Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 01.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Толкин аудионови  
Автор Ceвepин (обичащ)
Публикувано04.02.03 14:26



Както обещах - качил съм някои неща свързани с Толкин.
Адресът е следният:



В момента вътре се включват:

J.R.R. Tolkien - An Audio Portrait - продукция на BBC включваща интервюта с Толкин, децата му; неговия биограф и т.н.;

Smith of Wootton Major - радиодраматизация на BBC;

The Road Goes Ever On - цикъл песни базирани на "The Road Goes Ever On" изпълнявани от Donald Swann, William Elvin. Включени са три версии, които донякъде се припокриват, но и се различават...

За повече инфо кое какво е - вижте readme.txt и list.txt в различните поддиректории.

И така - до момента колекцията е около 236 Мб. Скоро ще качвам откъси от ВнП и Силмарилион четени от Толкин.... отидоха още към 160 Мб...

Ще ви уведомявам в тази тема за развитието на преточваните неща...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: Толкин аудионови [re: Ceвepин]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано05.02.03 00:18



Евала. :) И аз съм се хванал да качвам разни неща. Но все още ги дърпам. Един филм за тТолкин, повечето от аудио книгите по негови произведения и всичките анимации. За сега само 1 анимация съм качил но съм писл в темата download.

Ако искаш да си разпределим нещата за даунлоад защото са доста :)



Тема Re: Толкин аудионови [re: Ceвepин]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано05.02.03 00:27



Най-сетне някой да каже нещо за това аудио
Последният път като попитах за него, даже ми се скараха някои хора

Човеци, колко много труд полагате за тези сайтове....възхищавам ви се...



Тема Re: Толкин аудионови [re: Ceвepин]  
Автор Strider (Amarth)
Публикувано05.02.03 01:02



Чудесно! Поклон, Северин и благодарности...

Not all those who wander are lost...


Тема Re: Толкин аудионови [re: Gandalf]  
Автор Ceвepин (обичащ)
Публикувано05.02.03 17:42



Всъщност най-много ме притесняват радиодраматизациите... Тази която съм слушал на ВнП беше на 13 касетки... Хич не ми се мисли на колко мегабайта се равнява това... Дали няма да ми отпуснат един хард само за Толкин?

Иначе ето какво ми предстои да кача...



Част вече съм почнал да катеря ама имам още много...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: Толкин аудионови [re: Ceвepин]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано05.02.03 22:55



Видях какво има. Аз още преди близао 2 години бях намерил как толкин сам чет е произведенията но съм ги сложил в руъл аудио формат в раздела за Толкин. От доста време насам гледам за драматизациите .... Аз лично имам качени хобитъ и почти съм издърпал властелина. Имам съшо и Ковача от Голямо омайно и Фермера Джайл от Хам... Идеята ми е да направим няколко уеднаквени мирора в България. Всеки с разлинч скорост дърпа от различните сървури. Гледам ти на евро нета качваш. Аданадел има на техно-линка. Аз към онлай бг мога да ги кача. От друга страна мога и във еврото. До там трафика ми става ди 60 кб/с което си е добре от Варна... Ако си съгласен нека и Аданадел си каже мнението и да го направим :)
Аз имам информация от къде могат да се свалят някои неща, който само на даденото място съм виждал. Имам и едната анимация а тази вечер почвам и втората. Ще довърша и властелина. Сумарно има около 15 драматизации по толкин, като не са само от ВВС...



Тема Re: Толкин аудионови [re: Gandalf]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано06.02.03 02:42



Май по-добре да не се занимаваме с това което е по-властелина и хобитът :)
Тук ги има. Мака, че май имаше и книги които не са от ВВС





Тема Re: Толкин аудионови [re: Gandalf]  
Автор Ceвepин (обичащ)
Публикувано07.02.03 11:07



Бе ти как си го представяш това с огледалните мирори?

Ако всеки админ на всеки от free сървърите ни отпусне по 10-20 Гб може да стане... Ще накачулим и анимациите и всички филми и драматизации... При това ще са огледални...

Иначе поне драматизацията на ВнП няма да се налага да качвам. Макар че от Онлайн.БГ няма да ти казвам колко бавно дърпам...

В момента гледам Силмарилион на аудио книга... четена от Martin Shaw... обща големина 844 Мб... хъх... Общо времетраене на книгата - 801 мин...

Туй ако успея да го дръпна хубаво... ама и да намеря някъде място където да го кача...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: Толкин аудионови [re: Ceвepин]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано07.02.03 11:36



Не се притесняваи. Ако действаме на тоя принцип никога нищо няма да се свърши. Вчера съм трансферирал 600 мб - по 300 в двете посоки. Ако искаш пратими юзър и пас да качвам на твоя сървър първо. Аз самият предпочитам за начало да не е на Толкин онлайн бг. На мен нета ми също епо бавен до онлайн иначе до еврото и дата.бг понякога ъплоадвам с 60 кб/с
Иначе аз самия смятам задължително да се напраави поже4е от 1 мирор. НБе с притесняжаио мисля 4е само ж този форум има едно 5-6 човека които бихапомогнали. Дори и с 5 кб/с за 1 вечер може да се качат доста неща. За 1 месец ..... и ако е повече от човек. Що се отнася до аудио книгите в онлайн ги има. искам д кажа мп3 онлайн бг и то с перфектно ка4естжо, което е един жид малък минус защото са доста големи. За обема ... някой т сървърите не даваше ли 10гб? Освен това мисля че можем да говорим с някои админи. Ако не почуках няма койда ти отвори .... :) Ако искаш дай да си разменим няколко мейла и ако стане (аз не виждам пречина в себе си :) да не стане) нека и други желаещи се включат.
gandalf@gbg.bg



Тема Re: Толкин аудионови [re: Gandalf]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано07.02.03 11:39



Аз например в момента дърпам доста неща по MERP и то в PDF формат има едно 700=800 мб. По горната тема ... дали ще стане ... незнам наистина но ще е тъпо да не се опитаме само защото сме неуверени :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.