Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема искам да си упражнявам мозъканови  
Авторlavina (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 17:47



... търся информация относно методи за повишаване на КИ-то...
... тестове, алгоритми за развиване на паметта и т.н. ...
... всъщност аз не знам колко ми е КИ
Как мога да се тествам?



Тема Re: искам да си упражнявам мозъка [re: lavina]  
Автор Heдeв (член)
Публикувано30.01.03 18:27



Ne se zablujdavai che sys testove moje da se opredeli inteligentnostta na niakoi. A ako prosto ti se zanimava sys zadachki, v mrejata ima mnogo (pusni primerno "IQ tests"). Vijdal sym edin za merene na 'svryhvisoka inteligenstnost' i si priznavam che beshe izkliuchitelno truden.



Тема Re: искам да си упражнявам мозъканови [re: Heдeв]  
Авторlavina (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 18:32



Благодаря
Ще си потърся тестове и след 1-2 месеца ще те попитам за онзи - за свръхинтелигентните... пък може и да го натръшкам



Тема Re: искам да си упражнявам мозъканови [re: Heдeв]  
Автор safin (светец)
Публикувано30.01.03 20:37



нали всичко е само с картинки и въпросите са над 50 ?

Редактирано от safin на 30.01.03 20:43.



Тема Re: искам да си упражнявам мозъканови [re: lavina]  
Автор Duncan Griffin (Програмист)
Публикувано30.01.03 22:19



Официалният тест за IQ е този на MENSA. Дали и доколко достоверен е той може да се спори разбира се, но резултата от него можеш да съпоставяш и представяш като свое IQ. Всички други тестове са неофициални. Тестът на МЕНСА се предлага само когато отидеш да го решаваш, ако не си доволен/на от резултата можеш да го повториш след 6 месеца.

Клонове в България на МЕНСА има в няколко града, ама не съм сигурен точно кои. Знам със сигурност за София, Варна, Бургас, Пловдив и Русе струва ми се. В тези градове се насрочват дати за тестове, като в София тестът е всяка последна събота от месеца, а в другите градове се насрочва като се събере група (във Варна и Пловдив може и да има редовни тестове, моята информация е малко остаряла). Таксата за теста беше 10 лв, мисля че сега не се е променила. За повече информация, официалната страница за България е

, а на световната организация

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.

Тема Re: искам да си упражнявам мозъканови [re: Duncan Griffin]  
Авторlavina (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 17:47



Благодаря за информацията - ще ми бъде полезна
Харесва ми това за мечтите и мислите
Тревожех се, че не мисля много напоследък, но мечтая денонощно, ерго - мисля нон стоп - успокоих се!
Цитат ли е или твоя мисъл?
Ако е първото поздравления, ако е второто пак поздравления



Тема Re: искам да си упражнявам мозъканови [re: Duncan Griffin]  
Авторlavina (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 17:50



още нещо се сетих: Решавал ли си теста на Менса? Колко получи, ако не е тайна? В случай, че реша да се пробвам, от какъв резултат надолу трябва да се притесня сериозно?



Тема Re: искам да си упражнявам мозъканови [re: lavina]  
Автор Duncan Griffin (Програмист)
Публикувано31.01.03 22:33



Не е цитат, моя мисъл си е и вярвам твърдо в нея. За съжаление не е чак толкова прекрасно ако се замислиш, но това е друга тема.

Колкото до теста на МЕНСА, решавал съм го преди 3-4 години. Резултатът от теста се дава лично на напривилия го, и според правилата на организацията тя няма право да го предоставя на трети лица. Как ти ще се възползваш от него си е твоя работа. Аз лично съм доволен от резултата, но и предпочитам да го запазя за себе си.

(!!!!!) Забравих да кажа, че за да държиш теста трябва да имаш 18 навършени години.

Тестът се състои от 36 графични задачи които трябва да се решат за 45 минути - еднотипни, но с различна сложност. Резултатът от теста е число от 0 до 180 и именно това число се нарича коефициент на интелигентност (IQ). Тестът е един и същ за целия свят, и доколкото ми е известно не е изменян още от основаването на организацията. Според правилника право на членство имат хората с IQ 148 или повече. Статистиките показват, че такъв резултат показват едва 2% от направилите теста. Трябва да се отбележи обаче, че за България този процент е доста по-голям... Поредната причина с която да се гордеем.
За средната оценка не съм сигурен, мисля че е около 110-120. Не добър резултат май е под 90. За тези неща можеш да попиташ направо МЕНСА, от там ще ти отговорят всичко което те интересува.

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Re: искам да си упражнявам мозъканови [re: Duncan Griffin]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано01.02.03 09:29



ако теста е един и същ как не са го научили до сега и не правят 100% успеваемост?
това с високия коефицент в българия ми се струва че се дължи на това че в българия си го правят само хора които решат, а те не са тъпи. доколкото знам в някои държави в училище всички минават тест за интелигентност, което опорочава статистиката. освен това ти правилно подчерта че тестовете за интелигентност не са съвсем показателни, има моменти които не се отчитат. разбира се все пак не са и съвсем слабо показателни:)
как става така че от 36 задачи се добиват 180 точки? това прави по 5 на задача, значи има градации в успеха при решаването.



Тема Re: искам да си упражнявам мозъканови [re: zaphod]  
Автор Duncan Griffin (Програмист)
Публикувано02.02.03 00:57



Ами за самото оценяване не съм сигурен... и аз пресметнах, че се падат по 5 точки на въпрос, ама не се смята така, защото в горната част на скалата резултатите са през 4 точки. Ба ли го.

Теста е трудно да се научи, защото от организацията го пазят много ревниво. Т.е. можеш да го видиш само за 45 мин. докато го решаваш... Де да знам.

А иначе сам по себе си IQ наистина не дава еднозначна оценка за човека. Трябва да се вземе предвид и емоционалния коефициент (EQ) който показва вече що за животно е въпросния човек .
За EQ обаче не съм решавал тестове и не знам откъде мога да намеря... Ако някой знае да се обажда pls.

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.