Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някакъв будистнови  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано01.02.02 21:29



Е, преди години когато срещнах тази задача имаше будист, поклонения на върха на някаква планина... ама айде направо на въпроса и се надявам да не сте го нищили тук, че само си хабя човекочасовете :)

Та една сутрин точно в девет сутринта тръгнал той към върха на планината и по единствената пътечка, шматкайки се цял ден, стигнал точно в девет вечерта горе. Правил там каквото правил цяла нощ ли няколко дни ли, де да го знам щурия, и тръгнал друга сутрин точно в девет надолу да си ходи ..и пак така по същата пътечка стигнал в стартовата си позиция долу пак ..пфу...в девет вечерта.

Въпросът е:
Има ли място по тази, вече ясно за коя говорим, пътечка.... на което онзи шматарок да е бил по едно и също време на деня... в един и същ час и минутка, че и секунда ако щете... и на качване и на слизане?

Ама то на този въпрос е тъпо да се търси отговор, щото той е ДА
Хм ..значи да попитам - ЗАЩО ??

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Някакъв будистнови [re: Vrooom]  
Автор bst (~!~)
Публикувано01.02.02 21:33



Niakoi veche mai otgovori na tazi zadacha ako ne se laja.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Някакъв будист [re: bst]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано01.02.02 21:35



Ами ..какво да се прави. Няма ли модератор наоколо да затири цялата тема нанякъде

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Някакъв будистнови [re: Vrooom]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано02.02.02 10:43



Znachi weche beshe otgoworeno i ako ne se luja towa naprawi Mordred, no wse pak shte powtorq dumite mu dokolkoto gi pomnq.Toj kaza che wmesto da go razkarwame chowecheca neka toj da se kachwa pyk edin drug da sliza i tyj kato te shte se sreshtnat znachi ima takowa mqsto ...

(:o)=) Бравo! Oтkpи ме! Xa-xa!)


Тема Re: Някакъв будистнови [re: Vrooom]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано02.02.02 10:44



E moje nqkoi da ne q e widql togawa zadachata, taka che nqma losho ...

(:o)=) Бравo! Oтkpи ме! Xa-xa!)


Тема Re: Някакъв будистнови [re: Vrooom]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано04.02.02 11:33



Ми щото времето тече непрекъснато и няма как да прескочиш момента на срещата (имам предвид "срещата" между монаха от качването и монаха от слизането - независимо, че е един и същи и се движи в различни дни - денят няма значение). Ако се изменяше дискретно, можеш да прескочиш някое стъпало.

Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...


Тема Може!нови [re: Vrooom]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано28.02.02 20:22



Ако мислиш за теорията на Шръодингер и други. Вероятноста на пребиваване на един електон /енергия/ в определено време е описана като "размазана" пространствено. И при приватни кореспонденций се говори за това, че един будист по-лесно може да схване смисъла, отколкото един "аналитично" мислещ европеец.

Спора е настанал, по-повод на неразбирането на Айнщайн. Старо поколение!_;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Може!нови [re: Gatsby©]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано28.02.02 20:45



Шива, Шрьодингер ...не е ли все едно

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Ми на там насочих пързалката!нови [re: Vrooom]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано28.02.02 21:18



____;О)____

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.