Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 27.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Най-очакван момент от Завръщането във филма  
Автор Umai Maia ()
Публикувано27.04.03 23:38



Може и вече да знаете, че няма да го има...или да предполагате...или пък да сте сигурни, че ще го има...все едно - Кой момент от третата книга най-много очаквате да видите наесен?



Тема Ми май са няколконови [re: Umai Maia]  
Автор AdanedhelМодератор (ментат)
Публикувано27.04.03 23:50



Ами какво.. какво...

Краля-чародей напада Минас Тирит с Гронд - извиква три пъти и...
Устата на Саурон и двете армии пред Моранон
Пазителите пред Кирит Унгол и естествено.. Корубана (не ми се мисли как ще го преведат)
Армията от мъртъвци

Сивите заливи

Май това са най-очакваните от мен момента... не че знам защо




Тема Re: Ми май са няколконови [re: Adanedhel]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано28.04.03 00:00



Може да я оставят Шелоб.



Тема Flotsam and Getsamнови [re: Umai Maia]  
Автор AdanedhelМодератор (ментат)
Публикувано28.04.03 00:03





Мери и Пипин в стаичката на стражите в Ортанк




Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Roheryn ()
Публикувано28.04.03 01:49



- Момента, в който са на крачка от пътя на Мъртвите и само волята на Арагорн и обичта им към него заставя останалите да го последват

- Арагорн и Палантира

- От Домовете на Изцелението: момента, в който Арагорн "връща" Фарамир

И други такива. Можеш да си представиш какво ли не с Арагорн и ето ти списъка :)))) Добави и прилична доза Фарамир и ще добие завършен вид.

А! Искам да видя "дисциплинирания отряд на Дунеданците", които стоят и чакат Арагорн и там и аз - рошав, рошав :)))))



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Roheryn]  
Автор Kyle Katarn (запознат)
Публикувано28.04.03 10:14



Не искам да те поливам със студена вода, но повечето от тия неща няма да ги има или ще са разказани по различен начин.



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Talyesin (песимист)
Публикувано28.04.03 12:18



Минас Тирит в детайли - още цвиля от кеф като видя секундната гледка в Задругата.

Флотът в Пеларгир - стара любов към корабите, кво да се прави...

Минас Моргул - от любопитство.

Сивите заливи.

... and then there was silence...


Тема Re: Flotsam and Getsamнови [re: Adanedhel]  
Автор Talyesin (песимист)
Публикувано28.04.03 12:19



Ей Adanedhel откъде го извади това?

... and then there was silence...


Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Maulien ()
Публикувано28.04.03 13:09



Мордор по-отблизо,Краля Чародей и битките и още много,много неща.Има много да се види в този филм



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Keleborn (Lotlorienski)
Публикувано28.04.03 13:47



Аз най-много очаквам да видя и наистина много се надявам,да видя как Арвен и Галадриел си говорят по време на вечерята,и как си заминават Гандалф,Галадриел,и Елронд.Много искам да видя и себе си разбира се.



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Kelebrian (непознат )
Публикувано28.04.03 13:52



Ами искам да видя дъщеря си,и моите роднини,но най-много смъртта на Саруман!



Тема Re: Знамнови [re: Kyle Katarn]  
Автор Roheryn ()
Публикувано28.04.03 15:46



Но нищо не ми пречи да си помечтая още малко :))))))

А след като гледам филма ще бълвам огън, жупел и отрова на воля :))))

Най-вероятно кака Арвен ще "научи" Арагорн какво е то Палантир и как се използва (сигурно след като му връчи Нарсил).
Арагорн ще се разколебае и няма да иска да мине по Пътя на Мъртвите, но Спешна помощ от Леголас ще оправи нещата.
Виж за Фарамир има надежда - в края на Двете кули го оставиха почти на крачка от истинския Фарамир.



Тема Ох, отдъхнах синови [re: Roheryn]  
Автор Kyle Katarn (запознат)
Публикувано28.04.03 16:04



откак написах темата мира нямам.
"Що ти трябваше да се обаждаш, глупако и да разваляш мечтите на хората" си виках, пък ти си знаел.
Е, сега ще спя спокойно



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано28.04.03 17:50



То се зане - всичко за което се сещам. И Сивите Заливи най-накрая, много ми е любопитно да видя най-стария елф в Средната Земя.



Тема Не е честно :-(нови [re: Roheryn]  
Автор fairy ()
Публикувано28.04.03 18:28



Аз как да кажа какво очаквам най-много- ако го направя, ще трябва просто да препиша твоя постинг.

Искам да видя целите Домове на изцелението;

И срещата на Еомер и Арагорн насред Пеленорските поля;

И смъртта на Теоден

И срещата на Фарамир и Арагорн

И отиването пред Черната порта......



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: D.H.V.]  
Автор Roheryn ()
Публикувано28.04.03 18:31



Него нямаше ли го в началото на първата част?



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Elving (непознат )
Публикувано28.04.03 20:44



оПРЕДЕЛЕНО МОМЕНТЪТ С кОРУБАНА.Тая паячка ме разбива отвсякъде.



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Bamfi (unicorn)
Публикувано28.04.03 22:24



може би когато Мери и Пипин посрещат останалите в Ортанк, коронясването на Арагорн и както каза някой по-нагоре - Мордор отблизо...много назгули и съдбовни върхове:)....


Sometimes I
need to remember just to breathe

Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано28.04.03 22:57



Определено НЕ ИСКАМ да видя как Арагорн свестява Фарамир,който щастливо вика:Ти ли си,кралю мой?(или каквото там пишеше в книгата).Мразя го този момент!
А иначе - черни конници,Корубана и всякакви зли твари могат само да ме зарадват...



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Roheryn]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано29.04.03 12:01



Там дори не можа да му се види физиономията хубаво, показа се са 2 секунди. Дали същия актьор ще бъде и в Завръщането на Краля?



Тема на есен или на зименнови [re: Adanedhel]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано29.04.03 15:40



амииии... определено смъртта на Уич Кинга ще бъде интересна

цялата история с мъртвите също е впечатляваща

но най-важната сцена си остава май прешъс и фродо на съдбовната планина - просто пиронче в програмата

какво още ... ами аз лично всичко останало може да го прапусна, но определено искам да гледам битките, защото от това, което имаше при Шлемово Усое тия в Гондор ще са простоооо ... точно като за мен!

няма


Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Kelebrian]  
Автор Arwen (Кралица)
Публикувано29.04.03 18:09



Де се надяваме, че ще ме видиш мамче, но и аз искам да видя смъртта на Саруман!



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Jill (на война)
Публикувано29.04.03 18:50



Аз пък ужасно не искам да видя как са опропастили битката на Еовин с Краля на ужаса и участието на Мери в нея. Изобщо не искам да виждам какво са направили с Фарамир, 'щото ролята която му бяха измислили във втория филм направо ме съсипа морално (е каквото ми е останало от него де) и не искам да знам как са оплескали последната битка за графството, Лобелия Влачи-Бегинс, която размахва чадър срещу хората на Саруман (е това със сигурност няма да го видя, поне ох...) и естествено смъртта на Саруман.
Те това е то...

This ain't no technologycal breakdown...
This is the road to hell...


Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Бъдъмбa]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано29.04.03 19:30



Eto s kogo sum na edno mnenie...i vse pak tochno tova nepremenno shte go ima

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Roheryn]  
Автор Strider (Lanthir)
Публикувано29.04.03 21:52



И аз. Рошав де...
А иначе - не смея да очаквам нищо. Предпочитам да чакам. Случвало ми се е да тръгна нанякъде с голямата кошница и... ;) Големите очаквания твърде често водят до големи разочарования. В конкретния случай това едва ли може да се случи и все пак... :)
Като комбинирам твоите желания с тези на Adanedhel и се получава едно чудесно искане. :)) Искам да видя всичко! И то по-скоро.

O Gil-galad i Edhelchir
dim linnar i thelegain



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Naia]  
Автор Maulien ()
Публикувано30.04.03 14:26



Еее, дано само не прекалят че ще отиде целия филм!Най-мъчително ми беше да чета тези моменти от книгата.Много са... тежки някак си.



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Alcarin (пламъка)
Публикувано03.05.03 01:30



И на мен ми се иска да видя Корубана. Обаче мисля, че ще я направят доста добре. Поне след като видях как са пресъздали Ам-Гъл... Оптимизъм фЕревер!
Даже съм си извадил описанието и от книгата и съм го разпратил нагоре-надолу. Ще си позволя да го пейстна тука...

"How Shelob came there, flying from ruin, no tale tells, for out of the Dark Years few tales have come. But still she was there, who was there before Sauron, and before the first stone of Barad-dur; and she served none but herself, drinking the blood of Elves and Men, bloated and grown fat with endless brooding on her feasts, weaving webs of shadow; for all living things were her food, and her vomit darkness. Far and wide her lesser broods, bastards of the miserable mates, her own offspring, that she slew, spread from glen to glen, from the Ephel Duath to the eastern hills, to Dol Guldur and the fastnesses of Mirkwood. But none could rival her, Shelob the Great, last child of Ungoliant to trouble the unhappy world."

Зловещо, а? Не знам някой от вас дали е бил засегнат от death metal-а, но изглежда Толкин е бил !
Roheryn, как харесвам тоя оптимизъм (относно ролята на Арвен)! Честно да си призная нейното участие ме плаши най-много. Дано не съживява пак някой.
И така и така съм тръгнал да хленча... Аман от холивудски екшън герои. Без значение дали държат меч или патлак. Обаче, да, напълно осъзнавам, че няма как... И все пак, що не пуснат Арагорн срещу ордите от орки, а Арвен да му cast-ва heal и готово .
Млъквам.

--------
Now the flame burns higher аnd it purifies the love that died.


Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Alcarin]  
Автор MaHBe (Ва/\aP)
Публикувано03.05.03 15:19



Ми аз МНОГО ама МНОГО бих искал да видя нещо, което го няма в книгата. 100% ще махнат нещо защото книгата е голяма ама се надявам да прибавят нещо като елфите в Шлемово Усое. Или да го кажа направо искам да видя как Фродо, Гандалф, Галадриел и Елронд стигат Валинор и там ги посрещат Валарите (най-вече Манве ) а пред тях много елфи, от които се отличава Еарендил със Силмарила на челото, а до него Елвинг. Или поне вестоносците на Манве да ги посрещнат и да видим как П. Джаксън си представя Безсмъртните Земи.
П.П. Кой е този най-стар елф в Средната Земя за който говорите. Не мога да се сетя кой е най-старият жив елф останал в Средната Земя.

-

- The Lord of Arda !

Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Strider]  
Автор AdanedhelМодератор (ментат)
Публикувано03.05.03 19:08



Между другото, очаквам ролята на Устата на Саурон да бъде по-голяма, отколкото в книгата... Очаквам също Армията на Клетвопрестъпниците да изиграе малко по-различна роля, а пък едва ли ще видим кораби по Андуин :)




Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Arwen (Evenstar)
Публикувано03.05.03 21:31



Като се замисля искам да видя коронясването на Арагорн!



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Alcarin]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано03.05.03 22:21



Честно да си призная нейното участие ме плаши най-много. Дано не съживява пак някой.

Хм, знаеш ли, казаха ми, че в американското издание на книгата на мястото на наш Глорфиндел била Арвен...та затова промяната във филма не била толкова драстична от гледна точка на онази част от зрителите. Спомням си, че Толкин не е бил доволен от американското издание заради множество грешки и въпреки усилията му да поправя все е излизала там книгата с много фрапиращи грешки и недоразумения. Дали чак толкова пък...



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Alcarin (пламъка)
Публикувано04.05.03 03:11



Сериозно? А защо е тая промяна изобщо?
Хм, ако е така, да се надяваме, че няма още такива моменти...

--------
Now the flame burns higher аnd it purifies the love that died.


Тема Мммм...нови [re: Arwen]  
Автор Strider (Lanthir)
Публикувано04.05.03 05:00





А така!

O Gil-galad i Edhelchir
dim linnar i thelegain



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: MaHBe]  
Автор Roheryn ()
Публикувано04.05.03 09:16



Себелюбец :)))))

Що нещо изписа само за да кажеш, че искаш да се видиш сниман във филм! :))))))

Аз понеже съм досада, не искам да приземяват Еарендил само за да посрещне Великите Герои! Какво, звезди ли ще им свалят!?

Кирдан



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Alcarin]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано04.05.03 15:22



По-скоро дет метъла краде от Толкин май :)

Slow down and I sail on the river
Slow dawn and I walk to the hill
And there's now way out ...


Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Alcarin]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано04.05.03 15:42



Ами дано.
Сигурно американските издатели и без това са направили много поразии през 60те години май, но мислех, че оттогава нещата са се оправили. И то сигурно е така, аз пак ще питам този, който ми даде малко неясната инфо и ще се поразровя Трябваше да го направя, преди да го напиша тук, ама...

За мен във филма излиза, че без Арвен Арагорн нямаше да стане нищо...този ефект не знам защо е търсен, но е малко неуместно да се преувеличава в тази посока точно в този филм.



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор fairy ()
Публикувано04.05.03 20:52



Неуместно е от наша гледна точка преувеличената роля на Арвен, американците предполагам са очаквали да видят точно такъв Арагорн- сепур неуверен човек, който се страхува да поеме отговорност и само голямата любов го кара да се бори. Блудкаво и много далеч от идеите на Толкин, но пък носещо комерсиален успех. :-)))

Но пък от друга страна на мен и Арвен от книгата не ми харесва особено, защото не прави нищо, освен да везе знамена и може би да пее песни из Ломидол. :-(((



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Arwen]  
Автор Elving (непознат )
Публикувано04.05.03 22:10



You are krazy.Правилно ли го написах незнам обаче знам че вярно, Арвен.
Да се вманиячаваш толкова по един мъж не е препоръчително.



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: fairy]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано04.05.03 22:29



не прави нищо, освен да везе знамена и може би да пее песни из Ломидол. :-(((

Добре де,ти какво искаш да прави????!!!!????



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Maulien]  
АвторpOd (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 03:41



.....докато най-сетне в една дъждовна нощ Фродо усети из въздуха сладък аромат и чу песни полетели над водите.
..........сивата дъждовна завеса се превръща в сребърно стъкло, отстъпва и той съзира бели брегове, а отвъд тях прекрасна зелена страна под лъчите на бързо изгряващото слънце.

Ето това искам да видя най-много като допълнение на казаното досега.



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Umai Maia]  
Автор Strider (Lanthir)
Публикувано05.05.03 07:00



Току-що говорих с всички американци, които познавам и за които съм сигурна, че са чели "Властелинът...". Даже прескочих и до чата на councilofelrond.com, където ходя от време на време. :)) Според това, което ми казаха, няма никаква промяна на герои и събития в американското издание на книгата.
{06:39} <Strider> a friend of mine told me that in the american edition Arwen replaces Glorfindel, as it is in the movie
{06:39} <Strider> is that true?
{06:39} <Frost> nope
{06:40} <Frost> in the American edition, all the characters remain the same
{06:40} <Frost> nothing has been changed
{06:40} <Strider> so Glorfindel is Glrofindel and Asfaloth is his horse lol
{06:42} <Frost> I also wanted to know if they had changed any character or something... and I found out they haven't so... yeah
{06:43} <Frost> I can tell you everything's the same :)

Горе-долу това казаха и всички останали, които попитах. :))
Все пак е възможно да е имало някакви промени в най-първите издания. Знам ли... :))

O Gil-galad i Edhelchir
dim linnar i thelegain



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Бъдъмбa]  
Автор Roheryn ()
Публикувано05.05.03 12:47



Да прави каквото си иска. Също нека не прави каквото си иска.

Просто по-горе е изказано справедливо възмущение от раздутата роля на Арвен, което естествено е довело до един почти смешен Арагорн.

Но за теб той и без това си е такъв, или поне е нещо блудкаво, така че ясно е защо не разбра fairy :)))))



Тема Какво ли не...нови [re: Бъдъмбa]  
Автор fairy ()
Публикувано05.05.03 23:16



искам да прави Арвен. Просто си мисля, че образът й остава недоразвит в книгата (нещо, което и самият Толкин го признава) и аз си представям любимата на Арагорн по много по-различен начин- много по-близко до Еовин, отколкото до Арвен. Но понеже това са си лично мои представи, а ти така и така не обичаш нещата свързани с Арагорн, млъквам. :-)



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Elving]  
Автор Arwen (Evenstar)
Публикувано05.05.03 23:27



О, нима Елвинг?



Тема Re: Мммм...нови [re: Strider]  
Автор Arwen (Evenstar)
Публикувано05.05.03 23:35



Мерси Бързохд много е яка!
Отиди на тоя арес има те на снимка!
http://www.ninecompanions.net/galleries/rotkgalleries/allpics_gallery_p1.html



Тема Re: Какво ли не...нови [re: fairy]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано06.05.03 00:24



Грешиш,нещата свързани с Арагорн ги обичам,а него самия не,но както и да е...
Не знам какво е смятал да прави Толкин с образа на Арвен,освен може би да и прибави повече реплики,но в книгата тя ми изглежда съвсем завършена...Нещо от типа на Райна Княгиня - и тя не прави нищо,освен да бродира знамето и да мине на кон из града в деня на въстанието,но това е било достатъчно!Нито една елфка в целия Силмарилион няма развита войнска характеристика (включително Галадриел),просто те символизират различни неща...по-загадъчни са и прочие...абе малко ми е трудно да обяснявам,дано ме разбираш...Арвен от филма обаче е нещо съвсем различно от образа при Толкин,ролята е излишно раздута и просто не знам защо му е било на Джаксън да прави такива неща...



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Roheryn]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано06.05.03 00:27



Много добре си я разбрах даже,хич недей да се заяждаш...за книгата ставаше дума.

И да знаеш,откак разбрах,че си жена,нещо много ме съмняваш...



Тема Re: :)))нови [re: Бъдъмбa]  
Автор Roheryn ()
Публикувано06.05.03 00:44



Защо, преди много ясен ли ти бях :))))))))))

/не исках да се заяждам, така ли се получи :(



Тема Re: Какво ли не...нови [re: Бъдъмбa]  
Автор Roheryn ()
Публикувано06.05.03 01:21



Абе Райна Княгиня е рискувала нещичко везейки знамето, докато кака Арвен така си заработва роля в книгата.

"и просто не знам защо му е било на Джаксън да прави такива неща..."
Знаеш, разбира се :) Да се сещаш за касов филм без жени? Или само с една (на толкова Герои)? Еовин не стига, изобщо. Та какво по-добро от мацката на баш-майстора (леле, не ми отиват такива приказки)

Права си, да, права си... това, елфките де, са нещо съвсем различно от човечките. Така погледнато Арвен не ми изглежда вече такова мекотело.
Но понеже не мога да направя такъв огромен обрат в мнението си за нея, продължавам да си мисля, че можеше, ако не да се бие мъжки като Галадриел, то поне да отиде да попее и поомагьосва като Лутиен.
(Между другото, има разни тестчета, които ти казват я кой герой си, я кой ти пасва за любовник, я нещо подобно. Та поиграх си с тях и 100% гаранция да излезеш Арвен е да кажеш, че нищо не правиш и нищо да не знаеш :)

Сега се замислих за нещо друго. Може във филма Елронд да се държи с Арвен церберски като ревнив татко към глупавата си щерка, заради Тингол и сценката, която спретва на Берен. Да покажат някаква връзка със Силмарилиона и приликата между Арвен и Лутиен.
Остава Елронд на края на Завръщаето да погледне Арагорн и да му се стори "че този човек не е като другите простосмъртни люде, а по-скоро прилича на най-великите владетели в цяла Арда и никога не е имало тъй силно чувство като неговата обич към Лутиен (Арвен); усетил още, че няма сила на този свят, която да промени тяхната участ. Затова накрая дал съгласие и Берен (Арагорн) получил ръката на Лутиен (Арвен)"

Среднощни бълнувания, да...



Тема Re: Какво ли не...нови [re: Бъдъмбa]  
Автор fairy ()
Публикувано06.05.03 21:11



Абе, аз не че искам Арвен да размахва мечове насам-натам и да се бие с орките, но някак си в книгата ми изглежда, че си стои настрана от всичко и просто чака да види ще стане ли Арагорн крал, та да се омъжи за него, защото не би се задоволила с нищо по-малко или няма да стане крал и не знам- може би ще запраши към Сивите заливи. Не знам, малко ми прилича на една префърцунена елфка, ама това си е мой проблем.
А Питър Джаксън е направил само едно нещо- просто е поамериканчил образите на Арагорн и Арвен.

Но това- първото ти изречение- че обичаш нещата, свързани с Арагорн, но не и самия него, съвсем не го разбрах Кое обичаш- Андурил?!



Тема Re: Какво ли не...нови [re: fairy]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано07.05.03 00:23



Какво прави гледната точка, ей - почти я намразих Арвен като те четох!
Може и да си права...

А за първото изречение - ами обичам Еовин,която се влюби в него,Гондор,за който той претендира,Фарамир,на когото ще заповядва,елфите,които са го отгледали,даже Арвен ми е симпатична,щото ми е жал за нея...Тя почти цялата книга си е свързана с Арагорн...




Тема Re: Какво ли не...нови [re: Roheryn]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано07.05.03 00:32



За връзка със Силмарилион,хм,кой знае...
Неведоми са пътищата Джаксънови...Интересна идея наистина.

Я кажи къде ги намери тия тестчета,че ми стана любопитно аз какво ли ще изляза...



Тема Re: Какво ли не...нови [re: Бъдъмбa]  
Автор Roheryn ()
Публикувано07.05.03 01:27



Тестовете там са твърде много и докато си провеждах "изследванията" се оказа според различните тестчета, че съм (приблизително) 8 пъти Арагорн, 2 пъти Леголас и по веднъж Билбо, Бомбадил, Гандалф и не помня още кой :))))
Явно съм доста шизофренична личност...

Съвет: не пробвай кой ти е подходящия любовник - до сега безотказно дава на всички Хари Потър :)))))))





Тема АААААААААнови [re: Roheryn]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано07.05.03 01:50



Тук ли си още?Помощ!Това иска да ми дава някви награди!



Тема Опитай...нови [re: Бъдъмбa]  
Автор ГъбapkoМодератор (мухоморка)
Публикувано07.05.03 02:19



...да се науюиш да изпращаш бележки.



Тема Re: Какво ли не...нови [re: Бъдъмбa]  
Автор fairy ()
Публикувано07.05.03 11:54



Между другото, в тази връзка се сетих нещо- винаги съм смятала, че любовта на Еовин е много по-чиста и истинска от тази на Арвен. Защото Еовин среща Арагорн в дрехите на Скиталец и въпреки това го обиква- ето какво се казва:- "А тя внезапно го откри - снажен потомък на крале, помъдрял от много отминали зими, укрил под сивия си плащ могъщество, което тя вече усещаше. " Т.е., тя успява да го види такъв, какъвто е, независимо от това как изглежда. Докато Арвен го обиква едва, когато го вижда облечен в бяло, в царствен вид, приличащ на елф. Е, как да я обичам?!



Тема Re: Какво ли не...нови [re: Roheryn]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано07.05.03 13:01



ужас ... оказа се, че и аз съм преимуществено Арагорн а той дори не ми е симпатичен ... явно имам разрив с вътрешното си аз
тези тестове да не са спонсорирани от Организацията на психотерапевтите?

ама въпросите са толкова дърварски

носите ли хавлиени чорапки
ако ДА значи не сте хобит
ако НЕ значи сте![


бихте ли жертвали живота си за друг ... какво можеш да отговориш на това:
не, аз вече съм назгул!

няма


Тема Re: Какво ли не...нови [re: Гpaxчe]  
Автор fairy ()
Публикувано07.05.03 13:37



Така е, много са шантави тези тестове- аз излязох няколко пъти Галадриел, пък аз не искам да съм елфка.
В най-добрия случай се добирах до Боромир. Бльо. Явно принципът е такъв- получава се този герой, който искаш най-малко да бъдеш. :-)
Но не припарвай до тетовете с най-подходящия любим- резултатите са трагични, както и да се мъчиш за ги натъкмиш.



Тема Re: Какво ли не...нови [re: Roheryn]  
Автор Talyesin (песимист)
Публикувано07.05.03 15:58



http://www.barrowdowns.com - тук също има разни тестчета, които дават сравнително адекватни резултати...

... and then there was silence...


Тема извинявайте,сър!нови [re: Гъбapko]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано07.05.03 22:31



Часът беше два,мониторът ми премигваше в червено и за пет минути сами се отвориха седем прозореца,та разсъждавах малко неадекватно!
Повече няма да правя така!



Тема Re: Как може...нови [re: Talyesin]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано08.05.03 00:59



... да изляза Фродо! :)))))
Но това далеч не е най-лошото - твърди, че е голяма вероятността да съм Сам или Гандалф! Брех! Колко сходни характери. И колко ми отиват :)

А дали въобще може да има някакво обобщаване? В смисъл в една група сходни образи да попадат примерно Еомер и Берегонд (като еднакво склонни към неподчинение, убедени че така е по-добре)? Или Арагорн и Фарамир (по много общи "причини", произход, разбирания)? Или Халет и Еовин (нямат нищо против да си водят народа през каквото и да трябва да минат)?



Тема Re: Как може...нови [re: Roheryn]  
Автор Talyesin (песимист)
Публикувано08.05.03 16:42



Е все пак казах сравнително адекватни нали? И аз определено не смятам, че приличам на Сам (или пък на Мери и Гимли, колко са им сходни характерите не истина, а пък колко мязат на мен...). Но според едни познати си приличат

... and then there was silence...


Тема Re: Как може...нови [re: Talyesin]  
Автор fairy ()
Публикувано08.05.03 17:02



Да бе, а аз излязох Леголас- как ли не са адекватни?! (резервен вариант Сам и Фродо- дрън, дрън, направо са като братя близнаци с Леголас)





Тема Re: Как може...нови [re: Roheryn]  
Автор Maulien ()
Публикувано08.05.03 18:18



Аз пък излязох някаква смесица от петима сред които Гандалф и Краля ЧародейСъвсем ме шашнаха тия хора.А генераторите за имена най ме съмняват но все пак всичко е за да ни доставят малко fun



Тема Re: Как може...нови [re: Maulien]  
Автор Alcarin (пламъка)
Публикувано08.05.03 20:48



И какъв е извода, деца?
Подобни тестове въобще не могат да се свържат с определението "адекватен". Стига сте се оплаквали .

--------
Now the flame burns higher аnd it purifies the love that died.


Тема Re: Как може...нови [re: Roheryn]  
Автор Strider (Lanthir)
Публикувано09.05.03 03:11



Ама и вие с тия тестове!... Успяхте да ми погъделичкате любопитството и реших и аз тайничко да се пробвам да реша някое тестче.
Реших първите два, на които попаднах - и двата шегаджийски , направени с огромна доза чувство за хумор. Много се смях, докато ги решавах. Дотук хубаво. Само дето последвалите резултати бяха направо умопомрачителни.
Резултат от първи тест:
Your closest personality match is with: Aragorn son of Arathorn, Dunadan, Elessar, Evinyatar the Renewer, Heir to the Throne of Gondor, Estel, Longhanks, Thorongil, Strider, Telcontar, Wingfoot, and also, scary guy sitting in the corner, dirty guy sitting in the corner, guy that smokes all the time, and guy with the broken sword. Unreliable, anti-socilial and certanly the dirtiest member of the Fellowship. Learn from the elf and wash your hair sometime.

Това добре (даже се ухилих тъпо). Но...
Резултат от втори тест:
Eva, your personality most resembles that of: The Witch-king

След окончателните резултати от проведените тестове, в мен се породи съмнението, че аз най-вероятно съм Ам-гъл, след като успявам да бъда едновременно две безкрайно противоположни личности. В подкрепа на теорията идва и фактът, че дежурното ми обръщение към една особа е Precious; ситуацията не се променя даже и само когато говоря за него. Ужасссссс!

O Gil-galad i Edhelchir
dim linnar i thelegain



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Arwen]  
Автор Elving (непознат )
Публикувано09.05.03 08:30



Не го приемай като обида,Арвен.



Тема Re: Най-очакван момент от Завръщането във филманови [re: Elving]  
Автор Arwen (Evenstar)
Публикувано10.05.03 16:10



Е сега вече ме обиди, мразя да ме наричат Арвен, ще разбереш защо си ме обидила, ако просто ми погледнеш ника!
П.П.Прощавам ти за грешката!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.