Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 09.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема 10 неща които не харесахнови  
Автор AdanedhelМодератор (колдун)
Публикувано02.01.03 20:39



Нека това да е основната тема за отрицателни мнения към "Двете кули" като цяло. Самият аз харесвам филма, но има и доста неща които не ми се понравиха. Моите Топ 10:

1. Грозното изкривяване на характера на Фарамир. И то без заслужаваща си причина.
2. Арагорн едва не умира при битката с варгите. Само заради плачливата физионимия на Еовин ли беше това?
3. Самите варги.
а) Изобщо не си ги представях като зли бизони, а по-скоро като вълци - нещо подобно на кучетата в "Уилоу".
б) И защо ги включиха във филма, когато те са си елемент от "Хобитът". Не че е лошо, но вместо тях исках да видя Хуорните пред Шлемово усое.
4. Назгулът в Осгилиат. Саурон вече определено не се страхува от Арагорн и "това в което може да се превърне".
5. Екзорсизмът над Теоден. Очаквах още малко да си извърти главата на 360 градуса и да повърне над Гандалф (надявам се, сте гледали Екзорсистът)
6. Арагорн е без Нарсил, все още е един прост скиталец, а се разпорежда с Елфите и с Рохиримите.
7. Ентите. Дървобрад определено знае какво става във Ветроклин, а Ентосбора не протичаше така в книгата.
8. Едва ли не се оказа, че войската на Еомер е няколко пъти по-многобройна от цялата Роханска армия.
9. Гандалф пада по-бързо от своя меч. Интересно явление.
10. По принцип в книгата 'двете кули' са Минас Моргул и Минас Тирит. Защо във филма са Ортанк и Барад-дур, не знам...

Задругата: Отличен 6,00
Кулите: Отличен 5,50




Тема Re: 10 неща които не харесахнови [re: Adanedhel]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано02.01.03 21:48



Съгласен съм с теб, а точки 1,2,4,5,7,8 и 10 ги бях забелязал и аз докато гледах филма

Според мен най-слабия момент във филма беше случката в Осгилиат- освен изкривяването на образа на Фарамир, така и не можах да разбера няколко неща:
а) защо Фарамир изведнъж реши да пусне Фродо
б) Пръстена беше пред очите му, а Назгула се отказа толкова лесно... все едно това под носа му беше обикновена дрънкулка
в) Саурон вече знае къде е пръстена и само трябва да отиде и да си го вземе
г) След случката с Назгула битката изведнъж спря и нашите си тръгнаха поживо - поздраво към Мордор, където трябва да са били позициите на атакуващите

Имам чувството че точно оттук са изрязани доща неща които ще видим по-късно в пълната версия



Тема Re: 10 неща които не харесахнови [re: Adanedhel]  
Автор Alcarin (пламъка)
Публикувано03.01.03 02:49



Повечето от тези точки просто говорят за много як комерсиализъм.
Защо Фарамир толкова си прилича с брат си? За да може да погледаме още малко душевна борба и плах поглед от страна на Фродо.
Апък затова, че Арагорн едва не умирал... Ти сам го каза. Заради тъпия драматизъм, който ако не участва и в този филм просто няма да го бъде!
Настина са се поуляли. На места толкова глупави хрумвания (или каквото са там)! Остава ти само да стискаш зъби и да се правиш, че не виждаш.

--------
Now the flame burns higher аnd it purifies the love that died.


Тема Re: 10 неща които не харесахнови [re: Adanedhel]  
Автор valandin (pigmei-elf)
Публикувано03.01.03 11:03



dobre,4e ia ima tazi tema!!tukmo biah re6ila da pi6a tema s moite vpe4atlenia!!!!!
1.opredeleno vsi4ki milsim,4e izkriviavaneto na obraza na faramir be6e glupava,bezmislena idea!!!
2.urgite IZOB6TO gi niama6e v knigata i napravo pobesniah .kogato se poiaviha!!!!!
3.izklu4itelno tup prevod!!!!!!!
4.kolkoto i da ne haresvam momentite s durvobrad ,ne moga da otreka ,4e oriazvaneto na sceni s nego vuv filma be6e bezobrazie!!!!!!!
5.(proizliza ot 2) smurtta na aragorn!!aide tova,4e iahna onova sa6testvo kato big na rodeo,karai!!ama ima6e edin mnogo se6en moment!!aragorn leji vuv reki4kta,izvednuj ot nebitieto se poiaviava liceto na arwen i go celuva-i predstavete si!-toi se sabujda!ne6to malko v stil spia6tata karavica,s razmeneni roli.
6.bitkata pri 6lemovo USOE(ako niakoi pak kaje dol,6te...)be6e raztegnata do neznam kade,za sme6tka na drugi vajni sceni-rzgovorat na saruman s teoden ,gandalf idrugite naprimer!!!
7.iam6e edin moment v bitkata pri ,koito edin ork vliza v krepostta s ogan!!!taka go biaha napravili toia igan,4e prili4a6e na olimpiiski!!!
8.prevozat na nazgula(letia6toto ne6to,de)be6e mnogo izvun opisaniteo na tolkin!!!
9.tova,4e frodo i sam biaha v osgilita mislia be6e izli6no.
10.za6to podiavolite be6e nujno aragorn da milsi ,4a arwen e zaminala?
iama i o6te,no go zabravih!


A,Elberth Gilthoniel,
silivrein penna miriel


Тема Re: 10 неща които не харесахнови [re: Adanedhel]  
Автор Alegra (загадката)
Публикувано03.01.03 15:45



mmmm.....kakvo ne haresah.....ami ne znam....imashe dosta neshta, koito naistina bjaha izmisliza....no kato zjalo na men filma mi haresa....;) i to mnogo...... i vse pak.....
1. Imashe edin moment, koito Legolas se kachi na njakakav kon....ama takova salto napravi, che napravo me izradva.....
2. Gimli - smeshen beshe, no vse pak ne trjabvashe da e smeshen......kakto i da e polu +, polu -......haresa mi, beshe zabaven, no vse pak.....hm.....poprekaliha....
3. Imashe dosta izmisleni neshta, kato Elfite, koito otidoha da spasjavat nashite pri Shlemovo Usoe....kakto i voiskata na Eomer....malko se uljaha....
4. Entite- hodeshti pleveli (mislja, che veche se izkazah po vaprosa)...moje bi malko poveche kloni njamashe da sa izlishni....
5. Gandalf beshe neshto kato Gospod..
6. Teoden- zashto za Boga po edno vreme izglejdashe kato izplasheno aganze (po vreme na bitkata), taka i ne razbrah.....iskam da kaja, che mnogo hora biha se izplashil ot podobna armija, no do kolkoto si spomnjam toi ne beshe ot tjah...
7. Aragorn i Gimli- kogato skachaha prez njakakva propast.....i se vpusnaha smelo sred hiljadite orki.....HAHAHA...tova beshe naistina ebasi fantasmgorijata- djuje i maj s/u mnojestvo orki- i ostanaha jivi......;)
8. Frodo i Sam- ami podrazni me, che bjaha popretupali tazi chast....
9. Faramir- opredeleno imashe nujda ot malko poveche vavedenie pri nego
10. Galadriel i bashtata na Arven (zabravih mu imeto)- te pak kakvo tarseha v tazi chast.....aide bashtata ok- nali stavashe duma za Arven, no Galadriel...???

....
Vie veche spomenahte za drugite netochnosti i nenujni momenti, njama pak da gi pisha....
Abe, che imashe dosta izmisleni neshta, imashe.....no na men pak mi haresa..... Jaksan si e razvihril fantazijata, no to ne prechi da se e poluchilo neshto dosta dobro..... Osven tova veche kazah, che udovolstvieto spored men go useshtash, tochno ako si chel knigata...... ako ne si- togava filma si ostava edna boina szena, s mnogo efekti i dobra igra na aktjorite.....az naprimer se izkefih na filma maksimalno, tochno zashtoto tezi szeni se bjaha razigrali veche v glavizata mi po dosta podoben nachin....

Es ist ein Brauch von alters her: Wer Sorgen hat, hat auch Alkohol


Тема Re: 10 неща които не харесахнови [re: Alegra]  
Автор Agatha (a serpent)
Публикувано03.01.03 17:53



Елронд се казва бащата на Арвен.. както ид а е
Аз още не ъсм гледала филма,но ми казаха,че не всички елфи са били руси,та вярно ли е и не трябва ли да са руси?не пише ли в книгата че елфите са руси по принцип,а Елронд не е рус,защото е полуелф?


The power gives you a lot of responsibilities...


Тема Благодаря ви!нови [re: Adanedhel]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано03.01.03 19:54



Оле, вие ме разсипахте! Не мога да повярвам! Такава оплювка на филм до сега не бях виждал. И все пак "Двете кули" оценка - 5,50! Ако това ми беше даскалката по химия за толкоз гафове, щеше да ми врътне двойката без да и мигне окото!

Не, няма нищо! Съвсем малкоооооо ми изкривихте очакванията ми за филма, само дето сега се чудя, дали да си го пусна на компа и да чакам до април да дойде в Свиленград на кино ...

Благодаря ви!




Тема Re: 10 неща които не харесахнови [re: Agatha]  
Автор Bamfi (WorldWideWeb)
Публикувано03.01.03 20:51



ами според мен елфите би трябвало да са различни....например Леголас си пише, че е с черна коса.....



Тема Re: Благодаря ви!нови [re: ¤DragonHeart¤]  
АвторFrodovitza (Нерегистриран)
Публикувано04.01.03 00:05



Ne badete tolkova zestoki... horata sa se opitali da napravjt film, koito da e interesen na vsi4ki, ne samo na nai-varlite fenove. Kato tolkova ne vi haresva- napravete vie edina takava trilogij!
To se i o4akva6e filma da ne e na nivoto na knigata, za6toto edno e da opi6e6 mestata, sabitijta i geroite i da osavi6 na 4itatelj sam da gi sazivi vav fantazijta si, savsem drygo e da gi pokaze6 po vazmozno nai-dostoveren na4in.
Az vse o6te ne sam gledala filma ( povjrvaite, zigosvam se zaradi tova), no smjtam, 4e ne trjbva tolkova da se kritikyva...pone ot yvazenie kam knigata.
Edno e sigyrno- koito yprekne Elijah v ne6to.... 6te si plati...



Тема Re: 10 неща които не харесахнови [re: Adanedhel]  
Автор Gandalf (толкинист)
Публикувано06.01.03 10:16



Ето още едно мнение което въбще не претендира за изчерпателност а по-скоро за нещата някои от нещата които са ми изболи очите при първо гледане (далеч не всички но поне по-важните).

Съжелявам, че давам мнението си като линк но при copy и past_a нещо все се прецаква а явно форума в който съм гописал не е 100% съвместим с този.



ЛУД УМОРА НЕМА
Избери отново


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.