Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:25 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема veroyatnostite  
Автор koral ('_')
Публикувано21.09.02 10:56



gledam vi haresaha :)
zatova prod'ljavam ...
s's ne6to, koeto ne e to4no zada4ka
ne znam kvo e (nali ne 6tete da mi dadete opredelenie za "logi4eska zada4a" :( zatova ne znam)
prosto e ne6to, koeto me kara da se zamislyam :
situaciya 1: Vzemate edin moliv i pitate - Kakva e veroyatnostta da s4upya moliva to4no po sredata?
nula e veroyatnostta (b'rzam s otgovora, za6toto predpolagam, 4e 6te po4nete da se hva6tate za slamkata, 4e moliva si ima struktura i ne moje da se cepi atoma po sredata i t.n. - moliva, v slu4aya, se izpolzva prosto za vizualizaciya)
situaciya 2: 4upite moliva i pitate - Kakva be6e veroyatnostta da s4upya moliva to4no tam k'deto go s4upih?

kak moje da se slu4i ne6to s nuleva veroyatnost? (v'zmojno li e neveroyatnoto? - tova mi napomnya edna sentenciya na Azimov)
diskretno li e prostranstvoto? kakvo e nay-malkoto razstoyanie togava?
ako prostranstvoto e diskretno i vremeto 6te e takova, nali! kolko e nay-malkiya period togava?

kakvo mislite?

s pove4e humor mu e maykata


Тема Re: veroyatnostiteнови [re: koral]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано21.09.02 11:07



Abe mai v chisloto Pi se krie nqkyde otgovoryt na vsichki vyprosi, ama nikoi ne shte da mi povqrva i tova si e :-)



Тема Re: veroyatnostiteнови [re: koral]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано21.09.02 18:45



zashto zashto zavurshva na 'o'?

a zashto ni zanimavash s gluposti?

a niama li klub (durvena) filosofia?

.edno momiche



Тема Абе хора, вие как пътувате с градския транспорт?нови [re: koral]  
Автор Duncan Griffin (Програмист)
Публикувано22.09.02 00:30



То това е математическа засуквачка на вероятностите... Аз я използвам за да докажа, че вероятността да дойде който и да е автобус на произволна спирка е невъзможно:

Нека разгледаме вероятността автобус Aj да дойде на спирката в момент Ti. Самата вероятност е според дядо Риман лице на правоъгълник с височина плътността на вероятност автобуса да дойде, и ширина Ti което обаче е точка, следователно лицето, а от там и вероятността е нула. След събиране на вероятностите в един произволен интервал, се оказва че вероятността да доиде автобус по което и да е време на този интервал е (съвсем логично) - нула.
Тъй като интервалът, автобусът и времето са произволни, то следва, че който и да било автобус няма начин да пристигне на каквато и да била спирка по което и да е време на денонощието.

Желязна логика, а?

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Re: Абе хора, вие как пътувате с градския транспорт?нови [re: Duncan Griffin]  
Автор milenn (минаващ)
Публикувано22.09.02 01:07



gluposti.
Ti ne e tochka , a bezkrajno malak moment ot vreme - dT
i kato integrirash, si izliza che verojatnostta da dojde avtobusa v sledvashtite 7 minuti e k.(broja na shoforite igraeshti karti na obrushtaloto / brojka shofiori v igrata)



Тема Re: Абе хора, вие как пътувате с градския транспорт?нови [re: milenn]  
Автор Duncan Griffin (Програмист)
Публикувано22.09.02 01:19



Е как ще е dT? Ник`во дете не е, нали аз си го избирам? Аз ти казвам - точка е!

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Re: Абе хора, вие как пътувате с градския транспорт?нови [re: Duncan Griffin]  
Автор milenn (член)
Публикувано22.09.02 06:12



e, da , ama formulata sas kartite i shofiorite e empirichno dokazana ;-)
vaprosa e she ima nekakvi shibani konstaniti na Ariana , Kamenitsa,
a i po-silni, koito poniakoga pravat predskazvaneto na gradskia transport po trudno ot matematicheski model na talpata deto se vozi vutre ;-)



Тема Re: Абе хора, вие как пътувате с градския транспорт?нови [re: milenn]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано22.09.02 10:44



Abe k'va shte logika da e, ako protivorechi s realnostta, znachi e za bolkluka.. Nali? :-)



Тема Re: veroyatnostiteнови [re: koral]  
АвторGonzu (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 20:07



Werojatnostta kloni kym nula, no ne e nula.



Тема Re: veroyatnostiteнови [re: Gonzu]  
Автор Heдeв (минаващ)
Публикувано24.09.02 12:37



Напротив, вероятността Е равна на нула, но има известна разлика между събитие с вероятност нула и невъзможно събитие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.