Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 15.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема LOGIKA v ADA  
АвторFOREST (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 21:49



Ima li Logika v ADA? Kakva e tja?
Vjarvate li v prerajdaneto?Kakvo li shte stane s nas sled smartta?



Тема Re: LOGIKA v ADAнови [re: FOREST]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано03.12.02 06:14



За езика за програмиране ли говориш или за онова място, в което Дяволите праскат покер по цел ден и пушат мота, докато те чакат да се изпечеш убавко на бавен огън? :-)
Идеята за Ада е средсвто за манипулация на ума..."Прави това, дето ти казвам Аз (обществото) инак ще отидеш на лошо място (Ад, Карцер, Сомалия, ТВУ и т.н.)
Аз не вервам в тия "отвъдни" неща. Даже, като умра, ако ми се яви Господ и ми каже: "Защо не верва ти в мен, бе, малоумнико? Сега знаеш ли къде отиваш?? Ммм??", аз бих му казал: "Ами ти нали уж знаеш всичко? Значи трябва да знаеш, че ние 'ората не можем да знаем със сигурност дали те има или не. Та ако те има, как да знаем точно какъв си? И ако вярвам в теб цел живот и се окаже накрая, че ти не си това, в което аз съм вярвал, как да съм сигурен, че няма да си ми сърдит и че няма да ме пратиш в Ада заради това?" .. Тогава Бог или ще каже: "Еееейй.. Верно. Ужас. Не бях помислил за това... Няма да те пъдя в Ада." или ще каже: "Еееейй.. Верно. Ужас. Не бях помислил за това... Аре марш към Ада." или: "Абе на умен ли ми се правиш, бе?? Ти по-умен от Господ ще се изкарваш, а??? Аааре марш при гяволите да се пръжиш!" :-)... А може да се сконфузи и да се само-анихилира. Може и да ме покани на разходка с новата му кола и да минем по прясно построената междугалактическа магистрала :-)
Та.. Аз намирам за "опасно" да се вярва в Бог, Ад, Рай, Катарзис, Нирвана и тем подобни... Току-виж се оказало, че си вервал цел жовот в грешното нещо ;-) Ама пък ако много ти се иска...
Със здраве. ;-)

Редактирано от Bylgarinyt на 03.12.02 06:18.



Тема Re: LOGIKA v ADAнови [re: Bylgarinyt]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано04.01.03 16:07



Смъртта е крайния смисъл на вси4ко(затова се обърни към животът не към смъртта)

Глупостта е също толкова безграни4на,колкото и мъдростта.


Тема Re: LOGIKA v ADAнови [re: HAMELEONA]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано04.01.03 23:08



Това защо на мен ми го казваш? :-)



Тема Re: LOGIKA v ADAнови [re: Bylgarinyt]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 09:57



твоите разсъждения ми напомнят един лаф: "без значение е дали яйцето удря камъка, или камъка удря яйцето, все яйцето се чупи"
а също така една случка от детството ми:) бях 1ви клас, а брат ми в детска градина. веднъж вървяхме заедно и аз видях някаква лъскава бричка. толкова се зазяпах, че си праснах челото в един дирек, ама чак звезди ми искочиха. след което набих брат ми, щото не ми е казал че има дирек:))))))))
та и спора ти с ШЕФА ще свърши така струва ми се...
относно мисълта ти:
>Та.. Аз намирам за "опасно" да се вярва в Бог, Ад, Рай, Катарзис, Нирвана и
>тем подобни... Току-виж се оказало, че си вервал цел жовот в грешното нещо
някой, май декарт, беше казал че няма опасност ако се окаже че бог няма, а ти си вярвал в него, но виж, ако се окаже че има, а не си вярвал....
:))))



Тема Re: LOGIKA v ADAнови [re: zaphod]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано05.01.03 10:18



Еми точно де :-)
Аз не казвам, че е лошо да се вярва в Нещо, ама за мен е "опасно" на това Нещо (няма начин, трябва поне "Нещо" да му викам) да му се дава име, образ, символ и т.н. :-) На агностицизъм ми мяза тая работа, ама засега съм на такова дередже :-)
И се извини на брат си ;-)
Ааайде...



Тема Re: LOGIKA v ADAнови [re: zaphod]  
Автор safin (светец)
Публикувано05.01.03 11:07



Добре, че не си споменал аналогичния случай с шаха ...
щях да умра от срам :))


Колкото до боговете - навремето в просъница ми хрумна една идея:

Господ знае всичко, има очи и уши навсякъде =>
това може да се постигне по два начина

1.Когато всчко живо същество след смърта си отива при господ и му предва цялата си натрупана информация
(но така е малко бавничко, и предполага 2.)

2.Обединението от Всички живи същества (които могат да виждат, чуват и изобщо да получават информация) са част от Господ :))

=> Ето защо аз се гордея, че съм част Господ!
ха ха хахах

---
btw: оная задача с топчетата бих я разбил, ако беше тук :Р
Там където е обещах да не стъпвам :(

(но не съм от Саутхямптън )


Тема Малко плосък материализъм...нови [re: safin]  
Автор Пaлячo ()
Публикувано05.01.03 17:00



и логическа софистика:)
"Господ може всичко, Господ знае всичко"

Въпрос 1. Господ може ли да направи пръчка, която никой не може да счупи?
Въпрос 2. Господ може ли да счупи тази пръчка?

:)))) лигавя се



Тема Re: LOGIKA v ADAнови [re: Bylgarinyt]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано05.01.03 18:55



Е не на тебе де а на първия просто 4етя вси4ко поред и отговарям най накрая още не си ми казал 4нг

Глупостта е също толкова безграни4на,колкото и мъдростта.


Тема Re: LOGIKA v ADAнови [re: Bylgarinyt]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 22:51



абе вместо да му се извинявам по-добре да му обясня ато и бето на граничните преходи:))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.