Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 25.05.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Тема Aradorn i 4ernite konniciнови  
Автор turin turambar (непознат )
Публикувано16.11.02 23:03



Ne znam za vas no vuv filma ima edin moment koito mnogo me izdrazni: momenta kogato na Burnia vruh raniha Frodo.
I sled tova kato doide Aragorn i kato zapo4na da gi razmiata.....
Principno ot knigata 4ovek pridobiva po razli4na predstava za konnicite, a tuka si stana kato niakakuv amerikanski ekshun.



Тема Има нещо такова.нови [re: turin turambar]  
Автор CthulhuМодератор (ужас)
Публикувано17.11.02 14:41



Аз лично си го обяснявам само с нуждата в главите на целокупния американски "хилбили", че Арагорн е могъщ воин. Иначе трябва да им се преразкаже половината книга. От друга страна и аз като туб се стъписвам малко от доста сериозни недомислици при боевете - хореографията е перфектна, но има някои неща, които просто са невъзможни и то не само според книгата, но и изобщо.



Тема Re: Има нещо такова. [re: Cthulhu]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано17.11.02 14:43



Koi naprimer? Ne se zaiajdam, a me zaintriguva:)



Тема Много са. Например...нови [re: Sahib]  
Автор CthulhuМодератор (ужас)
Публикувано17.11.02 15:29



...на Parth Galen /да ме прости Adanedhel, но в момента нямам българската книга под ръка и не си спомням точно как беше на български името и транскрипцията/, когато Фродо се разделя с Арагорн:
- урук-хаи-те напредват към Арагорн и въпреки че, както впоследствие се видя, имат лъкове, не ги използваха срещу него
- първоначалния сблъсък става, като Бързоход замахва отляво надясно и посичайки един орк, който идва от дясната му страна. Веднага след това той се завърта надясно и убива един от лявата си страна, през това време обаче откъм гърба му /преди малко, дясната му страна/ идват нови трима орки, но никой от тях не реши да го нападне
- след това, когато се качи върху развалината, при боя с първия си оголва цялата дясна страна на тялото, но оркът, който идва веднага след посечения, въпреки, че стои лице в лице с оголен противник предпочита да се блъска в заколения си спътник и колега, вместо да посече човека
- после идват другите от задругата и Леголас в един момент вади една стрела от колчана, но няма време да я сложи на тетивата и заколва с нея един орк, като след това я изстрелва срещу идващите след него. Дори и да е спортна стрелата и да няма контра, та да може да я извади, то искам да си направиш един експеримент: взимаш една торба цимент /да, тя е само 50 кила, не 90 като един орк, но пък и ти не си елф/ и намираш начин да я закачиш за тавана, след това я залюляваш и се опитваш да я намушкаш с идеално гладко полирано парче дърво - няма да успееш, защото дървото ще се изплъзне назад, няма как да стиснеш толкова силно, а освен това урук-хаи-те имаха и кожени брони, та работата става ептен мътна

Мога още много да пиша за тази битка, а пък за битката при гроба на Балин два пъти повече, но не ми се иска, но понеже каза, че ти е интересно та затова ги писах.

Не искам да бъда погрешно разбран - аз много харесвам филма и много уважавам работата на Питър Джаксън и неговия екип, но като се има предвид, че откакто имам DVD-то съм го гледал около 20-тина пъти, като половината с книга в ръка, за да сравнявам сцените, то ще разбереш защо съм видял толкова подробности.



Тема Re: Много са. Например...нови [re: Cthulhu]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано17.11.02 15:55



Viarno e 4e ima mnogo razliki i az zabeliazah niakolko prosto kogato pi6a na prima vista ne se se6tam Men li4no nai me drazni lipsata na scenata na mogilnite ridove. A za bitkata na kraia na filma li4no men me smaza taia scena s Legolas - az naistina ne bih mogul da odurja strelata no edin po-silen bi mogul imaiki i predvid ostrotata na strelata (vse pak toi go namu6ka v gurloto). Abe iako e napraven filma



Тема Re: egati nabludenijta!!!нови [re: Frodovitza]  
Автор Dream (Thunder)
Публикувано24.11.02 15:37



"stzenite vav filma mi haresaha pove4e, otkolkoto opisanijta v knigata" - да, не беше лошо как бяха представени, но в книгата на Толкин всичко бе много по-ярко "обрисувано" и изобщо... как може да се сравнява едно описание от книга с пресъздаването му? Просто ти трябва въображение и 100 на 100 можеш къде къде по-добре да си го представиш отколкото са ти го показали на филма...

Наречи го мъж и не го обиждай повече


Тема Re: egati nabludenijta!!!нови [re: Dream]  
Автор nazgul4e (подвластна)
Публикувано24.11.02 17:37



frodowize,kwo gowori6 4e ti haresali powe4e kato ti si 4ela samo wtorata i tretata kniga ,ili moje bi we4e si pro4ela i pyrwata?

Imagination is more than knowledge...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.