Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 02.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нещо различно  
Автор A.R. ()
Публикувано24.08.00 08:01



Разполагате с 20 (двадесет) пула. Трябва да ги разположите във формата на квадрат, така че във всеки хоризонтал, вертикал и диагонал да има еднакъв брой пулове.

Тема Нещо различнонови [re: A.R.]  
Автор Joe ()
Публикувано24.08.00 10:04



Здравей A.R., Радвам се, че толкова бързо си изпълни обещанието:) Ето какво измислих: * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Чакам присъда:) Приятен ден!

Тема Нещо различнонови [re: Joe]  
Автор A.R. ()
Публикувано24.08.00 10:31



Здравей, Joe! Това не е квадрат, а правоъгълник 4x5. Решението е друго. Напрегни си въображението. Излез от равнината на листа.

Тема Нещо различнонови [re: A.R.]  
Автор Joe ()
Публикувано24.08.00 11:09



Не е правоъгълник - преди да го пратя си беше квадрат 5*5 с дупки, но явно след пъта по мрежата дупките му са изчезнали:( Ето го пак: * . * * * . * * * * * * . * * * * * * . * * * . * Малко се размества така:( Имам дупки на 2ра позиция на първи ред; 1ва позиция - 2ри ред; 3та позиция - 3ти ред; 5та позиция - 4ти ред; 4та позиция - 5ти ред. ?

Тема Нещо различнонови [re: Joe]  
Автор A.R. ()
Публикувано24.08.00 11:23



Оригиналното решение е друго, но и твоето отговаря на условията. Не се бях замислял за него. Така че нямам какво друго да кажа, освен - ПОЗДРАВЛЕНИЯ. Приема се. :) P.S. Това с "изяждането" на интервали и на мен ми се е случвало. Всъщност забелязал съм, че правилата на dir.bg са следните: 1. Всеки нов абзац трябва да започва със символ различен от интервал; 2. Всеки абзац трябва да завършва със символ различен от интервал; 3. Не се допускат два и повече интервала един до друг. Ако някои от нашите писания не отговарят на посочените условия, текста се обработва от машината на dir.bg и в крайна сметка се свежда до така да се каже "вид, удобен за логаритмуване".

Тема За Joeнови [re: A.R.]  
Автор A.R. ()
Публикувано24.08.00 13:04



Като казах, че оригиналното решение е различно, нямах в предвид различно разположение на дупките. Дори не ми е хрумвало, че могат да се изполуват дупки. Затова pleace, не се отказвай, опитай да откриеш и другия вариант.

Тема За Joeнови [re: A.R.]  
Автор Joe ()
Публикувано24.08.00 14:00



A.R., може и да опитам, но пространственото ми въображение не е толкова силно:( Ако измисля нещо, ти ще си първият, който ще научи:) Поздрави!

Тема За Joeнови [re: Joe]  
Автор A.R. ()
Публикувано24.08.00 14:19



O.K. :)

Тема Нещо различнонови [re: A.R.]  
Автор Банши ()
Публикувано02.09.00 15:45



Може ли да се поставят пулове един върху друг (два на една позиция)? Ако да, тогава: два, един, един, един един, един,два, един един, един,един, два един, два, един, един Така във всеки хоризонтал, вертикал и всеки от големите диагонали има по пет пула.

Тема Нещо различнонови [re: Банши]  
Автор A.R. ()
Публикувано04.09.00 08:03



ДА, това имах впредвид. Браво!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.