Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Спасете кабелния техник!нови [re: saur]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано23.03.08 22:17



Много добра подсказка!





Тема Re: Спасете кабелния техник!нови [re: Пoнaзнaйвaщ]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано23.03.08 22:23



Любопитно ми е какво е второто решение, което си открил. Методът, който използва, че 120 е сума на числата от 1 до 15, всъщност важи и за произволен брой жила, стига техният брой да е число от вида n*(n+1)/2.



Тема Re: Спасете кабелния техник!нови [re: croesus]  
АвторПoнaзнaйвaщ (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 08:18



Да, но числата от този вид не са чак толкова много - колкото по-голямо n, то толкова са по-разредени.
Като гледам следващата задача, която си постнал(трик с карти) съм доста сигурен, че си се поразтърсил и си намерил и другото решение, за което става дума.



Тема Re: Спасете кабелния техник!нови [re: croesus]  
Авторпacтeл (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 02:35



Бре, толкова ли няма един помощник техник и 2 мобилни телефона, да му се не види...





Тема Re: Спасете кабелния техник!нови [re: Пoнaзнaйвaщ]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано07.04.08 22:01



Хаха, много готина задачка! Явно става с две ходения за всякакъв брой жила.
Обаче-е-е-е...
Какво ще кажете обаче за ДВЕ жила? Мухахаха... Само с батерия и електрическа крушка ще е бая зор! Имам някакви идеи, но те, разбира се, са "нечестни".

Друг интересен въпрос е: колко най-малко (и най-много) опита с лампата ще трябва да направи общо бедният електричар, за да се оправи със 120-те жила? (Само не ми казвайте 120*119.)

Редактирано от Orнeдишaщ на 07.04.08 22:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.