Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 19.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво да очакваме от Завръщането на Кралянови  
Автор Alcarin (пламъка)
Публикувано04.01.03 01:42



Ето моето скромно (а и доста песимистично) мнение.
Самата екранизация ще бъде още по-далеч от книгата в сравнение с Двете Кули. То по принцип няма лошо, но предполагам, че всичко ще е с цел да се хареса на широката публика. Акцентът ще пада на битките и безвкусния драматизъм, който ще избива тук и там по зелените Пеленорски поля. Много глупости ще стават. Хиляди врагове ще падат в краката на любимите ни герои (3-4 човека) и т.н.
Наскоро срещнах едно доста черногледо предположение, а именно, че Арвен (или май е Аруен?) ще се появи при Битката на Пеленорските поля и ще изиграе някоя твърде важна (и драматична) роля. Илуватар да ни е на помощ в такъв случай .

Какво е вашето мнение?

--------
Now the flame burns higher аnd it purifies the love that died.


Тема Re: Какво да очакваме от Завръщането на Кралянови [re: Alcarin]  
Автор Alcarin (пламъка)
Публикувано06.01.03 01:21



Никой ли няма да се изкаже? Огорчен съм .
Всъщност сега ми хрумна, че прекалено малко хора са гледали "Двете Кули", а пък аз задавам такива въпроси .
И все пак, някой от запознатите? Интерсно ми е да видя дали ще има много различни мнения по въпроса или единодушие...

--------
Now the flame burns higher аnd it purifies the love that died.


Тема Re: Какво да очакваме от Завръщането на Кралянови [re: Alcarin]  
Автор Rado (expert)
Публикувано06.01.03 03:04



Ok, dobre, shte izkaja mnenie

Goliam si pesimist! Abe ti si go znaesh, no triabva po-optimistichno da gledash na neshtata. Spored mene filma dotuk ne e tolkova losh, kolkoto se opitvat niakoi hardlineri da go izkarat. Vsichko e zaradi kinoto. Smurt na kinotooo , hahah. E da, mojeshe niakoi neshta da ne gi promeniat, no kakvo tolkova e stanalo?! Moiat izvod e: na koito ne mu haresva, da ne gleda natatuk, ili da si napravi svoi film, kato e tolkova znae. Pone scenarii da si napishe i da go predloji na fellow clubbers. Spored mene imame dostatuchno fantazia da si predstavim edin leko promenen scenarii sus viziite ot filma (koito sa strashno dobri).

Vse pak ne se bezpokoi, edin den s pomoshtta na izkustven intelekt shte se suzdava virtualna realnost, a ti shte budesh razhojdan iz srednata zemia spored knigata, i shte vijdash vseki detail i shte chuvash vseki dialog kakto e tam! ... Oooops! Moje da ne go dojiveem obache, no neka i tuk budem optimisti!

Kato za final shte ti kaja slednoto. Prez 1957 godina Morton Grady Zimmerman napisva (opit za) scenarii za film po Vlastelina. Strashno neuspeshen, zashtoto, kakto mojesh da si predstaviash, nito e poznaval istoriata na Srednata zemia, nito e imal vreme da prouchva dulgo samata kniga. Ta Tolkien go susipva ot kritiki i nikakuv film ne se pravi. I mnogo dobre! Spored mene doskoro ne mojeshe da se misli za takova neshto... Ta da si kaja ideata. V pismoto, v koeto kritikuva scenaria, Tolkien pishe za bitkata v Shlemovo usoe:
"[...] Vsushtnost az bih bil predrazpolojen kum izriazvane, ako ne moje da bude napravena po-vajna chast ot istoriata. . . . . Ako i za Entite, i za Shemovo usoe ne moje da se otdeli dostatuchno vreme za da imat smisul, togava ednoto triabva da si otide. Tova triabva da bude bitkata v Shlemovo usoe, koiato e nesushtestvena v osnovnata istoria; i osven tova shte imame goliama bitka (ot koiato triabva da se pokaje kolkoto se moje poveche), no bitkite shte budat mnogo podobni: goliama bitka shte bude po-privlekatelna ako niama konkurencia."

Pravi si sam izvodite, no tova go pishe samiat Tolkien. Predlaga da se mahne bitkata pri Shlemovo usoe (osnovna chast ot segashnia film)! Vsushtnost az ne pisha tova, za da podhranvam kritiki kum filma na PJ; tochno obratnoto. Opitvam se da kaja, che samiat Tolkien e bil "gotov" na jertvi pri suzdavaneto na ekranizacia . A puk spored mene segashniat film dobre suchetava i Entite (na mene sa mi dostatuchni tolkova), i Shlemovo usoe. Kato se ima v predvid, che sa 3 otdelni chasti, ne moje da se govori i za tazi "konkurencia", za koiato spomenava Tolkien, taka che bitkata si e tochna -- na tova se kefiat vsichki!

Hummm az pochti nishto ne kazah za Zavrushtaneto na kralia. Ami da, zashtoto prez povecheto vreme se opitvam da otreka pesimizma.

Ta za 3tata chat -- kvo tolkova komentirate vsichki pesimisti, sled kato nishto ne se znae oshte?! Nito e sigurno kak shte umre Saruman, a tova za Arwen e super izmishliotina, vchera govorih s Philippa [Boyens]. Tia mi obeshta, che niama da ima poveche izcepki, osven otriazvane na Pochistvaneto na Grafstvoto -- no niama kak sled dramatichnia krai s unishtojavaneto na prustena da pusnem nova istoria -- tova e film vse pak. Samo shteli da pokajat koronovaneto na Aragorn i sled tova Sivite zalivi. No kazva, che stialo da bude mnogo tujno, i horata shte revat kato sled Titanic -- tova s cel da vzemat nakraia Oscar za nai-dobur film (veche bilo dogovoreno) i da zakurpiat miliard i 800 v box-office-a, kolkoto ima i Titanic. Ta tova ot Phil.

Aaaa, shtiah da zabravia... za Saruman. Ta vij kakvo kazva Tolkien za Zimmerman (toi mai e napisal v scenaria, che Saruman se samoubiva ):
"Z[immerman] e otriazal kraia na knigata, vkliuchitelno istinskata smurt na Saruman. V takuv sluchai az ne vijdam dobra prichina da se pokazva kak umira. Saruman nikoga ne se bi samoubil: prevurnal se e v tip, durjasht se za jivota do poslednata mu kapka. Ako Z iska Saruman ochisten (az ne moga da razbera zashto, ima tolkova mnogo nishki, ostaveni neiziasneni), Gandalf triabva da kaje neshto takova dokato Saruman ruhva pri otluchvaneto mu: 'Poneje ti niama da doidesh i da ni pomognesh, tuk v Ortank shte stoish dokato izgniesh, Saruman. Neka Entite da go naglejdat!'"

./Rado



Тема Re: Какво да очакваме от Завръщането на Кралянови [re: Rado]  
Автор AdanedhelМодератор (колдун)
Публикувано06.01.03 11:45



Аз самият не очаквам много промени в "Завръщането на Краля". В многобройни интервюта екипът казваше, че "Двете кули" ще е частта, която ще е най-променена. Съвсем естествено е да не покажат събитията в Графството след падението на Саурон. Просто три часа са крайно недостатъчни. Основните теми които очаквам от RotK са - Корубана, Армията на клетвопрестъпниците, Битката за Гондор и последвалите събития - Коронясването на Краля и Отплаването от Сивите заливи. Мисля си, че RotK ще е най-добър от трите филма. И определено ще надмине Титаник по приходи. Така че, определено съм настроен оптимистично.




Тема Re: Какво да очакваме от Завръщането на Кралянови [re: Rado]  
Автор Alcarin (пламъка)
Публикувано06.01.03 15:22



Ето това се казва отговор !
Определено не мисля, че двата филма бяха лоши. Напротив! Бяха почти перфектни. Също и не очаквам "Завръщането на Краля" да е слаб, но просто когато го писах това бях доста ядосан на глупавите комерсиални "добавки". Не заради това, че историята в книгата е малко променена (естествено, че не може да остане 1:1), а заради начина, по който това е направено. Сякаш нарочно, за да се хареса на възможно най-много публика. Да, да, знам, че филмът трябва да се продава , но някак си тези прекалено драматични моменти не отличават този филм от останалите. Принципът на force-ване (не се сещам за по-точна дума на български) на тези любовни сцени между Арагорн и Арвен само, за да задоволят този нестихващ глад на широката публика към романтични сцени във всеки един филм...
Предполагам, че това е единствения начин Арвен да бъде представена като бъдеща съпруга на Арагорн, иначе зрителите, които не са чели книгата, само ще се чудят "откъде пък изпадна тая", но определено можех да мина и без тази намеса на иначе симпатичната в книгата Арвен .
Та, ако досега не се е разбрало, хич не си падам песимист, а просто ненавиждам тоя гаден пресилен драматизъм, от който вече ми е дошло до гуша и искам да видя нещо по-различно именно в този филм. Но явно няма да стане. Това е.

P.S. А относно виртуалната реалност. Хехе, е, нека не бъдем чак такива оптимисти .

--------
Now the flame burns higher аnd it purifies the love that died.


Тема Re: Какво да очакваме от Завръщането на Кралянови [re: Alcarin]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано06.01.03 21:36



тва с арвен е бял кахър, важното е да не стават изцепки и глупости ала фарамир, иначе за драматизмът в излишък за съжаление си прав и май няма изгледи да се оправи тая работа...



Тема Re: Какво да очакваме от Завръщането на Кралянови [re: Mist]  
Автор legolas (непознат )
Публикувано08.01.03 02:44



Аз мисля ще зажращането на кралиа ще баде супер.Моят лиубим момент вав книгата бе когато Фродо и Сам оспиажат да пуснат с "помоща" на Ам-Гъл да унищожат Единствениа пръстен но и битката на Пеленорските поля се о4аква да е сащо толкова добра колкото и тази в "Двете Кули"



Тема Re: Какво да очакваме от Завръщането на Кралянови [re: legolas]  
Автор Alcarin (пламъка)
Публикувано08.01.03 12:49



Естествено, че битката ще е добра! Нали именно с нея привличат "масите" .

--------
Now the flame burns higher аnd it purifies the love that died.


Тема Re: Какво да очакваме от Завръщането на Кралянови [re: Alcarin]  
Автор Ar-Feyniel (от Гондолин)
Публикувано11.01.03 15:59



Всеки ще очаква нещо. Във всеки случай колкото хора са чели Толкиновите произведения ,толкова и различни представи , и очаквания ще има.
Някои ще са повече разочаровани, други по-малко. Но пък представете си, че изобщо нямаше такъв смелчага като П.Джаксън?!!
Щяхме да си мечтаем поединично над книгата! Каквото и да си говорим - и първата , и втората част са грандиозни!
Аз лично вече очаквам с нетърпение Завръщането ...



Тема Re: Какво да очакваме от Завръщането на Кралянови [re: Alcarin]  
Автор Gandalf (толкинист)
Публикувано12.01.03 18:48



Ami napravi mi vpe4atlenie 4e v kartata koqto razglejdashe Faramir nqmashe otbelqzano Minas Morgul. Kato imam i v predvid i promenite na zna4enieto na slovosy4etanito DVETE KULI .. (za wsi4ki e qsnop 4e sa promeneni ot Minas Mugul i Minas Tirit na Ortank i Barad Dur) mi se 4ini 4e pak shte ima promeni ....

ЛУД УМОРА НЕМА
Избери отново



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.