Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 17.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема zadatcha  
Автор nobody_ (член)
Публикувано05.12.01 14:02



Rechih i az da se prejalia i dam edna zadatcha:
Znatchi predstavete si, tche ste na stzenata v televizionno show. Pred vas ima tri vrati zad edna ot tiah ima avtomobil (nov s pylno avtokasko ), a zad drugite dve niama absolutno nichto:
____ ____ ____
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
1 2 3

I taka vodechtia vi pita kakyv e vachia izbor i vie otgovariate vrata 1. Vodechtiat s hitra usmivka kazva neka proverim sega kakvo se krie zad vrata 2. Otvaria ia i vie vijdate, tche niama nikakyv avtomobil, sled koeto vodechtiat s ochte po-hitra usmivka vi pita dali iskate da smenite izbora si t.e. vmesto 1 da izberete 3. Tozi izbor e okontchatelen. Taka tche kakvo izbrahte da zapazite ili da smenite vratata i eventualno zachto?
Pozdravi.



Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Гoa (почти нормален)
Публикувано05.12.01 15:58



Ами май няма абсолютно никакво значение дали ще променим избора си. Можем да действаме единствено по интуиция и въз основа на наблюденията си върху поведението на водещия. Защото хитрата усмивка още нищо не означава.

"Если долго мучится,
что-нибудь получится..."


Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано05.12.01 16:37



Имам въпрос: водещия с лявата ръка ли държи микрофона или с дясната? (не е бъзик, важно е)

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано05.12.01 17:35



Zadatchata se predpolaga, tche e logitcheska, taka tche priemame, tche intuitziata ne sychtestvuva...
Komentatoryt kato vseki samouvajavacht se komentator dyrji mikrofona mejdu krakata si... Da kajem, tche e v liavata ryka - da vidim sega kakvo chte izmislich...
Pozdravi.



Тема @@@ razbrah :)нови [re: nobody_]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано05.12.01 17:54



Vse taq - nali si predstavqme :)

Az si misleh, che primerno moje da otvarq nevernite ot lqvo nadqsno ili obratno - v zavisimost dali e levak ili ne, i togava moje da se napravi izvod dali 1 ili 3 e po-veroqtnata vrata (no pak bez 100% sigurnost)

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: @@@ razbrah :)нови [re: Mopдpeд]  
Автор Гoa (почти нормален)
Публикувано05.12.01 18:11



Абе според мен всичко друго освен 50:50 ще е изсмукано от пръстите

"Если долго мучится,
что-нибудь получится..."


Тема Re: @@@ razbrah :)нови [re: Mopдpeд]  
Автор Davie (член)
Публикувано05.12.01 18:16



Ама такива отговори (и задачки де) бяха популярни преди около 10-15 години...
Иначе верно, че не би могло да има друго разумно решение при тази пълна липса на допълнителни указания.

To hear, one must be silent.


Тема Re: @@@ razbrah :)нови [re: Mopдpeд]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано05.12.01 18:28



Ne pitam za 100% sigurnost, a dali chte smenich izbora si ili ne i eventualno zachto...
(sledvachtoto mai e za Davy)
Kolkoto do tova, tche tezi zadatchi bili populiarni predi 10-15 godini, ne vidiah da si dal rechenieto...
Pozdravi.



Тема Re: @@@ razbrah :)нови [re: nobody_]  
Автор Davie (член)
Публикувано05.12.01 18:35



Не, не съм далА решение наистина, защото просто не видях база, върху която да разсъждавам за някакъв логичен отговор. При така зададената задачка, отговора на Мордред ми се вижда единствения възможен. Не виждам причина да предпочета врата 1 пред врата 3 или обратно.

To hear, one must be silent.


Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Гoa (почти нормален)
Публикувано05.12.01 18:59



Добре де: няма да сменя избора си.

Или ще го сменя - ако така ми щукне. Но по-вероятно е да не го сменя.

Това ми прилича на онзи виц, дето набирали разузнавачи. Всички го знаете, но все пак. Влиза първият и го питат за число. Казва "48". Водещият с хитра усмивка: "А може би все пак 84?". "Не, 48." "Помислете пак - може би по-добре е 84?". "Абе 48 казах и това е!" И пишат в досието: "твърд, непоколебим, не се поддава на натиск и прочие - следователно СТАВА."
Влиза вторият. Питат го за число. "29." "Може би по-добре е 92?" "Амиии, добрее, 92 да бъде." "А може би все пак 29 беше по-добре?" "Хубаво - 29 ще е." А на него пък му пишат: "гъвкав, изобретателен, не се разбира кога казва истината - следователно СТАВА."
При коренно противоположно поведение - все СТАВА!

(Третият казал "33" и водещият троснато махнал с ръка: "Пак ли ти бе, Щирлиц"...)



ВПРОЧЕМ: Ако водещият въобще не отвори третата врата после - всичко е ясно: кола няма! Тогава пък съвсем няма значение какво си избрал.

"Если долго мучится,
что-нибудь получится..."


Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Quiero mucho una chica (otka4alka)
Публикувано05.12.01 19:50



ostavam na vrata edno
a za6to-emi intuiciq
P.S.-ne sym 4el o6te drugite mneniq

откачалка-това звучи гордо


Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано06.12.01 11:58



S tzel da nasyrtcha dosegachnite utchastnitzi - ima otgovor i toi e logitchen, dannite sa dostatytchni i posledno pak povtariam zadatchata e "logitcheska" t.e. za nikakva intuitzia ne moje da stava duma (t.e. rabotim samo s tova, koeto e kazano v zadatchata niama drugi parametri)...
Mejdu drugoto i az ne ia rechih kato mi ia zadadoha...
Pozdravi.

P.S. Vitzyt e super, ne go znaeh...



Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано06.12.01 17:51



a tova logichno reshenie ima li nesto obsto s tazi "kartinka" deto si postnal v uslovieto i tja tochno taka li trjabva da izglejda?

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: zadatchaнови [re: Grimalkin]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано06.12.01 18:25



Gadnata kartinka triabvache da predstavliava 3 varti za po-dobro onaglediavane Inatche niama nichto obchto s rechenieto.
Pozdravi.



Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано06.12.01 18:29



Ами няма да я сменя - "шансът" е равен ,тоест врата 3 не е с нищо по-добра или пък по-лоша от врата 1.Не казвам ,че с врата 1 ще спечеля ,ами че нямам основание да я сменям.





Тема Re: zadatchaнови [re: T®lGGE®]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано06.12.01 18:32



Otgovoryt e korekten, no za smetka na tova neveren...
Chansovete ne sa 50/50...
Pozdravi.



Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Плaмeн (мързелив едиот)
Публикувано06.12.01 23:06



shte si ostana na izbora,
dokolkoto vodeshtia niama interes da spechelia, bi se postaral da promeni vernia izbor

Пламен


Тема Re: zadatchaнови [re: Плaмeн]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано07.12.01 10:43



hmm ne mislja che vodestija njama interes da se specheli...
puk i toj ne pravi nisto za da te nakara da zagubish

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Ами то е ОЧЕвадно!нови [re: nobody_]  
АвторИx (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 12:40



...че колата е зад първата врата..., вижда се на картинката.......,защо не виждате?..... защото е толкова лесно и очебийно ли?



Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано07.12.01 13:21



Добре де какво искаш да чуеш ,че "шансът" е бил 1/3 ,след това е станал 1/2 и така нататъъъка .......






Тема Re: zadatchaнови [re: T®lGGE®]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 13:33



Iskam da tchuia chte smenich li prokletia si izbor ili ne i zachto?
Rechenie ima, chansyt ne e 50/50, vsitchko e v teksta na zadatchata, prokletia vodecht se hili chtoto ima paraliza na litzevite muskuli...
Pozdravi.



Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано07.12.01 13:38



Вече казах че нямам намерение да я сменям.
А защо ли ? И това май го казах - нямам по-добър "шанс" с врата номер 3





Тема Re: zadatchaнови [re: T®lGGE®]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 13:44



Ami az vetche spomenah li, tche tozi otgovor ne me ustroiva...
Chte iztchakam ochte malko i chte probvam da podskaja ako dototgava niakoi ne se seti.
Pozdravi.



Тема Re: Ами то е ОЧЕвадно!нови [re: Иx]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано07.12.01 13:46



ама къде му очевАдното , нещо на мен очичките още са си на мястото (за щастие). айде просветли ни

stoj, ta gledaj


Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано07.12.01 13:46



ufff, kakto i da go pogledna se...
ti si izbral 1 i vodestija (javo znest kude e avtomobila) za da te nakara da izbirash nanovo trjabva da otvori "prazna vrata"
verojatnostta 2 i 3 da sa "prazni" e ravna na verojatnostta 1 da e "pulna" i e 1/3, analogichno i za 1 i 2.
sled otvarjaneto na 2 kakto i da go gledash verojatnostta da e pulna kojato i da e ot dvete 1 ili 3 e 1/2
hajde kazvaj prokletija otgovor na prokletata zadacha stoto imam silnoto usestane che Goa e prav

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: @???нови [re: nobody_]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано07.12.01 14:20



ako idejata(na vodestija) e da se otvorjat vsichki "prazni" vrati, koito ne sa "izbrani", to togava vrata 1 (ili 27) bi trjabvalo da e prazna, tuj kato edinstvenata neotvorena i "neizbrana" vrata e 3 (85)
m?
uf zaboljaha me prustite... ot smukane

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: @zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Golem (минаващ)
Публикувано07.12.01 14:22



Понеже условието не е съвсем точно (то ако беше съвсем точно, задачата би била много лесна), разглеждаме няколко варианта:

1) Водещата знае къде е колата.
а. Иска да те прецака. Ако си познал, отваря друга врата и те кани да смениш вратата.
б. Иска да спечелиш. Ако не си познал, те кани да смениш вратата.
в. Не и пука и независимо дали си познал вратата с колата тя отваря една врата без кола и те подканя да си смениш отговора.

Вариант в. очевидно не ти дава никаква информация така че е 50/50. Варианти а. и б. диктуват противоположни отговори (смяна на вратата и не-смяна на вратата). Така че избора се свежда до това дали водещата е долбронамерена към тебе или не. Следователно задачата ни е логическа задача, ако водещата знае къде е колата.

1) Водещата не знае къде е колата. (или поне не се влияе от това)

В този случай тя избера една ПРОИЗВОЛНА врата РАЗЛИЧНА от тази която си избрал и я отваря. Допълнителнана информация, която получаваш е че зад тази врата нямя кола. Вероятността да си избрал правилната врата е 1/3 (след това 100% водещата ще отвори празна врата). Вероятността да не си познал вратата е 2/3, но след това вероятността водещата да отвори празна врата е 1/2. Т.е. 2/3 * 1/2 = 1/3. Следователно шансовете са 50/50.

Извод: Ако се абстрахираме от субективността на водещата, т.е. желанието и да те прецака или да ти помогне - шансовете ти са 50/50.

Sorry, обоче според мене задачата не е коректна!



Тема Re: @zadatchaнови [re: Golem]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 14:46



Ami ne uslovieto si e syvsem totchno...
Vodechtata (abe beche vodecht ama niama znatchenie) se predpolaga, tche znae kyde e kolata ama tova niama nikakvo znatchenie, ochte po-malko znatchenie ima iska li da te pretzaka ili ne (tova da ne ti e vodechtia na Stani bogat - mejdu drugoto ochte li ne sa go izgonili? ).
Vij ako iskach podskazvaneto otgore nezavisimo, tche na Grimalkin nechto hitch ne mu stana priatno - ne razbrah zachto...
Pozdravi.



Тема Re: @zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано07.12.01 14:55



?!?

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: @zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Golem (минаващ)
Публикувано07.12.01 14:54



ААА, сега те вазбрах!!! Следователно трябва да смениш вратата!!



Тема Re: @zadatchaнови [re: Golem]  
Автор Golem (минаващ)
Публикувано07.12.01 14:58



Най накрая разгадах условието на задачата!!! А то е 1в. (виж предния постинг)



Тема В такъв случай е ясно... но не съвсем -нови [re: nobody_]  
Автор Гoa (почти нормален)
Публикувано07.12.01 15:28



или поне така си мисля. При сто врати е почти невероятно да избереш печелившата, така че с 99% вероятност печелившата е другата (номер 85 ли беше от примера ти). При 3 врати шансът ти да избереш печелившата е 33%, следователно за врата номер 3 остават 67% и трябва да избера нея. Всичко това хубаво, обаче не е коректно от математическа гледна точка според мен. С вероятностите нещата не стоят просто.

Ще дам един пример, който знам от един суперяк математик и специалист от световна величина в теорията на вероятностите. (Дано не съм запомнил погрешно, не беше скоро.) Вероятността стадо маймуни да напише петата симфония на Бетовен (примерно), ако им дадеш листове и химикали, не е нула, колкото и невероятно да звучи. Обаче още по-невероятно звучи следното твърдение: вероятността да попаднеш на точен квадрат, ако започнеш да изписваш произволни големи числа (т.е. такива, за които нямаш предварителни данни), е нула! Аз не го вярвам, но човекът казваше, че и двете твърдения са строго доказани. (Разбира се, нямаш право, ако изпишеш 2895986396, след това да изпишеш 2895986397 и т.н., защото това вече е отправна точка, т.е. имаш предварителни данни.)

"Если долго мучится,
что-нибудь получится..."
“Времето – каза съществото – е най-простото нещо...”


Тема Re: @zadatchaнови [re: Golem]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 15:28



Mi da.
Pozdravi.



Тема Re: В такъв случай е ясно... но не съвсем -нови [re: Гoa]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 15:35



Super, ti dade pylnia otgovor nai-nakraia (s veroiatnostite). Kakvo totchno ne e korektno ot matematitcheska gledna totchka, osven tche taka ti se struva?
Mejdu drugoto kakto tchetoh v edna kniga veroiatnostta pokrai kychtata na razkazvatcha da kajem za 15 min da minat 1000 myje bila dosta niska i vse pak ot vreme na vreme voinitzite ot mestnia polk gi vodeli na bania...
Pozdravi.



Тема Re: @zadatchaнови [re: Grimalkin]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано07.12.01 15:38



Гри, вземи си напиши след ника ЖЕНСКА котка :)))

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: В такъв случай е ясно... но не съвсем -нови [re: nobody_]  
Автор Гoa (почти нормален)
Публикувано07.12.01 15:41



Ами струва ми се, че не е коректно, защото след всяко отваряне на врата условията се променят и автоматично вероятностите също се променят. Тоест след отварянето на втората врата би трябвало те да са вече 50 на 50, а не 33 на 67, както е било в началото.

"Если долго мучится,
что-нибудь получится..."
“Времето – каза съществото – е най-простото нещо...”


Тема Re: В такъв случай е ясно... но не съвсем -нови [re: Гoa]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 15:45



Ami ne znam, na men mi izglejda otchevidno, no ima dosta hora, koito ne sa syglasni (edin prepodavatel po fizika sychto se opyvache ).
Faktitcheski kogato pravich izbora si veroiatnostta e 1/3 i taia veroiatnost e fiksirana, zachtoto toia izbor si go spomniach, tche si go napravil. Ot tuk natatyk moje da raste salo veroiatnostta na drugata vrata - dano se izrazih iasno...
Pozdravi.



Тема Това е ясно...нови [re: nobody_]  
Автор Гoa (почти нормален)
Публикувано07.12.01 15:54



иначе нямаше да дам такъв отговор. Но както казах, нещата с вероятностите са много сложни и много често не стоят така, както на нас ни се струва

Не се заяждам, просто отбелязвам. Задачката е хубава, като се замисли човек

"Если долго мучится,
что-нибудь получится..."
“Времето – каза съществото – е най-простото нещо...”


Тема Re: Това е ясно...нови [re: Гoa]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано07.12.01 16:05



Абе аз си имам собствена теория за "шансът" и за вероятностите (различаваш се от това което ще кажа по нататък) и не съм много обективен ама .........
Това което иска да каже nobody_ си личи много добре в например със 100 врати.Шансът от първият път да си целнал правилната е 1/100 и след като се отворят 98 празни и остане само една наистина "шансът" там да е предмета Х би трябвало да е 99/100 , но някак си в пример само с три врати няма такава яснота ,а и не съм сигурен дали може така да прехвърляме признаците на онзи пример към този с по-малкото врати.Както знаете индуктивния извод има вероятностен характер.





Тема Re: В такъв случай е ясно... но не съвсем -нови [re: nobody_]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано07.12.01 16:13



ами за тебе може и да изглежда очевидно но подобен отговор е абсолютно некоректен от гледна точка на теория на вероятностите, питай в клуб математика защо, не ми се обяснява

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: @zadatchaнови [re: Mopдpeд]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано07.12.01 16:14



ааа не
мене ме кефи да разбирам кой знае от къде идва ника

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: Това е ясно...нови [re: T®lGGE®]  
Автор Гoa (почти нормален)
Публикувано07.12.01 16:25



Нещо такова имах предвид и аз. А Грималкин директно казва, че изводът е некоректен.

Карай, понякога такива задачи могат нарочно да се придържат към "погрешна" логика. Като например онова за човека, дето щели да го бесят през един ден от седмицата, но той нямало да знае предварително кой.

"Если долго мучится,
что-нибудь получится..."
“Времето – каза съществото – е най-простото нещо...”


Тема Re: В такъв случай е ясно... но не съвсем -нови [re: Grimalkin]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 16:32



Ami vij sega na men teoriata na veroiatnostite mi e mnogo mygliava, taka tche bia totalen otboi chto se otnasia do matematitcheskata strana na vyprosa. Az zatova postnah zadatchata v klub logika. Ne vijdam obatche da oborvach rechenieto...
Pozdravi.



Тема Re: Това е ясно...нови [re: Гoa]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 16:34



Mi az ne tche se zasiagam na selska tchest, no ako niakoi moje da obori rechenieto molia da go napravi kato mi pokaje kyde grecha...
Stiga obchti syobrajenia!
Pozdravi.



Тема Re: Това е ясно...нови [re: nobody_]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано07.12.01 16:54



Ми аз много не искам да те оборвам ,първо че си имам спбствена теория ,която не искам да намесвам ,второ вече казах как в пример с много врати проличава логиката ти ,но някак си само при три врати не се връзват нещата.Предлагам тъй като не съм много добре с теория на вероятностите да питаме и в клуб математика и след това пак да го обсъдим.



П.С Сега ми хрумна едно нещо обаче ще помосля как да го формулирам по-ясно и ще го кажа.



Тема Re: Това е ясно...нови [re: T®lGGE®]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 17:19



Gotovo - publikuvah ia v klub matematika, sega ostava otniakyde da izskotchi i niakoi matematik...
Pozdravi.



Тема Re: В такъв случай е ясно... но не съвсем -нови [re: nobody_]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано07.12.01 17:40



прав си, дори споменах причината за това

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: @zadatchaнови [re: Grimalkin]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано07.12.01 17:43



Хехе, муд казвал ли съм ти, че грималкин@дир.бг беше на майка ми? Тя е голяма фенка на книгата и имаше един период, в който я четеше циклично - като я свърши я почва отначало :) А тая година като се разбра, че ще бъде пълнолуние направо си умря от кеф :) Пък един френд го питали на попа дали бил отваряч или затваряч :)))

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: @zadatchaнови [re: Mopдpeд]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано07.12.01 17:53



да поздравиш майка си СПЕЦИАЛНО
и аз много се изкефих на пълнолунието :-)))
да не би сега грималкин@абв.бг да е неин, че забелязах е зает
(тъй де, не е необходимо да отговаряш ;-)

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: @zadatchaнови [re: Grimalkin]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 18:04



Ama izvinete kato zagovorihte za otvariatchi i zatvariatchi za "Edna nocht prez Samotnia oktomvri" li stava duma?
Pozdravi.



Тема Re: @zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано07.12.01 18:07



a ti kato prochetesh "Grimalkin" za nesto drugo li se setash
da

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: @zadatchaнови [re: Grimalkin]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.01 18:42



Ami moiat problem e hronitchnata skleroza s uslojnenia...
Pichi zachto otgovora da ne e veren, pls. Ili po-totchno zachto gi razdeliach na dve nezavisimi zadatchi - pyrvo 3, a posle 2, kato to si e edna zadatcha. Abe s edna duma, obiasnete be hora (kotki, de ).
Pozdravi.



Тема Re: @zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано07.12.01 19:38



Грималкин е котката на Джил (вещицата).
(Гри, а за адреса си права :)

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: zadatchaнови [re: nobody_]  
Авторam (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 22:34



njama da smenjam,po-iconomichno e.hehehe



Тема Re: @zadatchaнови [re: nobody_]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано09.12.01 20:26



kotkata ili vesticata
oste li iskash da objasnjavam za zadachata ili njakoj go e napravil mejduvremenno?

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.