Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 01.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема McDonalds in Middle-earthнови  
АвторФpoдoвицa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 22:55



Някой може ли да ми изрови рецепта за елфическа храна?! Лембас или нещо от тоя сорт? Спешно ми трябва за едно lotr party (за partyто търсете в темата на Celebrian)



Тема KFC in Middle-earthнови [re: Фpoдoвицa]  
Автор Ceвepин (обичащ)
Публикувано29.01.03 11:56



Аз лично много се интересувам от рецептата на Еовин за заклан печен назгул гарниран с летяща гадина.

Уви, кулинарното изкуство на елфите е изгубено навеки... :) Никога не съм чувал Толкин да е мислил и рецепти по въпроса...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: KFC in Middle-earthнови [re: Ceвepин]  
Автор Bamfi (ulair)
Публикувано29.01.03 19:23



а не може ли рецептата за накълцани парченца Еовин с гарнитура пържени картофки с кетчуп...това за назгулчето е гадно....милото.....



Тема Re: KFC in Middle-earthнови [re: Bamfi]  
Автор nazgul4e (ringwraith)
Публикувано29.01.03 21:00



Имаш готино чувство за хумор.Обаче май съм алергична към Еовин...

...and nine,nine rings were gifted to the race of men...


Тема Re: McDonalds in Middle-earthнови [re: Фpoдoвицa]  
Автор Hell Spirit (dark legacy)
Публикувано29.01.03 21:21



Лебас: Взима се една питка, купена от първия магазин, който видите. Много е важно да е първия. Обикновено той е най-близо до вас. Ако купите питката от втория магазин ще трябва да вървите по-дълго назад, обременени с теглото на питката. А и тя може да се втвърди. Второ: надробявате питката на ситни парченца и я намачквате. Правите я на малки топчета, които ги дъвчете половин час (без да ги гълтате) и след това ги изплювате. Омесвате ги хубаво и ги събилате в една голяма пита. Придавате на питата каквато форма пожелаете. Поднася се още мокра. Успехът е гарантиран - всеки, който опита първия залък казва, че вече се е нахранил. Една питка лебас може да нахрани много хора (елфи, хобити, джуджета и т. н.) и гарантира, че ако е единственото ядене никой няма да огладнее докато някой не изгуби питката съвсем случайно по пътя.

****

Печен назгул с орехи: Взимате един назгул, за препоръчване заклан. Ако няма заклан купете жив и го занесете в месарница "Еовин и Мери" на Женския пазар. Купувате орехи достатъчно, че назгулът да бъде плътно покрит. Слагат се във фурната и се пекат на бърз огън (не рискувайте, назгулът може да не е много умрял). После се нарязва с елфийски нож - на колкото по-ситно, толкова по-сигурно, че никой няма да познае какво яде. Целта е вкусът на назгула да се загуби сред орехите.

****

Печен назгул с орехи (без назгул): рецептата е идентична на горната, но не се слага назгул. Сервира се с лебас.

****

Заешка яхния по Толкин: необходими продукти: Ам-Гъл, Сам и два заека (живи). Пускате зайците на една поляна и им давате пет моркова и три минути преднина. Ако нямате моркови им давате само преднина. Пускате Ам-Гъл. След три минути прибирате Ам-Гъл. Той ще е прибрал зайците. Поставяте Ам-Гъл при Сам. Скоро яхнията ще е готова. Забележка: Прибавете един Фродо, в случай че не искате да ядете яхния от зайци и Ам-Гъл.




Тема Re: McDonalds in Middle-earthнови [re: Hell Spirit]  
Автор nazgul4e (ringwraith)
Публикувано29.01.03 21:27



Това беше едно от най готините неща които съм чела!Hell Spirit,ти имаш талант!

...and nine,nine rings were gifted to the race of men...


Тема Назгул по шопски!нови [re: Hell Spirit]  
АвторMarine (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 22:07



В същият стил ето един съвет за това как да похапнете здравата и вкусно...

Ставате в 3:00 сутринта, за да си навиете часовника за 4:30. В 4:30 се събуждате от звъненето на часовника, който бива грубо отстранен от вашата десница. Проготвяте се за лов на назгули в резервата "Пеленорскта рибка", който отваря в 6:30. До тогава може да се занимавате с оправянето на часовника. Пристигате в резервата, въоражен с най-необходимите боеприпаси за лов на назгули - питка от гореопсаният лембас и жълта капачка от тоник с дупка по средата. Започвате да ръсите лембас наоколо. Внимавайте, защото може да привлечете някой друг орк, примамен от приятния аромат на вече мухлясалия лембас!!! Видите ли назгул, изваждате пробитата капачка, слагате си я на пръста и започвате да викате уж тайно:"Безценниии...". Когато примаменият назгул се спусне към вас, хващате го за гръкляна и бързо му пускате едно парченце лембас в гърлото... бъдете сигурни, че го е глътнал, това е единственият начин да го убиете!!! Закарвате отровеният назгул в къщи, разпаряте му търбуха и му измъквате шкембето. То се вари 63:21 мин в ледено студена вода. Изхвърляте бульона, слагате шкембето в кашон и го пращате по пощата за шоуто "Fear factor". След два месеца от щатите получавате безплатен талон за happy meal в Mcdonald's. Сега вече доволен може да изхвърлите вмирисалият се назгулски труп от коридора си и да похапнете здравата. Bon apetit!



Тема Re: McDonalds in Middle-earthнови [re: Фpoдoвицa]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано29.01.03 22:42



Заглавието на темата неизбежно ме навежда на мисълта "Middle-earth in McDonalds" и как сигурно скоро ще има детски менюта с играчки от филма



Тема Re: KFC in Middle-earthнови [re: nazgul4e]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано29.01.03 22:51



Как те заклаха само ...

Не ме ебе как е Вуте, аз гледам да съм си добре.


Тема Re: KFC in Middle-earthнови [re: Пepин]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано29.01.03 22:58



И го вмирисаха после....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.