Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:49 28.09.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Продължението на книгата  
Автор Umai Maia ()
Публикувано20.01.03 19:52



Сигурно сте забелязали "брилянтното продължение на 'Властелинът на Пръстените'", което от доста време е и на българския пазар. (За тези, които може да не са го виждали - писателят е руснак с американско гражданство, и пише за разни приключения по Средната земя, като копира Толкин отвсякъде. Май е написал вече няколко тома 'продължение'.)

Това продължение нарушава всички авторски права на HarperCollins, като използва имена на герои и местности, и името на самата книга. Много скоро издателството ще съди автора за нарушени авторски права.

Исках да ви попитам, дали въпросното продължение е харесало на някого (случайно)?



Тема Re: Продължението на книгатанови [re: Umai Maia]  
Автор AdanedhelМодератор (колдун)
Публикувано20.01.03 20:47



[лично мнение]
Винаги съм бил против Ник Перумов. Едва ли някога ще седна да чета глупостите му. Чел съм няколко страници от една негова книга (по-скоро българския й превод) и въобще не ми хареса. А и като знам какви неща "сътворява".. не искам и да знам всъщност. По добре да си остана в Средната земя чрез Толкин, а не чрез разни имитатори.




Тема Re: Продължението на книгатанови [re: Adanedhel]  
Автор smeagol (DragonHeart)
Публикувано20.01.03 21:05



Напълно съм съгласен!

Не само, че наистина не струва, ами и дори и синът на Толкин да беше писал продължение, пак нямаше да искам да го чета, да не си развалям цялостния поглед върху вече изградената в главата ми, приказна Средна земя.




Тема Re: Продължението на книгатанови [re: smeagol]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано20.01.03 21:28



Аз пък може би щях. Синът (ако имаш предвид Кристофър?) заслужава уважение, според мен. Макар че не мисля, че би написал продължение - от всичките му писания личи някакво преклонение към всичко, сътворено от баща му, и едва ли би се осмелил.

Защото това е, нали - за да напишеш продължение на тази книга, трябва да се мислиш за достоен да достигнеш автора, да напишеш нещо като него. Е, ако някой се мисли за такъв...ще се изразя нецензурно за него...

Може, вместо обидна дума изразяваща презрението ми, да употребя "Перумов"



Тема Re: Продължението на книгатанови [re: Umai Maia]  
Автор Hell Spirit (dark legacy)
Публикувано20.01.03 21:29



а аз го четох

ама май е добре да не изказвам мнение...

и все пак...

Бе не е Толкин, не е "брилянтно", ама пък и не е за изхвърляне. Поне първите две части. Трета част вече го е направил голям сапун, но иначе става. Личното ми мнение е, че е използвал комерсиално името на Толкин или по-скоро на Средната земя. Все си мисля, че ако беше измислил нещо свое би имал по-голям успех, а и по-малко противници. Но иначе... абе може да пише, поне аз така мисля.

[лично мнение]




Тема Re: Продължението на книгатанови [re: Umai Maia]  
Автор Hell Spirit (dark legacy)
Публикувано20.01.03 21:33



Сам Толкин е искал да напише продължение, но начина, по който завършва книгата го кара да се откаже след първите страници. Пръстенът е унищожен, злото е победено во веки. Какво продължение?!




Тема Re: Продължението на книгатанови [re: Hell Spirit]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано20.01.03 21:52



Е, не трябва категорично да се отхвърля възможността книгата да е подходяща за продължение. Това, което си мисля, е, че само Толкин би могъл да си я продължи достойно.



Тема Re: Продължението на книгатанови [re: Hell Spirit]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано20.01.03 21:55



Много хора могат да пишат добре книги. Може би и ти. Това, че може да пише, не оправдава факта, който (ми) е неприятен - че се е осмелил да продължи "Властелинът на Пръстените". Нали?



Тема Re: Продължението на книгатанови [re: Umai Maia]  
Автор Hell Spirit (dark legacy)
Публикувано20.01.03 23:16



Да.




Тема Re: Продължението на книгатанови [re: Hell Spirit]  
АвторГлaмдpинr (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 01:03



Деиствието се развива 300 години след войната за пръстена.Главни герои са хобита Фолко и две джуджета.Те(барабар с Арнор и Гондор)се изправят срещу
Олмер(пра-пра-пра внук на Боромир),който събира остатъците от 9-те пръстена на Назгулите,което го прави много могъщ.Събитията се развиват из цялата Средна земя,по гори и ливади,дето Толкин не ги е и сънувал.
Има разбира се и истар-Радагаст,тук е и Саруман,както и Дървобрад.
Единственото достойнство на книгата са страшно многото войни и битки-всеки срещу всеки на разменено гостуване
Тук са и елфите Авари,Великия орлангур????Черни джуджета???и много още знайни и незнайни твари.
Книгите са шест всяка от които към 600 страници.Консултант е Любо Николов.
Като цяло -не бива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.