Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 15.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Гаден гаф във филманови  
Автор лyннa пянa (непознат )
Публикувано20.04.03 20:53



Не знам за вас обаче мен много ме подразни едно нещо във втория филм.
Когато крал Теоден(след като Гандалф го е излекувал)отива на гроба на сина си.И на гроба цъфти не нещо друго а...Еланор.Ного ми стана кофти.
Аз си го харесвах тва цветенце,а те съвсем съзнателно му смениха местообитанието.Нали то растеше само в Лотлориен.Е ква е тая рабоа ся...



Тема Re: Гаден гаф във филманови [re: лyннa пянa]  
Автор Roheryn ()
Публикувано20.04.03 23:17



Това е само в субтитрите, не и в самия филм.

Мисля, че си казват, че са симбелмине



Тема Само това ли е сбъркано във филма!!!нови [re: лyннa пянa]  
Автор Лaнc - Taйният areнт (Ловец на духове)
Публикувано21.04.03 08:49



... Филма си е филм - интерпретация... И не само това е сбъркано - субтитрите - ами и излекуването на Теоден от Саруман, битката която Теоден води в Шлемово Усое, данданиите около Теодред, Арагорн пада от скалите, В първата част пък Хобитите просто си пресичат Брендивин и се озовават в Брее, сборът на Ентите, при който те отказват да се месят в Исенгард, Халдир Лориенски и това че довежда елфи в Шлемово усое...
За сравнение - Теоден е "болен", но от приказките на Грима, който е шпионин на Саруман, Арагорн никога на е падал от скали, Хобитите първо се лутат из Старата гора и Могилните ридове, още на самия сбор ентите решават да атакуват Исенгард, Халдир липсва в книгата, а още повече елфи в шлемово усое, Теодред не се е "цепил" от Теоден, Теоден изобщо не води битка за Шлемово усое хванат като мишка в капан, а сам идва на помощ... Таааа... Художествената измислица си я бива... Така е - да видим какво ще ни поднесе третата серия... Може би Саурон излиза от Моранон и моли за мир?

*... Още един караконджул под ножа...*


Тема Eй, любимко моя!нови [re: Гpaxчe]  
Автор Лaнc - Taйният areнт (Ловец на духове)
Публикувано21.04.03 12:03



,,, Няма разбира се да чета заупокойни молитви... Просто исках да дам доказателство за това, че всичко си е наред, че книгата е едно, но филма си е творческа разработка... Апропо - на мен също ми допадна идването на елфите. Музиката беше много хубава... Не мислиш ли, мъничко зеленичко, дето агента от пътя отбива...

*... Още един караконджул под ножа...*


Тема Re: Eй, любимко моя!нови [re: Лaнc - Taйният areнт]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано21.04.03 12:23



да, да, да ....



Тема Re: Само това ли е сбъркано във филма!!!нови [re: Лaнc - Taйният areнт]  
Автор Aзyфeл (Роxaнски)
Публикувано21.04.03 19:30



Прав си и на мен ми направи впечатление че Теоден само командва и за минимално време влезе в битка, а след като го удариха пак се скива в кошарата, а на всичко отгоре само се оплаква, а за това дето накрая прави отчаян опит да излезе то друго си друго си е на тесния мост и то на кон.

Препускам нощем редом с вятъра
а утринния бриз развяжа гривата прекрасна


Тема Ми то е егати и екшъна тоя филмнови [re: Лaнc - Taйният areнт]  
Автор Alastis (Just Hate)
Публикувано21.04.03 20:22



Във филма здраво са наблегнали на екшъна. Някъде четох колко филмово време беше продължила битката за Шлемово Усое - беше бая цифра. А Завръщането На Краля, който по книгата си е едно голямо меле, предполагам, че във филма ще покажат набързо как Фродо влиза в Мордор, след три крачки е на планината и през останалото време Арагорн ще трепе яко орки пред Минас Тирит, явно ще бъде ранен, но Арпвен ще се появи и ще му вдъхне нови сили. После още бой, победа, триминутен поход до Черната Порта и още един час бой пред нея. Не че в книгата има битка пред Черната Порта, но не вярвам Питър Джексън да пропусне поредния епичен сблъсък между доброто и злото. Па нищо чудно и нашите да постигнат победа и да навлезнат в Мордор, да открият Фродо и да го ескортират до планината - и всичко това под носа на Саурон... Грешка, Саурон няма нос.



:: Let me dream of a real existence ::


Тема Re: Ми то е егати и екшъна тоя филмнови [re: Alastis]  
Автор fairy ()
Публикувано22.04.03 11:05



Бял кахър е това с носа- казват, че Саурон ще се появи в третата част в някакъв "материален" вид, така че за нуждите на филма като нищо ще му спретнат и едно носле.



Тема Re: Ми то е егати и екшъна тоя филмнови [re: fairy]  
Автор Maulien ()
Публикувано22.04.03 19:31



Но това не са ли само слухове?А, и между другото се чудя как ще им стигне времето за третия филм защото множко се насъбра да става.Сигурно наистина ще се развихрят страшни екшъни.



Тема Re: Ми то е егати и екшъна тоя филмнови [re: Maulien]  
Автор Elving (непознат )
Публикувано22.04.03 19:58



Мисля че трябва да се отдели повече време за Фродо и Сам.А те като че ли се омаловаважат.Извършили са нещо много по важно от трепането на орки.
Не трябва да се прикриват посланията на книгата -напротив да се подчертават...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.