Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 29.09.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой може ли да ми каженови  
Автор GimLi (Dwarf)
Публикувано11.02.03 13:10



Някои може ли да ми каже нещо повече за Сините Истари които отиват на Изток след като престигат от Валинор или поне да ми каже къде мога да прочета нещо повече за тях????



Тема Re: Някой може ли да ми каженови [re: GimLi]  
Автор AdanedhelМодератор (zigur)
Публикувано11.02.03 13:42



Истар: Дума на Куеня, значеща горе-долу 'мъдрец', превеждана като 'магьосник'

Орденът на Магьосниците - Маярите, които дошли в Средната земя след първото хилядолетие на Третата епоха. От тях, 5 отишли по северозападните области - Саруман, Гандалф, Радагаст, Алатар и Паландо.

Алатар е пристигнал в Средната земя през 1000 г. от Третата епоха.

Един от петте магьосника, пристигнали в северозападния край на Средната земя през Третата епоха. Той пътешествал на изток с Паландо и никога не се завърнал в западните земи.

Алатар е един от тримата* магьосника избрани от Валарите за пътешествието от Валинор до Средната земя. Другите двама са Курумо и Олорин - съответно Саруман и Гандалф.

Алатар и Паландо пристигнали в Средната земя облечени в морско-синьо. Затова и двамата били наречени Итрин Луин - Сините магьосници. Заедно със Саруман, те пътували в далечния изток на Средната земя. Саруман се завърнал, но те не. За тяхната съдба не се знае почти нищо.

Бележки:

Валарите изпървом възнамерявали да изпратят само три Маяра като пратеници до Средната земя. Айвендил (Радагаст) бил добавен към това число от Явана, а Паландо бил повикан от Алатар 'като приятел'.

В едно писмо то 1958 г. Толкин описва: "Какъв успех са имали (Алатар и Паландо) не зная; боя се обаче, че те са се провалили като Саруман, макар и по различен начин; и подозирам, че са били източници или основатели на тайни култове и "магически" обичаи, оцелели далеч след гибелта на Саурон."




Тема Re: Някой може ли да ми каженови [re: GimLi]  
Автор GimLi (Dwarf)
Публикувано11.02.03 14:44



Мноо мерси човек



Тема Re: Някой може ли да ми каженови [re: GimLi]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано11.02.03 14:57



човекоелф



Тема Re: Някой може ли да ми каже [re: Umai Maia]  
Автор GimLi (Dwarf)
Публикувано11.02.03 15:07





Durin father of the Dwarfs


Тема Re: Някой може ли да ми каженови [re: Adanedhel]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано12.02.03 13:20



В момента Любомир Николов пише роман доколкото знам по темата, в който описва донякъде какво според него е станало със сините магьосници. Даже псочва единият от тях .... и колкото и да е странно оказва се че е един доста известен персонаж от Властелинът... Малко обща информация има и в един нов сборник за българска фантастика издаден от "Елф". За съжаленеи му забравих името но там има един тазказ по темата, който Николов явно е решил да отпусне :) като информация предварително. Доколкото забелязах (успях да прочета само откъси засщото книгата не е моя и ми попадна за малко време) е написах доста свястно ...



Тема Re: Кой......нови [re: Gandalf]  
Автор ЛEД (разказвач)
Публикувано12.02.03 13:30



А ти знаеш ли, кой е този популярен персонаж?.........
Или ще ни го запазиш като изненада

Всичко върви добре, докато отношенията не стигнат точката си на замръзване


Тема Re: Кой......нови [re: ЛEД]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано12.02.03 13:53



Ами .... да :) предпочитам да го запазя ... не съм говорл лично с Л. Николов и незнам дали той желае да става всеобщо достояние. Не се коси .. ще ти е по-интересно да я прочетеш като/ако излезе :) Доколкото мога да предположа определено ще излезе нещо което ще ми хареса повече от Ник Перумов. А за този персонаж ... не мисля че идеята е добра ... идеята за това кой е син мягьосник. Просто не се вързва .... и све пак ... :)



Тема Re: Ама......нови [re: Gandalf]  
Автор ЛEД (разказвач)
Публикувано12.02.03 15:35



журито дето решава......не е ли подкупно, малко неофицялна информация.........зверски съм любопитна не само като фен, ама и като човек, пък и отчети това, че съм жена то си ни е в природата, сега как ще спя спокойно?.............

Ех, да де, разбирам, че не би издал нещо което е още в зародиш или поне не излязло на хартия............ама все пак, кога бихме могли да го очакваме и от кой?
Аргус или Бард, или някое друго издателство?

Всичко върви добре, докато отношенията не стигнат точката си на замръзване



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.