Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Лао Дзъ,  
Автор Лидия ()
Публикувано29.03.00 03:48



разправя Мулето, бил казал: "Една истина, щом бъде изречена, престава да бъде истина" Какъв е шансът изреченото от Лао Дзъ да е истина? (Моля свръхлогиците да проявят снизхождение и да не се излагат по такъв елементарен въпрос)

Тема Лао Дзъ,нови [re: Лидия]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано30.03.00 23:59



"Всичко е относително!" казал Айнщайн презрително .... Не се забивай в крайности и ще намериш отговора. Проценти вероятност да е така или да не е .... Уважавам Лао Цзъ. Не съм сигурен как се пише, но няма значение. Виж аналогията с лъжливите думи в случая. Има и едно такова явление - когато хората говорят, те изразяват предположения в по-твърд вид - като собствена позиция, и така сами се "убеждават" в нея. Наистина, когато не казваш мислите си, сякаш са по-бистри, (не ги третираш с ограниченията на речта) но има и обратни случаи. Затова сме тук - да кажем мислите си, да видим как мислят другите - това е от неувереност. Така помъдряваме.

Тема Лао Дзъ,нови [re: Лидия]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано31.03.00 00:01



А, има и още нещо. Когато човек се опитва да каже мнението си, разсъждава над него. Така може да го огледа добре и да го промени или разшири. Това е често явление при мен.

Тема Лао Дзъ,нови [re: Лидия]  
Автор Лидия ()
Публикувано01.04.00 16:55



Васко , се опитвам да го разбера. Може би усещам какво е имал предвид. Но ти погледни като ЛОГИК на тая задача, т.е., спомни си бях написала, че логиците разбират от логика, защтото не разбират живота. Та един логик би приел твърдо че: А. Лао Дзъ твърди:"Всяко нещо, изречено пред другите, се превръща в лъжа" Ако А=истина, то всяко изречено нещо е лъжа. Но А също е изречено , следователно А = лъжа. Но ако А = лъжа, следва, че не всяко нещо изречено се превръща в лъжа... Тогава може би А = на истина??? И т.н. би разсъждавал ЛОГИКЪТ, ама ти не щеш да си логик и разсъждаваш като човек който разбира живота:)))

Тема Лао Дзъ,нови [re: Лидия]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано01.04.00 17:23



Помниш ли, често се срещаше една такава ситуация в роботите във фантастиката - поставяш робота в логическа клопка като тази и на него му изгаря бушона. А на Windows-а му забива ......ХА ха ха :)))) Затова би могло да се каже, че науките са едностранно познание, те трябва да се познават като цяло, ако човек иска да ги прилага в живота успешно. Един механик би ли построил машината си без помоща на десетки други специалисти ?

Тема Прав си!нови [re: Лидия]  
Автор Лидия ()
Публикувано03.04.00 00:01



Да де та нали затова казах, че Логиците разбират от логика защото не разбират живота. Компютрите също не разбират живота... Ама виж, никой не се свърта тук освен мен и теб - няма логика в Бг !

Тема Za Vasko i Lidiaнови [re: Лидия]  
Автор Dzver1 ()
Публикувано03.04.00 03:08



Ot gledna tochka na logikata tova e bezsmislena propozicia ot roda na A = ne A i tova da skachash ot liavata strana na ravenstvoto i da zamestvash v liavata niama nikakuv smisul. Tolkoz po vuprosa za paradoxa "tova tvurdenie e luja". Otnosno Lao Dzu: istinski Maistor! Dzver1

Тема Прав си!нови [re: Лидия]  
Автор Dzver1 ()
Публикувано03.04.00 03:11



Che koi li razbira jivota? I kude li ima logika? Interesno. Az se svurtam tuka. Dzver1

Тема Лао Дзъ,нови [re: Drug Vasko]  
Автор Spasse ()
Публикувано03.04.00 15:13



Много ми хареса сравнението на робота с Windows-a. Добре, че Ю.С.Роботс енд Меканикъл Мен не са познавали Прозорците. Иначе Сюзан Келвин имаше да си рестартира роботите до побъркване.

Тема Лао Дзъ,роботите или windowsнови [re: Лидия]  
Автор Лидия ()
Публикувано03.04.00 22:58



Ти сега , понеже Патриция Каас не изглежда изобщо като Упи Голдбърг, и все едно че не са от един и същи пол на човешкия род! Те ти, Spasse, булкин ден! Дзвер, свъртай се, свъртай се, драго ми е!!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.