Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 18.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бридж-задачанови  
Автор Sargon lll ()
Публикувано14.09.05 15:46



Ето една задача, свързана с играта Бридж. Тъй като тя(играта) е достатъчно разпространена, надявам се условието да е разбираемо за повечето от четящите.

Играе се Бридж. edno momiche раздава и виждайки картите си, обявява 6 пики. Всички са пас и следва разиграване. Веднага си проличава, че то има всичките 13 карти в цвят пика. След края на играта, партньорът му(леко озадачен), го пита "Защо не обяви 7 пики?". Какво му отговорило edno momiche?



Тема Re: Бридж-задачанови [re: Sargon lll]  
Автор wowbagger (T.I.P.)
Публикувано14.09.05 16:37



този след нея като се изхвърли на 7БК и може да имаме 2 мора...



Тема Re: Бридж-задачанови [re: Sargon lll]  
Авторeднo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 17:54



Саржи, едно момиче владее спортния бридже почти до съвършенство, и поради това никога няма да отвори с 6 пики

Нали се сещаш - такава система няма. Ако играеш с произволен партньор когото не познаваш, след такава обява логичния отговор на играча любител който е запознат с 1-2 системи, и вижда че няма кьорава пика, би бил 6 без коз - особено ако се случи да има > 15 т.; надявам се вече четящият се досеща какво би станало ако почнем със 7 пики, и партньора се паникьоса и обяви 7 без коз

Хайде намери някоя друга книжка със задачки че тази вече омръзна



Тема Re: Бридж-задачанови [re: eднo мoмичe]  
Автормaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 18:35



При 7 пики от Юг,колкото и паникьосан да е Север,едва ли ще каже 7 безкоз,защото Запад ще го е казал преди него.
6 пики е откриваемо,наскоро имаше в едно първенство такова откриване ...
Плюс това при 6 пики винаги има вероятност Запад да контрира,а Изток да се паникьоса на 6 безкоз...Тука вече 7-те пики стават задължителни,а Изток-Запад ако искат може да скачат на 7 безкоз.



Тема Re: Бридж-задачанови [re: мaйcтopa]  
Авторeднo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 18:48



аз какво казах?

обявата на 6 пики може и да е оправдана по състезания (където познаваш партьора су и имате изработена система) - ама не и когато играеш с непознат

аз лично обаче много обичам да откривам 7 NT но ми се е случвало само веднъж - обикновено все някой поп липсва, да го вземат мътните

както и да е, това е тъпа задача, да минаваме на нещо по-солидно



Тема Re: Бридж-задачанови [re: eднo мoмичe]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано15.09.05 18:55



Стига си измисляй сама условия. Кой е казал, че не се познават?



Тема Re: Бридж-задачанови [re: wowbagger]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано15.09.05 18:58



Звучи правдоподобно, но не е задължително.



Тема Re: Бридж-задачанови [re: Sargon lll]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 20:03



sargo, pisna mi ot teb

ottuk natatuk se smiatai za umnojen po nula.. ako moje ida prestanesh da bulvash smeshni temi bi bilo idealno



Тема Ako e била блондинка ...нови [re: Sargon lll]  
Авторtribiri (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 10:02



... отговорът е бил "Страх ме беше да не ме цакат на атака, защото съм чела, че щом аз имам шикан, и другите имат".
Ако е била брюнетка е казала, "Надявах се противникът да защити на 6 без коз и ако аз съм на атка да им дам контра."



Тема Re: Ako e била блондинка ... [re: tribiri]  
Автор rovado (минаващ)
Публикувано23.10.05 10:19



Само, че при откриване 6 пики, противникът би могъл да защити на 6 без коз, че и да даде атаката на едно момиче само ако е отбор блондинки




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.