Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 05.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема хрумна ми нещо...  
Автор Bamfi (WorldWideWeb)
Публикувано01.06.02 20:16



нека да поканим толкинистите от клуб фентъзи или фантастика (не чатвам разликата) да дойдат насам....и да попишат малко......



WorldWideWeb


Тема Re: хрумна ми нещо...нови [re: Bamfi]  
Автор DreamOfMirrors (Kittie)
Публикувано01.06.02 20:30



ква разлика не чатваш?! Ами ако ти ще се заемеш с поканите... аз лично нямам нищо против

Maybe one day I`ll return again...


Тема Re: хрумна ми нещо...нови [re: DreamOfMirrors]  
Автор Adanedhel (Master of Doom)
Публикувано01.06.02 22:11



Хехе. Какво разбираш под "толкинисти"?

А иначе, който си иска си пише за Толкин. Дано знаеш кого да поканиш....

A Turin Turambar turun ambartanen


Тема Re: хрумна ми нещо...нови [re: Adanedhel]  
Автор Bamfi (WorldWideWeb)
Публикувано02.06.02 20:15



ми под толкинисти разбирам хора (или creatures), които са чели по нещичко от Толкин и го харесват като писател....обаче за това ни трябва мейдън:) изглежда тя знае разликата между фентъзи и фантастика....предлагам тя да постне една поканка....изглежда най-представително...:)....



WorldWideWeb


Тема Re: хрумна ми нещо...нови [re: Bamfi]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано05.06.02 18:23



Виждала съм много теми за Властелина и във Фентъзи и във Фантастика.
Ще видя какво мога да направя.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: хрумна ми нещо...нови [re: lronMaiden]  
Автор Bamfi (WorldWideWeb)
Публикувано05.06.02 19:38



йееее ти се върна след 3 дневно отсъствие....ами май че толкин пише фентъзи....



WorldWideWeb


Тема Re: хрумна ми нещо...нови [re: Bamfi]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано05.06.02 21:17



Така се получава малко... :))

You will beg for death before the end!!...


Тема : ) а и на всички...нови [re: lronMaiden]  
Автор Firefox (indifferent)
Публикувано07.06.02 01:30



Бе не се сещам много когат ще е било то тема за Толкин във Фантастика, но виж във Фентъзи сме го дъвкали доста. Даже ако не ме домързи мога да ви дам един линк към архива за една вечна толкинска тема - Кой по дяволите е Том Бомбадил?! : )

А специално за Бамфи (нали той беше?) - деленето на фентъзи и фантастика е не толкова точно колкото за прегледност. В действителност под Фантастика в момента се разбира по-скоро Научна Фантастика - сайънс фикшън, а под фентъзи - Героична фантастика. Т.е. грубо казано ако ти се пише за Конан - драскаш във Фентъзи, ако е за Стар Уорс - поствай във фантастика, но провилото не е строго и не се спазва задължително. Фантастика не се нарича клуб Научна Фантастика, защото първоначално това беше единствения форум, който съществуваше. Фентъзи се отдели по-късно (макар "отдели" да не е най-точната дума, защото хора и от двата клуба, постват и на двете места. Форумите може да се каже, че са побратимени. :) ), като първо след упорито офлянкване във Предложи фен клуб (тогавашното Предложения за нови клубове) и пълната проява на непукизъм от страна на админите дир-ски, накрая няколко души си се изнесохме да пишем в западналия като сегашните "кучешки" клубове, клуб на град Попово. Така за известно време Фентъзи се подвизаваше във своето потайно кралство Поповлин, докато един прекрасен ден, администраторите просто вече не можеха да игнорират реалното съществуване на клуба и прекръстиха Попово както си се полагаше - Фентъзи.

there's a dead end to my left, there's a burning bush to my right. you aren't in sight...


Тема Re: : ) а и на всички...нови [re: Firefox]  
Автор dieLiebe (загадката)
Публикувано07.06.02 09:03



samo edin malak vapros, kakva e bila tazi jeljazna logika da krastjat kluba Popovo???Neshto opredeleno ne mi se vrazva...

"Любовта е като шарката- всички трябва да я изкараме"- Джером Джером


Тема Поповонови [re: dieLiebe]  
Автор Firefox (indifferent)
Публикувано07.06.02 12:34



Никой не е КРЪЩАВАЛ клуба "Попово", те просто не искаха да ни отворят НОВ клуб с име "Фентъзи", така че ние си избрахме клубче, в което никой не пише и се преместихме да пишем там, пък ние си знаехме, че става въпрос за фентъзи. Това е все едно ако искаш да си направиш клуб "Ванияри" например, пък не ти разрешат, да отидеш с приятелите си в клуб "Фокстрериер" например и там да си пишете, пък каквото ще да пише на табелата. : ) С нахалство напред, дето е рекъл народа. И се оказа прав. : )

there's a dead end to my left, there's a burning bush to my right. you aren't in sight...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.