Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 19.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Aragornнови  
Автор legolas (непознат )
Публикувано29.01.03 15:13



Aragorn e sin na Aratorn ot roda na Elendil i Isuldur narechen Elficheski kamak ot Elrond i Elesar ot Galadriel.
Niakoi da znae neshto poveche za nego?



Тема Re: Aragornнови [re: legolas]  
Автор AdanedhelМодератор (колдун)
Публикувано29.01.03 15:28



Да..? Кажи по-точно какво те интересува и шъ ти казвам....




Тема Именанови [re: legolas]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано29.01.03 16:14



Много общ ти е въпросът :)

Но в твоя ред на мисли е наричан още по най-различни начини, като например Естел (като малък, така да се каже ), Дунедан, Strider...

Еомер също го нарече по своему - Крилоног, мисля...



Тема леленови [re: Kpиc]  
Автор Гpaxчe (дзън-дзън)
Публикувано29.01.03 17:17



леголас се интересува живо от арагорн ... направо ми навява едни такива асоциации ...
пу, да му се ...

грахче под снега се гуши а пък дяволите пушат
сякаш ангелите бели са им го ...


Тема Re: Aragornнови [re: legolas]  
Автор Firestarter (Rampage)
Публикувано29.01.03 21:47



Роден на 1 март III 2931, починал през IV 120.
Израснал в дома на Елронд, наречен Естел, което значи надежда. Други названия: Елесар, Бързоход, Торонгил, Wingfoot.
Става вожд на Дунеданците през III 2933, когато баща му е убит от оркска стрела.
Крал на Арнор и Гондор от 1 Май III 3019.
Значението на името му е неизвестно, знае се само, че “Ара” значи крал или владетел.
Наследник на Исилдур през 39 поколения.

Ето какво успях да сглобя от родословието:
Амандил
Елендил - основател на Арнор и Гондор
Исилдур
Валандил - 3 крал на Арнор
Елдакар
Арантар - 5 крал на Арнор
Таркил - 6 крал на Арнор
Тарондор - 7 крал на Арнор
Валандур - 8 крал на Арнор
Елендур - предпоследния крал на Арнор
Еарендур - 10 и последен крал на Арнор
Амлаит от Форност - 1 крал на Артедаин
Белег от Артедаин - 2 крал на Артедаин
Малор - 3 крал на Артедаин
Келефарн - 4 крал на Артедаин
Келебриндор - 5 крал на Артедаин
Малвегил - 6 крал на Артедаин
Аргелеб I - 7 крал на Артедаин
Арвелег I - 8 крал на Артедаин
Арафор - 9 крал на Артедаин
Аргелеб II - 10 крал на Артедаин
Арвегил - 11 крал на Артедаин
Арвелег II - 12 крал на Артедаин
Аравал - 13 крал на Артедаин
Арафант - предпоследния крал на Артедаин
Арведуи - последния крал на Артедаин
Аранат - първи вожд на Дунеданците

тук има малко прекъсване

Арадор (14 вожд на Дунеданците) = Ivorwen *
|
Араторн II = Гилраен
|
Арагорн II = Арвен Вечерницата
_____________|_____________
| |
Елдарион неназовани дъщери

* За това не съм сигурна.


П.С: Видях, че се получават някакви бъгове при чертичките в родословното дърво, но мисля, че ще разбереш.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: Aragornнови [re: Firestarter]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано29.01.03 22:50



aran е крал. но да, и аз мисля, че Арагорн трябва да идва от този корен. Звучи много логично.



Тема Re: Aragornнови [re: Firestarter]  
Автор legolas (непознат )
Публикувано29.01.03 23:31



mersi za svedeniata.



Тема Re: Именанови [re: Kpиc]  
Автор Strider (Elessar)
Публикувано30.01.03 02:14



...наричан още Longshanks (нещо като Дългокрак) , Thorongil (от Sindarin - Eagle of the star), Isildur's Heir, The Renewer, Elessar (от Quenya - elfstone), Estel (от Sindarin - hope), Telcontar (от Quenya - Strider) и както Крис вече спомена, Еомер го нарича Крилоног (Wingfoot).

Not all those who wander are lost...


Тема Re: Aragornнови [re: Umai Maia]  
Автор Strider (Elessar)
Публикувано30.01.03 02:41



Имайки предвид, че на Sindarin aran или ar(a) означава крал и вземайки под внимание елфическото име на Дървобрад - Fangorn ( treebeard - fangorn), бих предположила, че Aragorn е нещо като King Tree :\ Кралска издънка, тъй да се каже
За дървен крал не смея и да си помисля
Това си е само хипотеза; не се смейте много

Not all those who wander are lost...


Тема Re: Aragornнови [re: legolas]  
Автор fairie (непознат )
Публикувано30.01.03 19:05



Ама ти да не си мислиш, че само с толкова ще се разминеш? Ето какво знам аз, като ще се опитам да не повтарям вече написаното и ще ме извиниш, ако сбъркам нещо.
Когато бащата на Арагорн, небезизвестния Араторн, умира, Арагорн отива с майка си да живее при Елронд като всички крият истинската му самоличност, защото злото(май беше Саурон, но не съм съвсем сигурна за това) ще се опита да го унищожи. Наричат го Естел, или Надежда и предполагам, че името му по някакъв начин препраща към един разговор между баба му и дядо му. Когато Араторн е искал да се ожени, бъдещия тъст( не му помня името, съжалявам) е против, защото предсказва, че Араторн скоро ще умре. Тогава жена му предсказва, че от този брак ще се роди надежда (Арагорн) за народа им и затова трябва да го позволят.
По-късно Елронд разкрива на Арагорн историята му и му дава Нарсил, който по това време е още строшен.
А да се казва Елесар му е предречено много преди той да се роди. Понеже Галадриел е изпратена в Средната земя и тя тъгува по своята родина при една среща с Олорин (Това е Гандалф) той й дава един зелен камък в знак на благосклонност от страна на Валарите към нея, който камък лекува земята и кара природата да цъфти и й казва да го пази при себе си, защото след години ще дойде този, на който принадлежи и ще бъде кръстен на него- Елесар, Елфически камък. (Има една друга легенда, според която камъкът е изработен от един ковач специално за Галадриел и тя го дава на своята дъщеря, която пък го оставя на Арвен). Галадриел му подарява камъка, когато отиват в Лотлориен. А когато Арагорн излекува Фарамир,Еовин и Мери и излиза навън, хората виждат зеленият камък на него и без да знаят за пророчеството на Гандалф сами го наричат Елесар. Мога да ти разказвам още много, но предполагам, че вече те е налегнала дрямка и отегчение, така че спирам. Извинявай за прекалено дългото обяснение, но засегна болна тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.