Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:37 03.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко религия...нови [re: Mist]  
АвторSlLLMARlL (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 20:27



"пък и "грехът" на мелкор (изначално) е просто желанието да сътвори собствена музика/битие - нищо лошо само по себе си, но пък дисхармонично с мелодията на илуватар. "....

Ами именно де!!!......защо е тази дисхармония? А като залага Еру "избора на добро и зло, ин и ян" във всяко създадено от него същество ,защо е толкова ядосан от дисхармонията на музиката?
Значи създава нещо,пък то после вземе, че го "разочарова"



Тема Re: Малко религия...нови [re: SlLLMARlL]  
Автор Roheryn ()
Публикувано13.03.03 20:47



Защо да е ядосан?
Просто го оставя (и него и останалите) да си сърба попарата



Тема Re: Малко религия...нови [re: Roheryn]  
АвторCИЛMAPИЛ (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 21:48



Хайде бе....??? това трабва да е най-непукисткия бог в света:))))

а сериозно...виж в "Айнулиндале",не помня точно,но след третото прекъсване на музиката ,ЕРУ се изправя гневно на трона си и Айнурите замлъкват.
Значи е бил недоволен от нещо все пак?..Или "играе театър"? /знае че така ще стане ,но нарочно,за да не обърка по нататъшния ход на събитията,нарочно симулира яд?/.
Нали всичко става по негова повеля и замисъл?Или пък не е така? тогава Еру ,само трябва да е поставил "рамката",а света сам да си се развива!
Но тогава къде отива "идеалната хармония"?
Според мен или ЕРУ не е толкова могъщ и "единоначален",или е супер "умен" и е замислил и заложил всичко от самото начало на сътворението,та да могат неговите "чеда" ,да разберат що е зло и добро!!!
което мен ме разочарова....ВСе си мисля ,че трабва да има по добър начин!!!



Тема Re: Малко религия...нови [re: CИЛMAPИЛ]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано14.03.03 00:39



Абе защо хората си мислят че Бог си няма друга работа,освен да следи всеки от нас персонално?
Както вече беше казано нееднократно,творението не е съвършено,ако не може да заживее свой собствен живот...това се отнася и за Мелкор.В началото Еру се усмихва,после се ядосва,а накрая го оставя да прави каквото иска.
Естествено,че Еру поставя само рамката,а светът сам се развива!Иначе за какво ще го създава въобще?
По добър начин няма.Никой не може да смели познанието вместо теб.



Тема Re: Охххнови [re: SlLLMARlL]  
Автор Firefox (лемур)
Публикувано14.03.03 09:44



Неведоми са пътищата Илуватарови - решил е, направил е. Ти, с малкия си човешки мозък, няма как да го разбереш. Точка. : )
(Туй е религиозния отговор. Или поне отговора, който една друга религия дава по подобен, да не кажа същия, въпрос.)

аз като "радикален атеист" разбира се имам друг отговор, но не знам дали не ме мързи прекалено да го напиша: (сега ще видим)

Мелкор е описан като "Въздигащия се със сила", обичащ ревящите пламъци и сковаващите ледове, в началото се появява в образа на действащ вулкан с поли в океана и корона от лава в небето. Очевидно Мелкор е буйството на Илуватар, тази негова страна, която се стреми към абсолютните крайности - затова и той е най-силен от всички Валари, и едновременно с това - най-нестабилен. (Настрани от психологията, тва е адски як авторски похват хем да си направиш суперяк злодей, хем да оставиш реалистична възможност да бъде победен от "наште хора"). Крайностите не са зло сами по себе си, нито стремежа към тях - ти като човек ги интерпретираш по този начин, но те са не по-зли от всяка природна стихия. И това е. : )

"Май -> Евентуално завладяване на света."


Тема Re: Малко религия...нови [re: SlLLMARlL]  
Авторwild_flower (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 20:53



Ами иа помисли,нали когато господ ни е суздавал(адам и ева по то4но)тои не е мислил 4е ева 6те открадне иабълката,но и тиа е искала да е умна като Господ.Ами и Мелкор е искал да има властта на Ивултар и като както казва6 наи близо до своиа създател,тои е смиатал 4е тази власт му се полага по право.



Тема Re: Малко религия...нови [re: SlLLMARlL]  
АвторElving (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 10:31



Знаеш ли какво силмарил,ако отъждествим това с християнството тогава Мелкор е Сатана и с него е станало съштото.Обаче мислиш ли,че в Бог има зло
след като Сатана е зъл?Не съм съгласна...



Тема Re: Малко религия...нови [re: Elving]  
Автор Maulien ()
Публикувано11.05.03 13:33



Злото е само инструмент на всемира.Звучи малко ужасно но то води към прогрес,развитие,възвишеност след превъзмогване на неговите удоволствия и въображаемо щастие.Ако си представим какво би било ако всички са щастливи и добри още изначално то тогава какъв ще е смисълът на съществуването щом цари тази застоялост.
Ох, май започвам да дрънкам отнесени неща но много пъти съм се замисляла за великия замисъл когато загубвам ориентация в живота



Тема Re: Охххнови [re: Firefox]  
Автор Гpaxчe (шушулка)
Публикувано12.05.03 09:59



ще позволя да вметна нещо - Мелкор е физическото начало, материалното - той има неговите несъвършенства ...

казано е, че Мелкор загубва повечето от силата си защото се превъплъщава в материята - във всеки къс материя на този свят. Най-малко от него има във водата. Самият той придобива тяло и повече не може да се освободи от него а към края е станал абсолютно зависим от него ... т.е. е изгубил напълно своята божественост. Но дори след прогонването му неговата същност си остава на земята, т.е. той си е там завинаги ...

Мелкор е стихия, а не е организиран ум от сорта на Саурон, който иска подчинение - не, Мелкор иска разрушение и това е едничката му цел. Т.е. сам по себе си Мелкор е разрушителна СИЛА и е свързан с онова, което подлежи на разрушение - материята...

Илуватар по моето виждане е също нещо като СИЛА а не обект с характеристиките на Валарите например

няма



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.