Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 03.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво ще има и какво ненови  
Автор AdanedhelМодератор (ithron)
Публикувано18.03.03 19:26



Темата сигурно ще съдържа спойлъри, така че ако не искате да знаете какво ще става в RotK, не четете!






Според вас, как ще се развие историята в "Завръщането на Краля"? Кои моменти от книгата ще бъдат изпуснати и кои доразвити.

Аз със сигурност знам за един момент: "Прочистването на Графството" няма да го има. Отплаването от Сивите заливи обаче щяло да бъде най-добрата сцена от трите филма.

Дали във филма и Сам ще замине със другите Носители на пръстена? Дали ще покажат как Еовин се вклюбва във Фарамир?

И най-важното - дали Саруман ще бъде убит от Грима оше в Исенгард?!?

Такива ми ти въпросченца ми се въртят из ума...




Тема Re: Какво ще има и какво ненови [re: Adanedhel]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 18:05



най-вероятно сам ще си остане, тъй ще има и повечко драматизъм в заминаването...сърцераздирателната сцена, в която сам и фродо се прощават
аз пък се чудя как ще съберат в един епизод две големи битки, ама поживем - увидим, както викат братушките



Тема Re: Какво ще има и какво ненови [re: Mist]  
Автор AdanedhelМодератор (ithron)
Публикувано19.03.03 18:59



Много ми е любопитно как ще изглеждат Клетвопрестъпниците, а също и Пазителите пред Кирит Унгол...




Тема Re: Какво ще има и какво ненови [re: Adanedhel]  
Автор Kyle Katarn (запознат)
Публикувано19.03.03 20:49



Аз пък съм любопитен да видя кога и как най-после Арагорн ще размаха Нарсил. Преди известно време се бях отплеснал, че Арвен ще му го донесе яхнала вихрогон по средата на битката за Гондор. Брррр...

И борбата между Ам-гъл и Фродо при съдбовния процеп-това трябва да е величествен и разтърстваш момент. Дано!



Тема Re: Какво ще има и какво ненови [re: Adanedhel]  
Автор Galasilion (silmaril)
Публикувано19.03.03 22:13



Аз се питам как Фарамир ще стане добър? Ще видим ли пак ентите?Ще убият ли Теоден,като в книгата?

Надали Сам ще замине! Предстоят му цели 7 мандата като кмет!!!
Би трябвало да покажат Еовин и Фарамир влюбени,ако не са решили да я пращат в Мордор с армията(можем да очакваме всичко от режисьора)

...
In the Land of Mordor where the Shadows lie.


Тема Re: Какво ще има и какво ненови [re: Kyle Katarn]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано19.03.03 22:56



Двата филма дотук станаха прочути с ефектите си, които наистина са си впечатляващи, а и подходящо използвани. Интересно е какво ли е измислил Питър Джаксън за сцената с унищожаването на пръстена. В книгата се описва апокалиптична картина - падане на кулата Барад-Дур, сриване на планини, изригване на вулкани и т.н.
Спомням си сцената с моста Хазад-Дум от първия филм. В книгата почти не прави впечатление, а във филма това е най-зрелищния момент. Улавям се че при всяко гледане на филма без да искам се държа здраво за дръжките на стола...

Още нещо: какво се случва при срещата с гигантския паяк в тунелите на Cirit Ungol - това трябваше да стане в Двете Кули, но незнайно защо е оставено за третия филм... може би защото в Хари Потър бяха "лапнали" същата идея за гигантски паяци и сравнението щеше да е много натрапчиво?



Тема Re: Какво ще има и какво ненови [re: Kyle Katarn]  
Автор fairy ()
Публикувано20.03.03 00:40



Не си се отплеснал, Арвен наистина ще донесе Нарсил, това е, доколкото четох по разните толкински сайтове, началната сцена на третата част. Разбира се има вероятност да не е вярно, но го пишеше с доста голяма доза увереност, а и няма откъде другаде да се появи пустият му меч. Брррр на кубик.



Тема Re: Какво ще има и какво ненови [re: D.H.V.]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано20.03.03 12:54



То сравнението с паяците няма да избяга - малко след излизането на филма клубът ще се напълни с фенове на хари, които ще ни надуват главите с това, че толкин е преписвал от роулинг...аман от такива глупости, но оставянето на сцената за третата част няма да ги предотврати... пък и едва ли това е бил подтика на режисьора - просто вторият филм е станал твърде дълъг и вече нямало как да се сложи още една сцена.

Някои от сцените за трета част не са ли се мяркали в трейлъри? Пък и има разни снимки, които подсказват кое ще се появи във филма. Не мисля, че ще изпуснат сближаването на Еовин и Фарамир, само да не го направят на сапунка.



Тема Re: Какво ще има и какво ненови [re: Galasilion]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано20.03.03 13:15



че той фарамир си е добър, леко заблуден беше, ама му мина...



Тема Хлъц!!!нови [re: fairy]  
Автор Kyle Katarn (запознат)
Публикувано20.03.03 14:35



Къде ще му го донесе (попита той с леко треперещи устни и невиждащ поглед)?
На Роханския сбор? При Исенгард? При входа на пътя на мъртвите?
Или преди битката за Гондор? По време на битката?
А дали ще се бие и тя? Ами дали е възможно ТЯ да убие назгула?
Или ще яздят рамо до рамо с Арагорн?
Може пък на пристанището да го посрещне с хляб, сол и меч?
Спирам дотук, че ми причерня пред очите.....

О, светлина на Еарендил и вие, могъщи Валари, чуйте моята молба:
озарете с безкрайната си мъдрост и доброта ума на нашия любим режисьор Питър Джаксън, да го предпазите от комерсиални мисли и нека моите кошмари (изложени по-горе) никога не се сбъднат!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.