Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Unamunoнови  
Автор alise ()
Публикувано03.11.03 00:38



"Vsi4ko,koeto e jizneno,e irazionalno,a vsi4ko,koeto e razionalno,e antijizneno,tai kato razumat e po sa6tesvo skepti4en."
Kak talkuvate tova izkazvane?



Тема Re: Unamunoнови [re: alise]  
Автор koeus3 (sas)
Публикувано04.11.03 17:33



никак, а ти как тълкуваш това - "кеф - кенеф, гори по дяволите"?



Тема Re: Unamunoнови [re: alise]  
Автор Coбcтвeниk нa F1 тим (търсещ спонсори)
Публикувано04.11.03 21:44



kato typo


Презервативи MACH-3! Вие правите едно движение, те правят три!


Тема Re: Unamunoнови [re: Coбcтвeниk нa F1 тим]  
Автор TRlGGER (:o)=)
Публикувано07.11.03 21:49



"Повърхностните впечатления остават повърхностни познания, а от такива познания излизат криви разсъждения. От това - и криви убеждения, които представят смешни умове."



Тема Re: Unamunoнови [re: alise]  
Автор TRlGGER (:o)=)
Публикувано07.11.03 21:55



Ами тълкувам го така както е казано:
Всичко, което е жизнено(не знам какво е имал впредвид авторът) не подлежи на логично обяснение от човешкия разум, а всичко което е антижизнено може да бъде обяснено чрез логически заключения, тъй като разумът по същество се съмнява във всичко.
Виж ако питаш за мнението ми за изказването ... ще се въздържа.



Тема Re: Unamunoнови [re: TRlGGER]  
Автор Coбcтвeниk нa F1 тим (търсещ спонсори)
Публикувано10.11.03 08:48



povyrhnostna e baba ti...
zna4i ne6to pak ne razbrah...zna4i vsi4ko jizneno nqma obqsnenie,ili nqma samo logi4no obqsnenie?(a ti kakvo razbira6 pod,"jizneno"???)
naprimer jizneno vajno e,naprimer na se naqde6.tova li spored teb nqma obqsnenie,ili iska6 da kaje6 4e nqma samo logi4no obqsnenie???za6toto obqsneniqta ne vinagi sa logi4ni,nali?
samo antijiznenoto mojelo da se obqsni 4rez logi4esko zakliu4enie...???
protivore4i6 si,za6toto ako razumyt se symnqva vyv vsi4ko kak togava 6te obqsni logi4eski vsi4ko antijizneno???pyk i symneniqta i logikata sa dve nesyvmestimi ponqtiq,koito ne podlejat na logika...

PPa kyde pyk vidq sega tova iskazvane koeto e kym men???vidi6 ne6to nqkyde i pi6e6e,ama za kakvo i ti ne znae6.da e napisano.sigurno pak nqkoq signatura si pro4el nqkyde


Презервативи MACH-3! Вие правите едно движение, те правят три!


Тема Re: Unamunoнови [re: Coбcтвeниk нa F1 тим]  
Автор TRlGGER (:o)=)
Публикувано10.11.03 20:03



Ако си правеше труда да четеш мненията по-внимателно щеше да забележиш, че съм отбелязал, че нямам представа какво е искал да каже авторът с "жизнено". Въпреки, че имам идея.В началото и аз се хванах за това с яденето, но после забелязах, че не става дума за "жизненоважно", а за "жизнено". Както съм казал нямам никакво мнение по изказването, въпросът беше "как тълкувате" и аз написах как го тълкувам.Това е!
А пък ако четеше повечко книжки, щеше да знаеш, че цитатът е от предговора на Добри Войников към "Криворазбраната цивилизация" и в случая подхождаше към коментарът ти. И това, че ти не го разбираш не се отнася и за мен.



Тема Re: Unamunoнови [re: TRlGGER]  
Автор Coбcтвeниk нa F1 тим (търсещ спонсори)
Публикувано10.11.03 21:21



6to ne mi napi6a6 kakvi knigi si pro4el da zema i az da gi pro4eta da znam ot kyde mi dava6 4itatite...

kakva e razlikata mejdu jizneno i jiznenovajno...
zna4i li 4e qdeneto(naprimer) ne e jizneno,a samo jiznenovajno???


Презервативи MACH-3! Вие правите едно движение, те правят три!


Тема Re: Unamunoнови [re: Coбcтвeниk нa F1 тим]  
Автор Shankly ()
Публикувано26.11.03 16:24



Стига с това ядене, бе, човеко!



Тема Re: Unamunoнови [re: alise]  
Автор Умcлoпoraac (Алебардата)
Публикувано26.11.03 19:53



Да си писал/а скоро есе по тази сентенция?

Огън,следваи ме!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.