много мегдан да си въобразяваш.



Тема Re: За възрастта на Леголаснови [re: Adanedhel]  
Автор Maulien ()
Публикувано21.05.03 15:48



Малко страничен въпрос но във филма ми се струва че очите му са различни на цвят?В Задругата е със тъмни,а в Двете кули са ясно сини.Или аз имам проблеми със зрението и не довиждам, или не си спомням нещо важно в книгата по този въпрос. На някой прави ли му впечатление това,въпреки че не е от голямо значение?



Тема Za da ne zabraviaнови [re: Гpaxчe]  
Автор MaHBe (Ва/\aP)
Публикувано21.05.03 18:43



Тъй като често забравям това което съм смятал да пиша докато чета темата , ще го напиша сега като сам прочел само първия пост тъй че ако повтарям някой сори.
Леголас май е с черна коса. Или поне тъмна. Имаше нещо от сорта на "Тъмната (или черна) му коса се развяваше блаблабал" А пред Дървобрад той казва.
Не съм странствал много тъй че може би ти знаеш (когато Арагорн го пита какво знае за гората), а после като влизат вътре той казва " Тази гора е стара. Толкова стара, че ме връща далеч в младините повече дори от колкото това да пътувам с такива деца като вас." А Арагорн не е чак детенце, чукнал е май стоте по време на Властелина. Не помня точно, но когато Гандалф казва,че му е трудно да обяснява за по-младите Леголас не казва нищо май, а Арагорн казва "Не съм млад дори за Елендиловия род" или нещо такова . Но от по-горното се разбира, че Леголас е доста стар и въпреки това не смятам, че трябва да го сравняваш с Феанор или Галадриел нали (Най-великите сред Нолдорите). Той така и не става крал на Мраколес.(БТВ)

-

- The Lord of Arda !

Тема Re: Мистерията Леголаснови [re: fairy]  
Автор Bamfi (unicorn)
Публикувано21.05.03 19:19



елфите попринцип са голобради...


Sometimes I
need to remember just to breathe

Тема Re: Za da ne zabraviaнови [re: MaHBe]  
Автор fairy ()
Публикувано21.05.03 19:22



Не е свързано с Леголас, но да си кажа. :-))

89 са годините на Арагорн, когато започва калабалъка с Пръстена.



Тема Re: Za da ne zabraviaнови [re: fairy]  
Автор X-girl (rogue)
Публикувано22.05.03 12:34



дъртичък си ема в филма е мноо сладък!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.