Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 01.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За Самнови  
Автор Elving (непознат )
Публикувано22.04.03 20:06



От доста време ме човърка едно нещо.Всъщност откакто прочетох книгата.
Ако трябва да се прави асоциация за "най-добър" герой,то първата награда е за Сам.Само като се сетим за неговата пословична преданост към Фродо,за това че той носи пръстена и не го пожела,върна го на Фродо и мисълта му беше как да помогне на господаря си...И въпреки че винаги остава в сянка няма претенции за почести...Мисля че заслужава много повече от това което му отделяме...
Не е ли така?



Тема Re: За Самнови [re: Elving]  
Автор Roheryn ()
Публикувано22.04.03 20:13



Я кажи първо (за да загрея) какво означава "най-добър" герой?

Не си права - тук много внимание му обръщат на Сам. Всякакво внимание :)



Тема Re: За Самнови [re: Roheryn]  
Автор Elving (непознат )
Публикувано22.04.03 20:19



Като казвам най-добър имам предвид това.Но забелеви че съм го написала в кавички.А пък мисля че изобщо не оръщаме внимание на Сам.И изобщо на хобитите...



Тема Re: За Самнови [re: Elving]  
Автор Roheryn ()
Публикувано22.04.03 20:26



Разходи се сред архива и виж колко се занимават хората тук с хобити като цяло и със Сам и Фродо като герой.

А за най-добър... добре, няма да споря - Сам ти си го виждаш такъв, добро си е момчето.

Но защо мислиш, че е най-добър? Това означава да вземеш цялата камара същества от книгата, да ги сортираш, прономероваш и да ги подпукаш та да остане само един: най-добрия.

Опитай да направиш една такава класация. Ще излязат интересни неща, като например, че има кандидати за тази титла, които правят онези маловажни неща като "трепане на орки".



Тема Re: За Самнови [re: Roheryn]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано23.04.03 09:33



Това "всякакво внимание" ми да знаеш как ми прозвуча...

Е не е всякакво - например досега никой не е разсъждавал на тема, дали ако Сам си обръсне космите на краката, ще е по-секси...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: За Самнови [re: Ceвepин]  
Автор Roheryn ()
Публикувано23.04.03 11:11



И други разни нещица... Но си имаме модератор, строг и справедлив, та липсата на вербален изказ не е сигурно доказателство, че проблема не вълнува почитаемите посетители.

А аз всъщност само имах предвид, че има мнения всякакви - добри, лоши, никакви



Тема Re: За Самнови [re: Elving]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано23.04.03 12:04



то по същата логика и Мери и Пипин са здраво прецакани - не стига, че ги мотаят по кърища и войни едва ли не насила, случват им се направо чудовищни за хобити неща, а накрая Фродо и Сам обират цялата слава и благодарности...


мен лично Сам ми се струва не особено интелигентен. Прилича ми по-скоро на куче - изпълнява отлично посочените функции- пази стопанина, носи каквото трябва и т.н. Изобщо - най-добрия прител на хобита.

Е, това не е съвсем сериозно, но дори и в майтапа има голяма доза истина.



Тема Re: За Самнови [re: Гpaxчe]  
АвторArwen (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 19:14



Вижте какво не знам за вас, но за мен фаворит е Арагорн, но е така защото можеби го обичам прекалено много!Е това е!



Тема Re: За Сам [re: Гpaxчe]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано23.04.03 19:40



Не особено интелигентен е меко казано за Сам.Той си е доста прост,но поне сам си го признава и затова не дразни.Иначе в тайните дневници не случайно така са го взели за мезе...

А Мери и Пипин не ги вземат точно насила - поне в книгата.В началото сами се натискат,после съвсем естествено почват да съжаляват,но накрая все пак им харесва(виж тоя,дето искаха да го оставят в Рохан,кой от двамата беше,и как се беше оклюмал отвсякъде)

Между другото забелязвам,че напоследък все на теб ти правя дублики Грахче,но какво да правя,като все успяваш да отговориш преди мен...



Тема Re: За Самнови [re: Гpaxчe]  
Автор Elving (непознат )
Публикувано23.04.03 20:23



Не е верно...
Прочети си последната глава на "Властелина..."
Мери и Пипин обират цялата слава,това изрично е споменато...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.