Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:59 03.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема 10 въпроса  
Автор Ceвepин (обичащ)
Публикувано09.03.03 14:03



Зададоха ми няколко въпроса, а честно казано тъй като мен не ми вземат насериозно отговорите ще ви помоля вие да ми помогнете...

1. Колко пръсти има балрога?

2. Почитател на коя музика би бил Гандалф ако живееше сега? Хеви метъл с рап или Вивалди с малко Шакира? И това ме подсеща за влиянието на метъла във филма - аз Саурон си го представях като някаква огромна плашеща сянка в черни одежди... Къде по страшно и класическо е, а те го бяха накачулили като циганин ограбил завода за цветни метали...

3. Какво дете би се получило ако се оженят хобит и елф? И може ли да стане това изобщо? Все пак знаем, че между хора и елфи се раждат деца...

4. А кой все пак се е грижил за бельото на Саруман? Все пак е бил Саруман Белия, а в онази пустош прането не е било като днешното с пералня Зануси например. Имал си е прислужничка в Ортанк или някой орк се е грижил за това?

5. Как са се изхранвали орките и какво са ядяли? Други орки? Еми как изобщо се е запазвала толкоз голяма популацията на орките? Все пак трябвало е да ядат нещо ама човек не остава с впечатлението, че в Средната земя е имало достатъчно земедлци или дивеч, за да се изхранят...

6. Има ли балрожки? Как са се размножавали балрозите? Или те по default са били женски и са се пъпкували?

7. Как е яздил Гандалф след като е бил облечен с роба? Това би предположило яздене по женски... Или си е запретвал робата като е сядал в/у коня и някои негови части са се мандахерцали? Ама като се гледа тази роба някак си човек не остава с впечатлението, че след като седне на седлото може пак да се спусне надолу до петите?

8. Как си го представяте елфския секс между такива възвишени същества като елфите? Аз не мога да си представя да вършат такива неща ама все са се раждали елфчета нали?

9. Хобитите нали ходят боси... Значи голяма мръсотия трябва да им се събира по краката. Но са големи чистофайнаци. В такъв случай дупките отвътре ще заприличат на картофени ниви! А пък вътре уж се казва, че е чистичко. Е как става този номер - на входа на всяка дупка са имали легенче в което да си мият краката?

10. Защо приятелката ми си мени ръста??? Не се бъзикам в един момент е по висока от мен, а след 30 мин. установявам, че е по-ниска от мен!!! Не мога да го разбера...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...

Редактирано от Ceвepин на 09.03.03 14:07.



Тема Re: 10 въпросанови [re: Ceвepин]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 14:59



Отг 10) сигурен ли си, че ТИ не си мениш ръста?
абе нищо, като ти мине махмурлукът, не остават странични поражения



Тема Re: 10 §У§м§б§в§а§г§Снови [re: Ceвepин]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано09.03.03 20:12



Ще се опитам

1. Има ли пръсти балрогът?

2. Щеше да слуша саундтраци разни - на филмите и на анимацията, и на драматизацията.

3. Ми както между елф и човек - нали в темата за хобити се стигна до извода, че и те са хора

4. Никой не се е грижил за бельото...гадно,а...нищо чудно, че се прецака Шаруман...някой ден майките ще карат децата си да се къпят, за да не ги докопа в тъмното Грима-Чистия език... Не, сериозно, едва ли му е пукало за бельото, след като му хвърлиха топката от последния етаж... (П.П. - орк да се грижи за бельо? що за предположение? )

5. Ядяли са всичко, каквото докопат. Някъде четох, че са можели да се прераждат по някакъв начин, но ще потърся допълнително инфо и ще ти кажа. ("the Orcs had life and multiplied after the manner of the Children of Iluvatar" (p. 50))

6. Защо мислиш, че балрозите са се размножавали?

7. Носи панталони отдолу. Виж

. И в бяло, и в сиво има панталони.

8. Ей, какви неща си представят някои хора . Ми сигурно е като при хората - какво толкова различно имат /или нямат/ елфите?

9. Може би едно време не е било толкова мръсно навън...а може би са се миели веднага щом се приберат? Или са имали изтривалка, в която са избърсвали космите на стъпалата, както се прави с подметки...

10. Приятелката ти се казва Алиса и просто трябва да й забраниш да яде гъби и да пие от разни шишенца без етикет. (Лоши навици...)


ммм.. Umai Maia, пробвай пак<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Adanedhel на 09.03.03 20:40.</EM></FONT></P>

Редактирано от Umai Maia на 09.03.03 21:14.



Тема Re: 10 §У§м§б§в§а§г§Снови [re: Umai Maia]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано09.03.03 20:27



towa na elfski li e?

Aledar~


Тема Re: Въпроси&Отговоринови [re: Aлeдap]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано09.03.03 21:17



Извинете, не знам защо се е получило така, но дано сега все пак се чете



Тема 10 опита за отговорнови [re: Ceвepин]  
Автор its me (Silmaril)
Публикувано09.03.03 22:09



1. Най-вероятно има пръсти, при това ръката му вероятно прилича на човешка - с палец и т.н., щом държи огнен бич/спр.Енциклопедията/. Друг вариант е това да не е бич, а опашката или езика му...
2. Дали щеше да има време за музика този неуморен ратник за мир и справедливост?! Щеше да е в Ирак сега, may be...
3. =Umai Maia Хобитите са си хора, нищо ново, познати са поне 3 случая.
4. Ако не се шегуваш - Саруман е бял не заради бялото си бельо! И що за въпрос - може и изобщо да не познава такива дрехи, нали?!
5. Орките са се хранели с гадни, поне за хобитите неща - Пипин и Мери дори не са опитали храната им, само от питието, което е било вид алкохол, вероятно, защото им давало временно сила и топлина.
6. =Umai Maia Никъде не е споменато дори дали изобщо са живи същества - те са "страховити духове, Валараукари"...
7. Това за Гандалф е смешно - в миналото мъжете са с дрехи, подобни на полички, в най-добрия случай приличат на престилки. Робите на Гандалф поне са дълги и широки.
8. Говориш вероятно за физическия секс, всичко преди него си е съвсем "елфическо". Но пък другото е естествено продължение...
9. "Но са големи чистофайнаци" казваш. Ами да, много просто - внимават къде стъпват и рядко си цапат краката!
10. Я провери дали всеки път е с едни и същи обувки...

Mine neld'Loonaherun, loonamahalm aryasse...


Тема Re: 10 въпросанови [re: Ceвepин]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано09.03.03 22:10



Няколко отговора:
3)детето ще бъде хубаво,ама дребничко
4)Саруман за какво е магьосник,ако не знае новата избелваща магия за пране?
5)по-важния въпрос май е как се размножават.Вече знаем,че при нужда се ядат едни други,с което подобряват качеството на породата
6)А има ли драконки?
9)Навсякъде си носят специални гребенчета за козината на краката...



Тема Re: 10 опита за отговорнови [re: its me]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано09.03.03 22:16



относно 7 - не е много смешно,да ти кажа - ти пробвал ли си да яздиш без гащи,та било то и с пола?



Тема Малко уточнение...нови [re: Бъдъмбa]  
Автор its me (Silmaril)
Публикувано09.03.03 22:30



Мисля си, че не е необходимо да направиш нещо, за да го знаеш със сигурност, нали?!
Например американските индианци са яздели точно по този начин, дори без седла. Римляните също са яздели с "полички" /вероятно си имат друго име.../


Mine neld'Loonaherun, loonamahalm aryasse...


Тема Re: 10 въпросанови [re: Ceвepин]  
Автор Meлkop (Велики)
Публикувано09.03.03 22:42



Относно Балрозите те са с 5 пет пръста. И не се рамножават, а се създават... Но това как се правят си е професионална тайна:P За какво се използват доспехите по принцип? Отговориш ли на този въпрос, си отговаряш и защо Саурон е бил облечен така...




I was the first dark lord...And I'll be the last one...Because I'll never die.



Тема Re: Малко уточнение...нови [re: its me]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано09.03.03 23:04



Друго имах предвид...
Става въпрос дали нещо ти предпазва... тъй де... от излишно мандахерцане... май не трябваше да повдигам въпроса...
А с язденето имам опит.
Мисля,че индианците и римляните са вземали мерки.

Редактирано от Бъдъмбa на 09.03.03 23:19.



Тема хехенови [re: Umai Maia]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано10.03.03 10:46



нямаш си и представа колко си прав за 10-тото... ама не ми беше хрумвало, че е от гъбите.

М/у другото бях абсолютно сериозен за 10-и въпрос! Случвало ми се е без да има смяна на обувки, терена и всичко останало, което да може да повлияе на смяната на ръста, в рамките на половин час тя първо да е по-висока от мен, а после по-ниска... Признавам си че това ме тормози от доста време насам...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: хехенови [re: Ceвepин]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано10.03.03 18:17




Тогава трябва да те разочаровам - тя си пада по бели изискани зайци.



Тема Re: 10 въпросанови [re: Ceвepин]  
Автор AdanedhelМодератор (ithron)
Публикувано10.03.03 18:37



1. 20 или 22 (общо)

2. Cold Jazz

3. Безсмъртно джудже с космати крака

4. Живял е на магия и бельо не му е било необходимо

5. Danone Activia

6. Мелкор ги е направил от мъжки пол, за което после много пъти е съжалявал

7. "Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger"

8. Понеже не са имали щъркели, децата са ги носели Орлите.

9. Те нали са били домошари и рядко са излизали от къщи.

10. Лошо няма. Ne Variatatem Timeamus...




Тема Re: хехенови [re: Umai Maia]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано10.03.03 18:38



Ама в някои отношения мязам баш на заек. Тя също....

Oh! I'm so late!!!



Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: хехенови [re: Ceвepин]  
АвторUmai Maia (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 19:15



Ти в началото нали каза, че са ти задали въпросите, т.е. някой друг пита, а не ти?



Тема Re: хехенови [re: Umai Maia]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано10.03.03 19:37



Точно така! Обаче това се отнася за въпроси 1-9..

10-и аз го задавам

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: 10 въпросанови [re: Adanedhel]  
Автор MaHBe (Ва/\aP)
Публикувано11.03.03 19:27



Хахаха... искам само да кажа, че до колкото знам Балрозите са бивши Маяри... така съм чувал де..... сигорно пак нещо невярно...

-

- The Lord of Arda !

Тема Re: 10 въпросанови [re: MaHBe]  
Автор Meлkop (Велики)
Публикувано12.03.03 00:00



Не са...






I was the first dark lord...And I'll be the last one...Because I'll never die.



Тема Са. Маяри са. :))))нови [re: MaHBe]  
Автор Roheryn ()
Публикувано12.03.03 09:31



Маяри са, ама много дърти, още от времето, когато Мелкор "имал надмощие над всички Валари начело с Манве и владеел почти цялата земна твърд".



Тема напълно сериознонови [re: Ceвepин]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано12.03.03 12:23



Колкото и несериозно да звучат въпросите... много ми е любопитно да намеря поне отчасти сериозен отговор за примерно 4-и, 9-и и 10-и въпрос...

Знаете ли, още от трети клас (когато прочетох "Винету" том 1) съм се чудил примерно как ходят траперите по голяма нужда. Защото заради прясно оставената купчинка в прерията/Пустошта после траперът/скиталецът току виж получил зад следващото храстче, където свали гащи една индианска/оркска стрела отзад.
А ако го свърши в някоя дупка и я зарови после ще го сбарат по рохката пръст.
Ами напълно битовия проблем "С какво ще се избърша после?" Не навсякъде има рекички или лапад (ама от онзи вид с големите листа). А през зимата ако си търкаш петобуквието със сняг... е може и да ти се размине с някое измръзване.

В този ред на мисли ми хрумва следния въпрос:

Как се се справяли с проблема на личната хигиена в Пустошта? Какво са използвали в Средната земя като тоалетна хартия преди изобретяването на печатарската машина (и отпечатването на "ръзни" алманаси)? Ми какво се е ползвало тук преди печатарската машина?

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: има начин!нови [re: Ceвepин]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 13:03



значи: след като си свършат работата, събират лай...ъъъ...екскрементите в торбичка и ги носят докато стигнат до река, където ги изхвърлят. по тоя начин се решава проблема с прясната купчинка и рохката пръст , но пък се създава временен проблем на обонятелните органи - ама в края на краищата кой го е грижа за уханията когато иде реч за безопасност .
друг начин е да посипят отгоре борови иглички (стига да не са с***и под широколистно дърво ;) и да се подхилкваш злорадо при мисълта за индианецът/оркът, дето ще стъпи отгоре нищо неподозиращ . или пък да си засипят дупката и после да палят отгоре огън за да изсъхне пръстта (тоя начин особено ми се нрави, щот и без туй след него ще остане пепел, тъй че все едно дали си с**л или не)
пък за тоалетната хартия...ами листа бол, а в прерията/пустинята ще си носиш запасни



Тема Re: има начин!нови [re: Mist]  
АвторSlLLMARlL (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 18:50



Е направо се осрахте съвсем......размириса се много яко
Толкова ли е важно кой ,къде е срал????и с какво се е бърсал????...
Ми да вземем да умуваме и с какво са си чистили ушите?!!А зъбите?
Ако Толкин знаеше с какви "интересни и дълбокомислени" въпроси се занимават феновете му,стеше да донапише "Пълни приложения за тоалетно обслужване..."



Тема Re: напълно сериознонови [re: Ceвepин]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано12.03.03 19:46



Айде пак...

И аз съм се чудила за тия неща, ама не чак толкова продължително и задълбочено като тебе

Траперът сигурно не му е пукало за лична хигиена много-много... А и за твое успокоение - според уроците по биология ако се храниш с повече растения, при отделянето на вещества през дебелото черво може и да нямаш проблеми, изискващи лапад или рекички...тва на теория де...

Има ли изобщо индикации из книгата, че са ходели по нужда съществата? Ако няма, и въпреки насоките на автора кога и къде се случват нещата спрямо реалното историческо време на Земята, то въпросът се измества към "как се отразява на храносмилането lembas и дали чрез него не се избягват някои неудобни за из път нужди"? Че ако и в Средна земя е практиката на траперите, горките хобити с тия боси крачка

Прав си, че Толкин май е трябвало (като онзи свой колега, за когото намекваш,) да уточни въпроса за алманасите и имат ли те почва в Средната земя. Защото сега как да разберем какво му е било на д-то на Леголас, освен от Тайните дневници?

А за тук - ми не са ли се миели, ако наоколо няма лапад?? Де да знам



Тема Листата ще спасят гъ...ona, света!:-)нови [re: Mist]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано12.03.03 19:50



Мист, ква безопасност, ако уханията ти се усещат на 200км наоколо Особено ако те гони елф, нямаш шанс.

Редактирано от Umai Maia на 12.03.03 19:51.



Тема споко бенови [re: SlLLMARlL]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 19:57



къв е тоя снобизъм, дет та е прихванал
иди се изс**и да ти падне кръвното налягане



Тема по дяволитенови [re: Umai Maia]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 19:59



(...или по балрозите)

изобщо не се бях сетил за тоя проблем...



Тема Re: по дяволитенови [re: Mist]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано12.03.03 20:10



Извод - в Средната земя стискай колкото можеш, щото елфите ще те докопат ...или ще умрат благодарение на свръхсетивата си?

...за какво ставаше въпрос в тая тема всъщност? Разни гащи, мандахерцане и екскременти...Северин, ти какви приятели имаш, че ти задават такива въпроси?



Тема Ето това е!!!нови [re: Umai Maia]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 20:13



ама саурон нали е тъпо парче и не се е сетил - просто е трябвало да прикрепи към всеки отряд орки по един обоз с л***а. те елфите щяха сами да си изпоизмрат



Тема Тц. Не са Маяри :-(нови [re: Roheryn]  
Автор fairy (непознат)
Публикувано13.03.03 11:07



Като гледам за какви неща се говори тук, съвсем ще изляза от темата със следващото ми изказване, но в името на справедливостта този въпрос трябва да се изясни. Думата ми е за Балрозите- макар че Толкин не го е описал много ясно(а може и да е от превода), мисля все пак, че не са Маяри. Ето какво пише:

"В дните на неговото величие(на Мелкор) мнозина Маяри се подлъгали по блясъка и останали в негова власт даже когато рухнал към мрака; сетне подмамил и други с лъжи и измамни дарове. Най-страховити сред тия духове са Валараукарите- огнени чудовища, наречени в Средната земя с името Балрози или Демони на ужаса."

Та си мисля, че са си най-обикновени "всемогъщи демони", но понеже Толкин говори преди това за Маярите и се получава объркване.



Тема Re: Тц. Не са Маяри :-(нови [re: fairy]  
Автор AdanedhelМодератор (ithron)
Публикувано13.03.03 12:02



Няма да взема страна в спора а само ще дам главните източници за информация относно Балрозите:

The Balrogs, of whom the whips were the chief weapons, were primeval spirits of destroying fire, chief servants of the primeval Dark Power of the First Age.

("Писма")

For of the Maiar many were drawn to his splendour in the days of his greatness, and remained in that allegiance down into his darkness; and others he corrupted afterwards to his service with lies and treacherous gifts. Dreadful among these spirits were the Valaraukar, the scourges of fire that in Middle-earth were called the Balrogs, demons of terror.

Among those of his servants that have names the greatest was that spirit whom the Eldar called Sauron, or Gorthaur the Cruel.

Balrog - 'Demon of Might', Sindarin form (Quenya Valarauko) of the name of the demons of fire that served Morgoth.

("Силмарилион")

RUK- demon. Q rauko demon, malarauko (*ngwalarauko, cf. NGWAL); N rhaug, Balrog.

("Етимологии")




Тема Re: Тц. Не са Маяри :-(нови [re: Adanedhel]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано13.03.03 12:10



А какво точно означава Валараукар?



Тема Re: по дяволитенови [re: Umai Maia]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано13.03.03 12:26



Ми заобиколен съм от фенове на Толкин...

Ама не те ми задават такива въпроси

А иначе - не мислиш ли, че такива въпроси се получават, когато човек прекалено се вманиачи в книгите и тяхната "действителност" и почват да си задава някои елементарни битови въпроси...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: по дяволитенови [re: Ceвepин]  
Автор fairy ()
Публикувано13.03.03 12:35



По-скоро си мисля, че такива въпроси възникват, когато внесеш нашата действителност в света на книгите, иначе аз като "отида" в Средната земя не се питам точно тези неща, там те нямат значение. Но в нашия свят имат.



Тема Валараукарнови [re: Бъдъмбa]  
Автор Roheryn ()
Публикувано13.03.03 17:29



Аданедел каза: Demon of Power (of Might)



Тема Re: Тц. Не са Маяри :-(нови [re: fairy]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 17:52



според мен тва казва, че СА маяри.
"сетне подмамил и други [маяри] с лъжи и измамни дарове"
щото едва ли би се наложило да примамва нещо, дето си е по дефиниция "зло", с измамни дарове и лъжи
ама си е въпрос на интерпретация, мда



Тема Маяри! :)нови [re: fairy]  
Автор Roheryn ()
Публикувано13.03.03 18:20



Най вероятно са си маяри :)

Виж как ги мисля нещата по онзи текст:

В дните на неговото величие мнозина Маяри се подлъгали по блясъка и останали в негова власт даже когато рухнал към мрака; сетне подмамил на своя служба и други (маяри) с лъжи и измамни дарове. Най-страховити сред тия духове (пак маяри - те са духове)са Валараукарите - огнени чудовища, наречени в Средната земя с името Балрози или демони на ужаса.

Така си мисля, но си подлежи на спор :)))

Но в английския текст май е по-ясно, че мнозина от маярите се подлъгали, после още от тях били прикоткани (егати думата), като най-страховитите били балрозите.

"For of the Maiar many were drawn to his splendour in the days of his greatness, and remained in that allegiance down into his darkness; and others he corrupted afterwards to his service with lies and treacherous gifts. Dreadful among these spirits were the Valaraukar, the scourges of fire that in Middle-earth were called the Balrogs, demons of terror"

Но пък може и да си права :) Кой знае какви други духове са скитали в началото, та са станали най-страховити.

Но след като са най-страховити, а Саурон е най-могъщ, би трябвало те да са близки до него (Саурон), а той пък е маяр.
Остава вероятността Толкин да е пропуснал да каже за някои 'ноо яки духове.

Виж Мелкор от елфите какви маломощни създания е направил (ако се приеме за вярно, че орките са бивши елфи). Значи изходния материал трябва да е бил много по-могъщ от едните нищо и никакви елфи.

Хм...



Тема Сев,нови [re: Ceвepин]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано13.03.03 18:45



По отношение на десети въпрос: да не става въпрос за различни приятелки? Я си помисли пак!

Aledar~


Тема Re: Маяри! :)нови [re: Roheryn]  
Автор fairy ()
Публикувано13.03.03 19:24



Ще те излъжа ако ти кажа, че се съгласих с теб, но приемам, че е възможно да са Маяри. Все пак мойто тълкуване на толкиновите думи е, че Мелкор е "прикоткал" и други същества, освен Маярите и това са Балрозите.
Каквато и да е истината, гаднички са тия Балрози, даже не могат да се определят ясно и разбрано що за гадове са.



Тема Re: Маяри! :)нови [re: Roheryn]  
АвторCИЛMAPИЛ (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 21:04



.........направил (ако се приеме за вярно, че орките са бивши елфи). ?????

Да нямаш друга теория по въпроса?!Ако да,сподели я с нас
а орките не са чак толкова "маломощни"...Я виж как се размножават...като бедствие са:)))) Пък и винаги оцеляват,нали? При всяка война,те са основна армия на Мелкор или Саурон!!!
Проблема на орките е ,че винаги са били под командването на лоши стратези



Тема Ирч!нови [re: CИЛMAPИЛ]  
Автор Roheryn ()
Публикувано14.03.03 08:08



Ама ти за това ли намери да се хванеш!!!! :))))))))))))))))

".........направил (ако се приеме за вярно, че орките са бивши елфи). ?????
Да нямаш друга теория по въпроса?!Ако да,сподели я с нас"

А ти да нямаш сигурно доказателство?!? :))))) Сподели го с мен, моля те :)

Не ми се спори, затова ще ти цитирам малко Недовършени предания, които са също толкова несигурни като източник, колкото и Силмарилион :)

Ето забележката към смеха на Друедаините:

"Когато враждебни люде, без да ги познават добре, казвали, че Моргот сигурно е отгледал орките от подобни твари, Елдарите им отговаряли: „Тъй като не може сам да сътвори нищо живо, Моргот несъмнено е създал орките от различни човешки народи, ала Друедаините трябва да са избегнали неговата Сянка; защото между техния смях и смеха на орките разликата е тъй огромна, както между светлината на Аман и мрака в Ангбанд". И все пак мнозина смятали, че лютата им ненавист към орките се дължи на някакво далечно родство. Орките и Друговете взаимно се смятали за изменници. [Бележка на автора.] В „Силмарилион" се твърди, че Мелкор сътворил орките от пленени елфи скоро след тяхната поява (стр. 53 и 110-111); но това е само едно от многото противоречиви предположения за произхода на орките."

Което би могло да даде основание на някой да не се съгласи, че орките са покварени елфи, нали така?
Е, какво им е лошото на думите ми тогава? :)))))))

Редактирано от Roheryn на 14.03.03 08:09.



Тема Али,нови [re: Aлeдap]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано14.03.03 12:41



Не става дума за различни приятелки и ти много добре го знаеш.

Почвам да се чудя дали не страдаш от въжделенията на хобитите и тайничко от си похапваш гъбки...

И да ми честитиш 500-те ей!


Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...

Редактирано от Ceвepин на 14.03.03 12:42.



Тема ;)нови [re: Ceвepин]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано14.03.03 12:51



Малии, на 500 ли стана? Аз съм била влюбена в библейска личност направо! Да си ми жив и здрав.

Гъби ли? Къде? Къде? /ме души въздуха...
Абе ще взема наистина да им отговоря подробно и на десетте ти въпроса. Само ми донеси Силмарилион... тичам на търговско, ае:)

Aledar~

Редактирано от Aлeдap на 14.03.03 12:51.



Тема Re: 10 въпросанови [re: Ceвepин]  
Автор Hobit (Дебел)
Публикувано24.03.03 19:56



Според мен Балрогът Вместо пръсти има огнени бичове

еее


Тема мъхнови [re: Umai Maia]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано25.03.03 01:40



за тук - мъхът е основно средство

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: мъхнови [re: Loretta]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано25.03.03 15:31



Мисля, че мъхът е крайно непрактичен за целта...ако успееш да си представиш (не искам да те карам)...май не става.

...

...

Тема Re: мъхнови [re: Umai Maia]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано25.03.03 16:05



олеле... мъх ли?!!!

Абе да знаете един приятел от #Валакуента от Витоша си смъкна мъх... През половин планина го мъкна в мешката си... за да си го засадял вкъщи....

Май някои фенове прекаляват...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: мъхнови [re: Ceвepин]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано25.03.03 17:02



Някои видове мъх наистина са приятни за гледане и на допир...виждала съм по гората. Но дали могат да виреят в домашни условия, няма ли да им е топло/сухо? Как се развиха те при приятеля ти?

...

...

Тема Re: мъхнови [re: Umai Maia]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано25.03.03 17:28



ми той доколкото знам си отглежда в саксийка няколко вида...

само да не е тръгнал да отговаря на въпросите дет мен ме вълнуват...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.