Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 19.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема сп. Егоист: "Задръстените на пръстена"нови  
Автор Ceвepин (обичащ)
Публикувано10.12.02 11:15



В декемврийския брой на Егоист има статия с такова заглавие. Или приблизително такова беше - вчера го видях ама нали списанието не е мое... Статията се намира на стр. 61 и е уж за DVD версията на "Задругата".

Всъщност в 5 точки е обяснено защо Толкин никак не го бива за писател. Честно казано толкоз много й се издразних на статията, че имам едно специално подготвено за автора кафяво и тясно местенце, където слънце не огрява...

В момента се сещам само за 3 от точките от статията:
1. Толкин е картограф - цялата книга си едно скучно описание на места, а не на хора;
2. Колкото и да е парадоксално Толкин пише за хора, които не четат - хора, които биха прочели само това, но после не и нещо друго. (Аз лично не разбрах как в такъв случай такива хора биха се хванали да прочетат едно толкова "картографско" описание.)
3. Краят е хомосексуален. (Тук авторът на статията се беше върнал към филма и цитираше краят на "Задругата" с добавката - май репликата беше от името на Фродо - "Сам, ще ме погалиш ли там отдолу?")

Ще се опитам да взема списанието (то е на познат на познат :), да сканирам статията до петък и да я пусна тук.

Обаче аз лично не бих изхабил 5 кинта да го купя само, защото вътре има статия за Толкин. Не си заслужава. По добре ги дайте примерно за "Плейбой" - има много повече цици (екстра за мъжете), повече интересни и по-добре написани статии и не претендира да е за интелигентни хора, въпреки че май крайната аудитория на "Плейбой" се оказват тъкмо интелигентните хора.
За разлика от тях "Егоист" е уж за интелигентни хора, които биват псувани заради това, че могат да мислят. Поради това постоянната аудитория според мен си остават разни богати копелета, които трябва да си дават парите за нещо, да се фукат че четат "Егоист" и са много умни, да се кефят как ги псуват от страниците на списанието и единственото, което да прочетат преди или след "Егоист" да е поредният му брой. И така 12 пъти в годината.


Аман от "снейповци"!

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: сп. Егоист: "Задръстените на пръстена"нови [re: Ceвepин]  
Автор Laa_Laa (cupla)
Публикувано10.12.02 11:24



трябва д аима всякви- и хора с акъл и хора без акъл като тия ....
да се гаврят с Толкин


The power gives you a lot of responsibilities...


Тема Re: сп. Егоистнови [re: Ceвepин]  
Автор AdanedhelМодератор (Gaur)
Публикувано10.12.02 11:35



Май си прав за "Егоист"...

Аз преди време бях попаднал на една статия за фен-клуба на Толкин в БГ, но в същия брой имаше и някои дребни нападки за Толкин и изобщо фентъзите. Хареса ми що-годе, защото беше написано с добра ирония и хумористично, но като се замисля, май наистина имат нещо против Толкин като цяло...

Ето и откъс от тази статия:






Тема нямамнови [re: Adanedhel]  
Автор Ceвepин (обичащ)
Публикувано10.12.02 11:47



нищо против бъзиците, но това в "Егоист" според мен не беше бъзик. Да се чудиш що се ядосах след като и без това ще го прочетат хора дето не биха седнали да четат книга 1 000 страници. Каквото и да им казва любимото списание "Егоист"...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: сп. Егоист: "Задръстените на пръстена"нови [re: Ceвepин]  
Автор Ringlet (партизанка)
Публикувано10.12.02 12:36



Не е нужно да си особено умен за да извадиш от един текст някаква теория и дори да я покрепиш с доказателства. Разликата е в мотивите. По-умните от мен биха казали, че списание Егоист се пише от хора с "непреодолими комплекси". Само един брой е достатъчен ...

Аз по-просто ще го кажа, подобна критика към Толкин, който си е институция, е като пикането срещу вятъра - освен да се опикаят друго няма да направят.

Така че, хич не им се връзвайте...

по поля и по паланки шетат малки партизанки...


Тема Re: нямамнови [re: Ceвepин]  
Автор Dream (Thunder)
Публикувано10.12.02 13:35



В снисание "Егоист" почти винаги има такива статии за едно или друго. Това, че напоследък са се захванали повечко с Толкин може само да ласкае. Вярно, че хуморът им е доста грубичък, но... според мен си осатва само хумор... няма намесени никакви лични позиции и така нанатък...

Наречи го мъж и не го обиждай повече


Тема Re: сп. Егоист: "Задръстените на пръстена"нови [re: Ceвepин]  
Автор Bamfi (WorldWideWeb)
Публикувано10.12.02 20:19



много ми е интересно какви ли са тези хора, които не биха прочели нищо друго освен властелина......защото ако го четат от собствен интерес, трябва все нещо друго да са чели.....а ако го четат ей така, защото е властелина, няма как да го завършат......ще кажат "ми то ми стана тъпо по средата"......



Тема Re: сп. Егоист: "Задръстените на пръстена"нови [re: Ceвepин]  
Автор Kyle Katarn (запознат)
Публикувано11.12.02 13:00



Струва ми се че е позападнало това списание напоследък. Аз не съм го чел от близо година, но още преди това забелязах тази тенденция.
Интересно , че за Епизод 1 имаха много хвалебствена статия и въобще за Войните винаги са се изказвали ласкаво (доколкото съм чел).
Може би други хора са дошли в редакцията с други виждания. Но ми се струват малко попресилени критиките срещу Толкин.
Както и да е - хора всякакви.
П.С. Цялата тая "гей" история около филма лично на мен ми се струва много просташка и проява на лош вкус.



Тема Re: сп. Егоист: "Задръстените на пръстена"нови [re: Kyle Katarn]  
Автор Aledar (демон)
Публикувано11.12.02 17:58



Мда, наистина се изказваха много добре за Стар Уорс - а двата нови епизода са рядко скучни, поне според мен. Егоист отдавна си е намерило аудиторията - 15-20 годишни тузарчета.

Сев, не се връзвай на глупости... Мен ми стана смешно от тази статия, толкова е... нескопосана. А Толкин си е Толкин

dear god make me a bird so I can fly far far away from here

Aledar~


Тема Re: сп. Егоист: "Задръстените на пръстена"нови [re: Ceвepин]  
Автор morganna (Феята)
Публикувано11.12.02 23:28



Леле,какво доживях!Копеленцата от ЕГОИСТ да се осмелят да пишат на тема Толкин?
Картограф?Описва места,а не хора?Ей,тъпаци от дваж по-тъпото списание "Егоист","Властелинът" е епос.Епос!Не го казвам аз,а критиката. Знаете ли на кое друго произведение в литературата му викат епос?На "Илиада".Е,в "Илиада" да не би да се описват хората?Това първо.Второ-ами посочете кой от героите не е добре описан!Книгата съм я чела два пъти и не се сещам за такъв!!!

Краят бил хомосексуален?! Фродо никога не е питал Сам дали ще го погали "там долу",ако не виждате,купете си очила да четете по-добре!
Или според вас трябва да спрем да четем и Шекспир,защото една трета от неговите "Сонети" е откровено хомосексуална и е посветена на млад хубавец,в когото поетът е влюбен?

Ама то простотията вярно ходела по хората,а не по говедата...

Baby,don`t fear the reaper



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.