Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 07.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Статиите за филманови  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 03:17



Как ви се струва отразяването на филма в българските медии? Според вас адекватни ли бяха рецензиите за Двете кули в печата? Аз лично съм прочела няколко добри материала, единият беше във вестник Сега, ако не се лъжа, другият беше в списание Тема - "20 причини да гледаме Двете кули". Имаше и сносна статия в Монитор май, но не съм много сигурна. Не ми е останал спомен как Егоист отрази събитието, но явно не е било много подобаващо, щом не съм запомнила. В западната преса Двете кули предизвиква фурор, доколкото съм осведомена.
Но кажете вие какво мислите.



Тема Re: Статиите за филманови [re: Диди]  
Автор Rado (Expert)
Публикувано20.01.03 07:33



Ами аз лично бях доста ядосан от статията в "Дневник"!

Виж дискусията тук:





Тема Re: Статиите за филманови [re: Диди]  
Автор Orlando Bloom (Legolas)
Публикувано20.01.03 13:23



Oт това, което прочетох в българската преса статиите, които ти си посочила май са единствените с положителна рецензия за филма.
Обаче радиата и телевизиите защитават честта на "Властелина..." за радост на всички фенове!

Lissenen ar' maska'lalaith tenna' lye omentuva


Тема Re: Статиите за филманови [re: Orlando Bloom]  
АвторFairie (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 19:10



Az li4no ne sam sreshtala mnogo statii za filma, koito da zaslujavat vnimanie, no pro4etoh edno intervju na Peter Jackson, koeto super me izdrazni. V nego toi kazvashe, 4e poneje imalo neshta, koito lipsvat v Tolkin, se nalojilo te da go dopulniat. Bezobrazie, Tolkin kakvoto e iskal da kaje si go e kazal i ne mislia, 4e koito i da bilo triabva da razvalia istoriata sas sachinenia po kartinka.



Тема Re: Статиите за филманови [re: Fairie]  
Автор Celebrian (she*elf)
Публикувано20.01.03 19:19



Oooo! I az prochetoh edna takava hubava statiika, koiato sushto mi napravi takova edno vpechatleniitse, ama az ne moga da vi pomogna, nali sum prekalenno zabludena i viarvam vuv diado koleda..........

Namarie! Nai hiruvalye Valimar!


Тема Re: Статиите за филманови [re: Celebrian]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано20.01.03 19:39



Да помогнеш?

btw, не се връзвай за това за дядо Коледа.



Тема Re: Статиите за филманови [re: Fairie]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано20.01.03 19:42



Здравей

И мен ме дразнят подобни изказвания на П.Дж. , които той явно прави повече от веднъж...
Но забелязвам, че и тук във форума има хора, които смятат, че Толкин е несправедлив и някои неща в книгата му дразнят, и че П.Дж. добре е направил, че ги е коригирал.








Тема Re: Статиите за филманови [re: Umai Maia]  
Авторfairie (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 20:12



vse pak mislia, 4e nezavisimo ot tova dali ne6to ti haresva v edna kniga ili ne, niama6 pravo da promenia6 ne6to, osobeno, kogato se promenia celia smisul i ideite na Tolkin. A na koito ne ku haresva knigata, da si napi6e nova po negov vkus. Men naprimer mnogo me drazniat dve promeni vav filma i tova sa obrazite na Faramir i Aragorn. Za parviat ne samo za6toto vav knigata e dale4 po-blagoroden, a za6toto tam e zamislen kato antipod na brat si: blagorodstvoto sre6tu jajdata za slava. A v Aragorn me drazni tova, 4e focusat se izmestva, kato 4e li nai-vajnoto za nego e koja jena shte izbere, a na men vse mi se struva, 4e za nego e valno da se prebori sas slabostta na predcite si i da obedini vsi4ki hora, kakto kazva Gandalf v knigata Novata epoha prinadleji na Aragorn i horata. No e viarno, 4e vseki si talkuva knigata po svoi na4in. Koeto oba4e ne ozna4ava, 4e triabva da ni natrapva svoiat pogled kato promenia istoriata.



Тема Re: Статиите за филманови [re: Диди]  
Автор AdanedhelМодератор (колдун)
Публикувано20.01.03 20:57



Българската преса като цяло бе доста критична към "Двете кули". Доколкото си спомням не беше така със "Задругата..". За съжаление дори отправените критики не бяха критики а злобни малки статийки на разни нихилисти неразбиращи нито от литература нито от кино...

На запад медиите (и критиката!) бе много ентусиазирана от "Властелинът..". Защо в БГ не е така, незнам....




Тема Re: Статиите за филманови [re: Adanedhel]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано20.01.03 21:38



Може би трябва да разглеждаме отделно списанията за кино и другите. Разните вестници, изброени тук със своите статии и мнения, не е ли нормално да не разбират много от филми? По-важно е мнението на специализираните издания. А то не е ли по-скоро добро?

И един въпрос (с извинение, че не е много по темата) - защо клубът на Дж.Р.Р. Толкин е в раздел "Филмови"? Не е ли логично да е в нещо като литература....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.