Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ябълки и мостнови [re: eднa]  
Автор чoвekoлerлoxpaнoдeн (новак)
Публикувано19.09.02 18:23



Много просто. Човека слага ябълките в една торба и я завързва на едно въженце около 2 метра дълго. След това започва да върти торбата над главата си. Може да се получи и подемна сила, знае ли човек (хеликоптерен ефект ).
Другата е възможност е: Интензивни упражнения в рамките на един час и е отслабнал с 0.5 кг. Е това е !


___________________________
Не ме е страх от смъртта, но не ми се умира точно днес


Тема Re: ябълки и мостнови [re: eднa]  
Автор milenn (минаващ)
Публикувано21.09.02 06:41



egati spora ;-) izchetoh go , da ne povervash.
sramota e !! zasrami se Salzichke. kade otide zakona za zapazvane na energiata
sramota e i da se komentira temata. Kakato kazva Hameleona, da ne posmeesh da se obadish vav Fizika.

a reshenieto e mnogo lesno - pitajte v Klib Biologia - Bas darza che
nashia chovek ste moze da rusne ne samo 100grama, ami pone polovin kilo lajna ;-) a i da se izpikae mu stiga ;-) osobeno kato pogledne ot visoko ;-)



Тема Обобщениенови [re: eднa]  
Автор Duncan Griffin (Програмист)
Публикувано22.09.02 00:17



Както бях казал веднъж, интересно нещо е това човешкото съзнание. Покажи му три точки, и той ще измисли две цивилизации, от които едната атомна....

Стана любопитно какво сте измислили с общи усилия, затова и прочетох всичко докрай, и естествено не мога да се въздържа и аз да си навра гагата.
Според темата са възможни следните решения:

1. Облекчаване (Био решение) - върши работа, а и е екологично. Приема се.

2. Жонглиране (Трагикомично решение) - в интерес на истината, не е невъзможно. Ако Парапетчо (малко да персонифицираме човека) влезе с жонглиране по моста, така че във всеки един момент 1 от ябълките да е във въздуха, а другите две да са в ръцете му в противофаза, като времето на хвърляне е достатъчно дълго за да може силата на удара в ръката му да се разпредели примерно с интензивност 50гр/сек, тогава - става.
Да кажем, че го приемаме с особено мнение, тъй като Парапетчо трябва да е хем страшен физик, хем добър жонгльор.

3. Топване в рекичката (Архимедово решение) - ами, то никой не е казал че моста е над река. Аз лично съм подличък, и ако зависеше от мен щях да кажа че мостът е над пропаст от 380 метра, с остри камъни долу. Айде, от мен да мине, може и рекичка между камъните.
Значи, това го приемаме само в случайте когато реката позволява това да се случи, и Парапетчо е предвидил вземане на конци.

4. Използване ефекта на въртящия момент (Динамично решение) - поздрав за чoвekoлerлoxpaнoдeн и неговите познания (или поне прозрения) по физика. Прозрения, щото хеликоптера не е точно на този принцип.
Ефекта на въртящия момент е, че всеки въртящ момент има импулс с еквивалентно на силовия импулс значение, които импулс има направление нормално на равнината на въртене (на торбата с ябълките в случая), и посока определена по правилото-на-дясната-ръка.
Приемаме решението в случайте когато Парапетчо завърти торбата накъдето трябва - т.е. в половината от случайте, като пренебрегваме вариантите в които Парапетката е с две леви ръце.

5. Носи само две ябълки (Икономическо решение) - дава 2/3 решение, така че толкоз и го приемаме.

6. Въздушна възглавница (Реактивно решение) - хващам бас, че не се сетихте за това... Парапетчо може да върви леко приклекнал и да използва докрай втория принцип на Нютон: F=mdv+vdm.
Демек, от силата действаща на моста може да извади 102 грама във вид на бързо напускащи тялото му газове. Е, има известни неудобства признавам... Но целта оправдава средствата.

Особеното мнение за трагикомичното решение е, че то е само теоритично а и трябват сериозни сметки по механика. Няма смисъл да казвам повече, щото и без друго е казано много вече.

Значи, без да изключваме това че съм прескочил някое и друго решение, имаме вече около 4.16(6) решения. Мисля, че всички трябва да са повече от доволни от постигнатия резултат, тъй щото се искаше само едно решение.


Това разбира се, са само констатации и аз нямам никакви заслуги за решенията (освен прибавеното решение на зрелия фасул). Сега да кажа и аз какво мисля за задачата....

Ебати моста.

Абе хора, как ще пуснете човека да върви по такъв мост дето 80кг издържа? Че и ябълки да подхвърля! То какво - ритуално самоубийство ли ще прави?
Що не питате един архитект какъв е коефициента на сигурност на една сграда - бас хващам че под 10 няма да е....

Така че, според мен задачата като логическа, има само две решения:

1. Парапетчо знае колко издържа моста. Ще има да чакате да мине по него. Пича ще си хапне ябълки, ще ви тегли една дълга и къдрава и ще си замине.

2. Парапета не знае колко издържа моста. Слага ябълките в джоба, и тръгва с бодрото "боса по асфалта", и в средата на моста (ама ТОЧНО в средата на моста, така казва Съпромата), песента преминава в нещо сочно на Хиподил...

Толкоз за логиката.

Аз обаче не разбрах, защо моста е дълъг точно 499 метра? Защото ако такава цифра има значение, то може да се вземат и други неща предвид... Скоростта на вятъра примерно, средната температура на въздуха, и (недай Боже!) да завали докато Парапета спокойно подхвърля на 465-тия метър...

Със здраве!

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.