Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Трима съученици  
Автор rovado (непознат )
Публикувано14.12.03 19:14



Трима съученици много се увличали по занимателна математика и вечния спор бил кой е по-добрия. Направили си следния тест:
Единия (А) измислил 2 числа <100 и >1 и казал сбора им на втория (В), а на третия (С) произведението им като задачата била без да си казват числата да открият първоначалните 2
След известно време В се обадил на С и казал: Няма да можеш да определиш моя сбор
По-късно С се обадил на В и казал: Зная колко е твоя сбор
Малко след това В се обадил на С и казал аз пък знам колко е твойто произведение.
Двамата отишли при А и му натрили носа, друг път да не си го вири ненужно.
А сега въпроса....Кои са тези 2 числа?

Много се надявам това да не е пускано в този клуб до сега. Задачата си заслужава вниманието. Един хинт - горната граница 100 е сложена само заради хамалогията. До колкото ми е известно решението е единствено за интервала 2 - 100 000



Тема с риск да те разочаровамнови [re: rovado]  
Автор Пaлячo ()
Публикувано14.12.03 19:29



ще ти кажа, че ПОДОБНА задача е давана (при това не една)- оттук нататък ще си трая.
Проблема на този клуб е, че май всички ТИПОВЕ задачи вече са задавании затова е малко поумрял



Тема Re: с риск да те разочаровамнови [re: Пaлячo]  
Автор rovado (непознат )
Публикувано14.12.03 19:32



мда-а-а
почвам да съжаляван, че чак сега почнах да го посещавам
ами к'во да кажа ... на който му е интересно да се пробва



Тема дано имат Excelнови [re: rovado]  
Автор Пaлячo ()
Публикувано14.12.03 19:49



хората дето я решават. Да ти я кажа във варианта, в който най-много ми харесва ( и не е задаван).
Капитана на пасажер казал на боцмана: На палубата се разхождат трима пътника. Ако им умножиш годините ще получиш 2450, ако ги събереш ще получиш годините на майка ти. Боцмана помислил и казал: Тези данни не са ми достатъчни, за да им определя годините. Капитана казал : Аз съм най-възрастният човек на този кораб. Боцмана казал - сега вече им знам годините.
Въпроса е: На колко години е капитана?



Тема Re: дано имат Excelнови [re: Пaлячo]  
Автор rovado (непознат )
Публикувано14.12.03 22:57



Хубав вариант, ама ще е по ефектно ако въпроса е: На колко години е капитана?

Моята задача е значително по-трудна и с чиста хамалогия не става. Не знам дали в книгата, която имаш със статии на Гарднер я има, но наистина не е толкова лесно. Признавам си аз не можах да я направя и търсих решението, което обаче е добро

Редактирано от rovado на 14.12.03 22:59.



Тема Re: Трима съученицинови [re: rovado]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 02:46



znachi, otgovora na zadachkata e bez znachenie, zashtoto trimata vaprosni geroi prosto pomrukvali kato napikano mushkato kogato edno momiche /tiahna sauchenichka/ se poiaviavala i obirala vsichki tochki..

za shtastie tova se sluchvalo dovolno riadko, koeto puk im davalo arena da si meriat .. ъъъ .. mozucite s podobni zada4ki-zaka4ki



Тема Re: дано имат Excelнови [re: rovado]  
Автор Пaлячo ()
Публикувано15.12.03 11:59



А пък най-добре ще е, ако въпросът е "На колко години е капитана" . (кьор мусун табелата)
За твоята задача кво да кажа....Excel няма да помогне, баш програмка трябва.....но хамалогията е доста повече.....освен ако няма някакво елегантно решение



Тема Re: дано имат Excelнови [re: Пaлячo]  
Автор rovado (непознат )
Публикувано15.12.03 12:33



Решението не е много елегантно, но с елегантни разсъждения хамалогията се свежда до минимум (но все пак е повече от твойта задача). За да се ограничи почти напълно хамалогията ще смъкна горната граница на числата до 20
Един хинт - всяко четно число може да се представи като сбор на две прости. Това е само хипотеза и аз поне не знам доказателство в общия случай, но за числата до 1 000 000 000, ако не се лъжа е проверена емпирично
Успех
Не тормозете компютрите с такива задачи, тормозете главите си



Тема Комплекси ????нови [re: edno momiche]  
Автор rovado (непознат )
Публикувано15.12.03 12:41



Що ми се струва, че имаш "комплекси" за това, че си по-умна от по-голяма част от останалото население????
Ако се чувстваш недооценена и пренебрегната, значи не си попаднала в подходящата среда.
Когато бях ученик и студент подобни клубове като този не съществуваха, но намирахме начини да се организираме и да си размърдваме мозъците. Трябва да ти кажа, че имам няколко познати момичета, които по нищо не отстъпваха дори в някои случаи превъзхождаха нашите мъжки и самонадеяни умове и това беше и е оценявано по достойнство.
BTW много често са ме спасявали, когато поради самонадеяност, глупост и самодоказване сме вършели нередни и забранени неща и сме загазвали с училищни власти и милиция, а бе въобще готини мадами и готини години.



Тема Re: Комплекси ????нови [re: rovado]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 18:25



mersi za komplimenta

a sus sredata problemi niama, ne se pritesniavai




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.