Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 03.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема имена като лика-приликанови  
Автор Гpaxчe (гринч)
Публикувано27.03.03 10:44



замислих се вчера над толкиновите имена /тази безкрайна тема/ и реших, че следващият ми доберман /който живот и здраве ще имам есента/ ще се казва Карадрас Кръвожадния или може би Халдир от Лотлориен- ще видя какъв ще му е характера , но всъщност Халдир например става и за човешко име. И Фарамир става и Боромир извън всяко съмнение. Може би защото ни звучат много "нашенски".

Предполагам, че повечето толкинисти отдавна са назовали домашните си любимци с толкинови имена и ми е любопитно да разбера вие кои сте избрали, кои най-много ви харесват и кое име на кого му е лика-прилика?



Тема Re:нови [re: Гpaxчe]  
Автор Firefox (new)
Публикувано27.03.03 10:53



Ми, кръсти го Хуан бе, на името на песа на Ороме, който прави такава яка поддържаща роля в епоса за Берен и Лутиен. : ) Освен това, по "нашенско" едва ли ще намериш - само ти ще си знаеш, че е толкинско името. : ))

(Щото Кархарот е малко неудобно, още повече - не виждам как ще му викаш на галено : ) )

...time for me to just stand up and travel new land...

Редактирано от Firefox на 27.03.03 10:55.



Тема Гимли Rulezzzzzzzzнови [re: Firefox]  
Автор GimLi (Dwarf)
Публикувано27.03.03 12:58



Моят питбул се казва Гимли :))
Щото е същия олигофрен като него :))

Не всякое злато сияе,
не всеки скиталец е враг...


Тема Re: Гимли Rulezzzzzzzzнови [re: GimLi]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано27.03.03 13:08



Eto dobra ideq:))
Sega kato mi donesut pinchera shte si go krustq....poznai kak

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: имена като лика-прилика [re: Гpaxчe]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано27.03.03 13:10



Фарамир бих кръстила детето си не кучето

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: имена като лика-приликанови [re: Гpaxчe]  
Автор AdanedhelМодератор (ithron)
Публикувано27.03.03 13:16



Ще е интересно да го научиш да изпълнява команди само на Елфически:

Ласто бет нин... Хаво дад!




Тема Re: имена като лика-приликанови [re: Naia]  
Автор Гpaxчe (зеленолист)
Публикувано27.03.03 13:33



и аз защото ... казах, че Боромир и Фарамир са си почти наши "човешки" имена - хубави, звучни. Виж роханските са малко по ... абе странно ще е някой де се казва Еомер или Теоден, макар, че какво лошо...

виж кучетата ми носят по-гръмки имена
старият ми пес се казваше Коруин принц Амбърски ... какво да ти кажа, беше №1 - напълно отговаряше на патрона си по качества на характера и физиката

затова и казвам, че името трябва да отговаря на качества, Гимли за питбул е настина добро попадение...
леголас трябва да я някоя елегантна хрътка
арагорн - стопроцентова немска овчарка
а гандалф - бобтейл!

шегувам се разбира се ....



Тема Re: имена като лика-приликанови [re: Adanedhel]  
Автор Гpaxчe (зеленолист)
Публикувано27.03.03 13:39



добра идея ... тамън ще учим елфическия заедно ...



Тема Re: xaxaнови [re: GimLi]  
Автор Firefox (new)
Публикувано27.03.03 18:31



Представям си някой як, петнист - мляко и мед, гледащ леко пренебрежително-отегчено на света булдог Дурин. : )))
Виж един демонично черен доберман примерно, бих кръстила Саурон или, ако наистина го обичам - Феанор!
Ако е ротвайлер - Балрог (да, знам, че не е име, но адски пасва :D (А и може да му се вика "Бали(н)" на галено!))
За съжаление собствения ми "пинчер-нинджа" вече си има име, но иначе бих му дала някое по-брутално такова, да контрастира на ръста. Примернооо... Хари (от Кархарот), или... нещо друго.
Елронд бих кръстила кучето си ако беше голям мраморен дог, а Саруман - ирландски вълкодав.

...time for me to just stand up and travel new land...


Тема Re: имена като лика-приликанови [re: Гpaxчe]  
Автор nazgul4e (ringwraith)
Публикувано27.03.03 19:48



...ами Фродо на какво куче ще отива?На кокершпаньол?

Мисля че елфическите имена са по-подходящи за котки.Нали разбирате,те са по-грациозни.

Много весела темичка....

...and nine, nine rings were gifted to the race of men...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.