Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема А сега да ви видя  
Автор Mnogoznajkov (новак)
Публикувано21.12.00 13:51



В десет сандъци има по мноооооого еднакви топки с тегло 1 кг. Само в един сандък топките са по 900 гр. Как с ЕДНО (1, one, uno, один, jeden, mono (нямам гръцки шрифт)) претегляне да открием в кой сандък са по-леките топки!!?????
Честито!
МК

Vita brevis ars longa est!


Тема Отг: А сега да ви видя - НАГРАДАнови [re: Mnogoznajkov]  
Автор Mnogoznajkov (новак)
Публикувано22.12.00 12:19



Обявявам и НАГРАДА! За сега не знам каква да е, но ще е някаква виртуална, защото материална трудно ще я пусна по "жицата"
МК

Vita brevis ars longa est!


Тема Въпроснови [re: Mnogoznajkov]  
Авторice_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.12.00 21:02



1.Топките във всички сандъци еднакъв брой ли са.
2.Сандъците 11 ли са(общо).

Мойте извинения,но клавиатурата ми е скапана,и не мога да намеря "питанката".



Тема Otgovorнови [re: ice_anon]  
Автор Mnogoznajkov (новак)
Публикувано25.12.00 19:01



Mojata klaviatura syshto se skapa - njamam kirilica.

1. Topkite vyv vseki edin sandyk sa mnooooooogo!
2. Ne e izvesten broja na sandacite!

MK

Vita brevis ars longa est!


Тема Отг: еееееенови [re: Mnogoznajkov]  
Автор ice (непознат )
Публикувано26.12.00 17:59



Е нали "В 10 сандъка"...Сега броя на сандъците не бил известен!!!
Питам само дали тоя с по-леките топки е от тия 10 или не?



Тема Отг: Беееееенови [re: ice]  
Автор Mnogoznajkov (новак)
Публикувано27.12.00 12:51



Добре де - нека сандъците са 10, макар, че като видиш решението (ако изобщо го видиш, защото чакам поне един (1) опит за решение или насока за решение на задачата, пък тогава ще напиша решението) ще разбереш, че броя на сандъците е без значение!!!
МК


Vita brevis ars longa est!


Тема Може ли да се пробвам? ;-)))нови [re: Mnogoznajkov]  
Автор Дaмaтa oт зaнaятa (ентусиаст)
Публикувано27.12.00 17:19



При това единствено теглене се слагат в теглилката 1 топка от пьрвия сандьк+2 т. от II-рия+ ...+ 10 т. от 10-я. В зависимост от липсата от теглото - 100 гр -> пьрви сандьк и т.н.




Тема Отг: Може ли да се пробвам? ;-)))нови [re: Дaмaтa oт зaнaятa]  
Автор Mnogoznajkov (минаващ)
Публикувано27.12.00 21:30



ТОПЛО, даже горещо
МК

Vita brevis ars longa est!


Тема Хладината ;-)))нови [re: Mnogoznajkov]  
Автор Дaмaтa oт зaнaятa (ентусиаст)
Публикувано28.12.00 08:38



може да идва само от не подробно описаното. Пак този мьрзел. ;-))) Явно е нужно да обясня по-подробно. ;-((

При тегленето на 55-те топки, максималното тегло е 55 кг. Ако до това тегло липсват:
100 гр, значи по-леките топки са в 1-ви сьндьк, 200 гр. значи по-леките топки са в 2-ри сьндьк,
300 гр. значи по-леките топки са в 3-ти сьндьк,
...............
900 гр. значи по-леките топки са в 9-ти сьндьк,
1000гр. значи по-леките топки са в 10-ти сьндьк

Така достатьчно топло ли е? ;-Ь



Тема Страшна жега!!! Нова задача!!!нови [re: Дaмaтa oт зaнaятa]  
Автор Mnogoznajkov (минаващ)
Публикувано28.12.00 11:15



БРАВО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Това е решението! Ама пък и прозвището ти си го бива - от кой занаят си?

Не знам обаче каква награда да ти дам. Пожелай си!

А сега за тебе и всички останали нова задача (с повишена трудност):

Пак същите сандъци, но сега в няколко от тях (а може и във всички) топките са по-леки със 100 гр. Пак с 1 (едно, one, один, eins, uno, mono (нямам гръцки шрифт)) да се определи в кои сандъци са по-леките топки!!!

ЧЕСТИТО

P.S. От Дамата от занаята чакам искане за подарък!!!



Vita brevis ars longa est!


Тема Отг: Хладината ;-)))нови [re: Дaмaтa oт зaнaятa]  
Автор Mnogoznajkov (член)
Публикувано31.12.00 11:51



Мила Дамо,
Чакам решение на продължението. Ще си спазя обещанието - помниш, нали.
А ти ми обеща някоя трудна задача. Чакам. Виж - поставил съм нова тема: Трудни задачи с лесно решение.
МК
P.S. Отново: Наздраве!

Vita brevis ars longa est!


Тема Вьздьржах сенови [re: Mnogoznajkov]  
Автор Дaмaтa oт зaнaятa (ентусиаст)
Публикувано02.01.01 09:23



преди празниците, но сега ще кажа, че май задачата не е зададена сьвсем коректно.

Помислих тези дни, но не намирам начин с едно претегляне - обяснимо е - жена!



Тема Отг: Вьздьржах сенови [re: Дaмaтa oт зaнaятa]  
Автор Mnogoznajkov (член)
Публикувано02.01.01 12:20



А не - след като реши първата задача не може да не решиш и продължението й! И стига с това "жена-мъж".
Ще те светна малко (заслужаваш го!):
Задачата е съвсем коректно поставена. Между другото в 40-50 на някой (май на тебе) обясних, че не съм историк, а едно от заниманията ми засяга информатиката и теория на информацията. Всички задачи с претегляне могат да се решат най-лесно с едно от понятията в информатиката - дърво на идентификация на едно множество.
В конкретние случай обаче това не става (макар, че не съм се замислял - може и да стане). Но може да се използват други понятия от теория на информацията и най вече кодирането.
ДЕРЗАЙ!
МК
P.S. Връзката ми прекъсна, явно телефонната мрежа е доста натоварена! Не знам дали съм го пуснал, та ще пробвам още веднъж!

Vita brevis ars longa est!


Тема Отг: Вьздьржах се - лични съобщениянови [re: Дaмaтa oт зaнaятa]  
Автор Mnogoznajkov (член)
Публикувано03.01.01 16:33



Скъпа ДАМО,
На 2 пъти се опитвам да ти пратя лично съобщение, но все ми дава ГРЕШКА. Може би защото псевдонимът ти е на кирилица!
МК

Vita brevis ars longa est!


Тема Няма врьзканови [re: Mnogoznajkov]  
Автор Дaмaтa oт зaнaятa (ентусиаст)
Публикувано04.01.01 09:15



с кирилицата, а с майсторлька на DIR-аджиите. ;-))) Не се 'коси. ;-Ь И да ми ги пратиш, едва ли ще ги разбера. ;-)))



Тема Нямам нови [re: Mnogoznajkov]  
Автор Дaмaтa oт зaнaятa (ентусиаст)
Публикувано04.01.01 09:28



време за много мислене и проверки, затова се извинявам за вариянта на решение. Залагам на думичката "мноооогооо" топки и ще вземам по повечко от кутия, а и теглилката трябва да е доста сериозна, но за това да му мислят изпьлнителите на опит. ;-Ь

Номерират се кутиите 1, 2, 3, ..., 9..., 10. От всяка кутия се вземат по к на трета степен (к е номера на кутията). Получават се голям брой и тегло, ама май не се дублират теглата.



Тема Отговора на задачата...нови [re: Дaмaтa oт зaнaятa]  
Автор Mnogoznajkov (член)
Публикувано04.01.01 14:37



Те това исках да ти пратя! Ама ти си я реши сама!!!!!!!!!
Само с едно допълнение - основата на степента може да бъде вякакво натурално число>1 (разбираш защо). Ако е 2 (тогава и експериментаторът ще се поти по-малко) и превърнеш получената разлика ((ако нямаше по-леки - полученото тегло)/100) в двоично - просто ще получиш двоично число, а единиците........ е вече знаеш.
СТРАШНА СИ!!!!!!!!!!
А казваше, че задачата е поставена некоректно.
Сега не знам какво да направя - обещах нещо, ама ще почакаш с влизането във всички клубове, в които си и ти. За тая работа сигурно ще ми трябва цял ден. Но ще го спазя!
Много малко лют пипер
P.S. Нямаш ли си е-mail? Ама и задачката си я биваше, нали - мое изобретение е, не че се хваля, ама ми хрумна случайно при търсенето на едни оптимални кодове. Първоначално ми се стори абсурд, че може да има решение (доказах само съществуването му, но не и решението)!

Vita brevis ars longa est!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.