Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 03.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема elfiteнови  
Авторvase (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 11:36



otkak se pomnq sam 4el vsqkaki romani i v tqh se se spomenava6e elfi djudjeta orki troove i t.n. variiacii
no prikazkata mi e za elfite
te po svoqta sastnost sa bezsmartni nali no umirat
tova e glupavo
verno prieto e te da se nari4at immortal(nema da mu praim analiz mislim 4e vsi4ki ste dostata4no kompetentni) ama ot me4 umirat ot strela umirat i t.n. e zasto sa bezsmartni togava.spored men tozi ili tiq deto sa gi fantazirali teq nesta ne sa u red .
da kajat nepodvlasni na zakonite na vremeto,ili izklu4itelno dalgoletni ama bezsmartni .
perdstavete si elf bezsmarten v realniq smisal na dumata toi bi trqbvalo da e gospodstvasta rasa s populacii pone kato na orkite (drugi bezsmartni) a ne da iz4ezne i zasto imenno horata nai -slabite i pretenciozni sa ostanali.
znam 4e tova e edna izmislica no e hubava i pone kat horata da q bqha izmislili
jalko... ina4e kat fen na hmm (vsi4ki) sam zavladqn ot tez mitologi4ni sastestestva
i im se kefq mnogo



Тема Re: elfiteнови [re: vase]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано13.02.03 12:33



Елфите: има 2 думи които могат да се ползват:
- безсмъртни (което се ползва, както за същества които не могат да умрат, така и за същества които не умират от старост - ползването на думата само по себе си не може да разгранични никой от случаите, обикновенно за това е нужно да се прочете и останалия текст към израза който се използва)
- неуязвими - няма нужда да обяснявам.

Орките: никой не е казал че са безсмъртни.



Тема Re: elfiteнови [re: vase]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано13.02.03 15:01



А, не са изчезнали, само са заминали



Тема Re: elfiteнови [re: Gandalf]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано13.02.03 15:01



vase точно това обяснява - че са уязвими.



Тема Re: elfiteнови [re: Umai Maia]  
Автор nazgul4e (ringwraith)
Публикувано13.02.03 18:04



hora,kolko pyti e obsyjdano towa?

...and nine, nine rings were gifted to the race of men...


Тема Re: elfiteнови [re: vase]  
Автор AdanedhelМодератор (zigur)
Публикувано13.02.03 19:06



Някъде бяхме обсъждали темата за безсмъртието.

Доколкото се писа тогава, Елфите не са безсмъртни, въпреки че им се струва така на хората заради невероятното дълголетие на Първородните...




Тема Re: elfite [re: Adanedhel]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано14.02.03 13:28



...което буквално го има в книгите...





Тема Re: elfiteнови [re: Gandalf]  
Авторvase (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 10:30



aide bre
znae6 mnogo ama ne vsi4ko



Тема Re: elfiteнови [re: vase]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано20.02.03 10:38



dobre de.... ako she si govorim koi kolko znae zna4i nqma smisyl da zpo4vame. Ne za tova pisha vyv tozi forum. Ne sym kazal 4e znaq mnogo. TI kazvsh 4e ne znaq mnogo :)
Towa koeto za sega znam e 4e za smyrtni .... kaji mi ot kyde nau4i 4e za bezsmyrtni da pro4eta i az.

Slow down and I sail on the river
Slow dawn and I walk to the hill
And there's now way out ...


Тема Re: elfiteнови [re: vase]  
Автор Гpaxчe (гринч)
Публикувано20.02.03 12:47



мен ми е по-интересно поради каква причина Толкин е решил да направи елфите толкова големи ...
във всичките ми познати форми и произведения на северните народи елфите са крайно малки и невероятно крехки същества, направо казано полу-ефирни и съвсем нямат нито този ръст, нито тази сила, нито този боен дух и военни постижения...

толкиновите елфи ми напомнят по-скоро една доста военнизирана каста от "ангелоподобни" същества - само крилцата им липсват и просто се вместват в онзи образ, който християнството ни дава на "божията армия" от тежко въоръжени ангели излязли на Армагедон. Откровено казано, встъпителната сцена на филма събуди в мен именно тази асоциация.

без консерванти



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.