Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 02.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Домът на Дж.Р.Р.Толкиннови  
Автор Umai Maia ()
Публикувано21.04.03 16:09



В случай че някой не е разбрал, пък му е интересно, ето една новина.

Къщата, в която е живял Толкин през 1918 в Оксфорд, на 50 St John Street , е била продадена за 745,000 лири, въпреки че няма кухня и отопление - с 50,000лири повече от обявената цена. Купувачът бил заможен, млад и неженен, с намерения да прави основен ремонт на къщата, за да може да живее в нея. Новият собственик не се интересувал въобще от книгите на Толкин, нито от това, че къщата е принадлежала на писателя, и нямал намерение да го чете. Ремонтът ще отнеме около година и ще струва около 200 000 лири. Къщата имала 7 спални.

The Tolkien Society искали да купят къщата, но не успели да съберат толкова много пари. Много (по)читатели на Толкин също напирали да купят дома, и така се стигнало до наддаване и качване на цената.



Тема Re: Домът на Дж.Р.Р.Толкиннови [re: Umai Maia]  
Автор Roheryn ()
Публикувано21.04.03 18:11



Ти ако имаше парите, би ли купила къщата само защото Толкин е живял там....

Леле, аз се надявам да не изперкам до толкова...въпреки че уверено тичкам натам :)))))



Тема Re: Домът на Дж.Р.Р.Толкиннови [re: Umai Maia]  
Автор Alastis (Just Hate)
Публикувано21.04.03 19:41



745 000 лири не са нищо. Направо подигравка, ако питате мен.

:: Let me dream of a real existence ::


Тема Re: Домът на Дж.Р.Р.Толкиннови [re: Alastis]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано21.04.03 22:57



ъъъ, ебати нищото...едно такова "нищо" и за мен, ако може



Тема Re: Домът на Дж.Р.Р.Толкиннови [re: Mist]  
Автор Alastis (Just Hate)
Публикувано21.04.03 23:08



Извинявай, но много по-ненормално ми се струва една китара да бъде продадена за един милион лири, па ако ще на нея да е свирил самият Елвис. Тук става дума за цяла къща!!

:: Let me dream of a real existence ::


Тема Re: Домът на Дж.Р.Р.Толкиннови [re: Alastis]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано21.04.03 23:09



е, в края на краищата Елвис е Кралят, а Толкин е просто Толкин



Тема Re: И аз няма да откажанови [re: Mist]  
Автор Aзyфeл (Роxaнски)
Публикувано21.04.03 23:24



И аз няма да откажа, но ако може да имам и двете едновременно ще е най добре.

Препускам нощем редом с вятъра
а утринния бриз развява гривата прекрасна


Тема Re: Домът на Дж.Р.Р.Толкиннови [re: Roheryn]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано22.04.03 15:19



Ами ако имах толкова пари...излишни или отделени за купуване на къща - може би да, защо не? Не е нужно да си луд фен според мен. Поне не много луд. Все пак това не е бельото на Толкин или първият му гребен...(предмети от тоя род се продават наистина за баснословни суми, ако са били на еди-кой-си).

Това си е къща и ако историята й е свързана с някой добър писател, не е нужно да съм побъркана, за да я смятам за по-голяма ценност от някоя панелка или чифлик



Тема Нищонови [re: Alastis]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано22.04.03 15:26



Май боксерките на Джордж Клуни от намкойси филм са продадени за по-голяма цифра , но в долари, не знам като се превърне цената на къщата в долари може би нещата стават по-приемливи...ненам.

Друг е въпросът, че сумата, която ти се струва смешна, е достигната заради многото кандидати - иначе е била обявена за продан на с 50 000 лири по-ниска цена.



Тема Re: Домът на Дж.Р.Р.Толкин [re: Roheryn]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано22.04.03 15:30



А ти щеше ли да живееш в тази къща? Аз по-скоро бих я направила на нещо подобно на музей...а нямаше да срутвам кухнята и да правя основен ремонт, както новият й собственик...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.