Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Отново тукнови  
Автор Mиpkaтa-Пpъcтa (Усмивка)
Публикувано22.11.01 11:56



Влизам тука и викам да си по напъна малко мозъка, белким реша некоя главоблъсканица...обаче уви за повечето съм закъснял...затова аз пак ще дам една от мойте....нея веднъжсъм я пускал в този клуб, ама нещо е изтрита и затова ще я напиша пак

В едно индианско племе имало два типа хора, хора със светли очи и хора с тъмни очи. Всеки член от племето може да различи тъмните от светлите очи и обратното разбира се и също така не знае какви са неговоте очи. Как без да си подказват един на друг, членовете на племето могат да се разделят на две групи- едната хората със светлите очи , а другата хората с тъмните очи ?

Светът е оцелял, защото се е смял !
Мирката-Готиното

Редактирано от Mиpkaтa-Пpъcтa на 22.11.01 11:57.



Тема Re: Отново тукнови [re: Mиpkaтa-Пpъcтa]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано22.11.01 12:49



Ми ще се .... ами те..... ще .......уф........ ами значи ..............
абе един застава и следаващия идва и застава до него ,ако е със светли очи ще е от неговата група ако е с тъмни ще е от другата група ,като дойде трети той им вижда очите и и ако са различни застава между двамата така или ще е към едната или към другата ако са с еднакви застава в края(левия или десния - нека да приемем че застава в десния) и като дойде четвърти и той застава между тези които имат различен цваят на очите ,а пък ако всички са с еднакъв застава в десния край и така всеки следващ застава между тези които имат различен цвят на очите и така няма да има проблеми.Или греша ?





Тема Re: Отново тукнови [re: Mиpkaтa-Пpъcтa]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано22.11.01 13:42



ух, тукмо я решавах тая същата ма с един цар и неговите поданици (е, по-актуално звучи, не мислиш ли) дето имали или бели или черни шапки и трябвало да се наредят в една редица, от едната страна белите, от другата черните...
аз предлагам в случая следното решение- царя организира президентски избори

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема :-)......нови [re: Mиpkaтa-Пpъcтa]  
Автор PllP (SubNet)
Публикувано22.11.01 13:52



..нема да Ти отогварям.... знаеш, че знам.........


Леле - харесвашми с този ник...............................



Тема Re: Отново тукнови [re: T®lGGE®]  
Автор Mиpkaтa-Пpъcтa (Усмивка)
Публикувано22.11.01 14:56



Не , не грешиш. Верен Отговор !!

Светът е оцелял, защото се е смял !
Мирката-Готиното


Тема Re: :-)......нови [re: PllP]  
Автор Mиpkaтa-Пpъcтa (Усмивка)
Публикувано22.11.01 14:58



Хе, да доста е актуален ...вече

Светът е оцелял, защото се е смял !
Мирката-Готиното


Тема Re: Отново тукнови [re: Mиpkaтa-Пpъcтa]  
Автор Диaблo (otka4alka)
Публикувано22.11.01 16:31



ami u4astva6 li v IGRATA
o6te nqma veren otgovor,ne si zakysnql
6tom si tolgova umen otkrii otgovora


:PPPPPPPPPPP
:PPPPPPPP
:PPPPPPPPPPP


Тема И аз съм отново тук !нови [re: T®lGGE®]  
Автор GrayOne (непознат )
Публикувано22.11.01 16:56



Сега виждам колко весели неща съм изпуснал през времето което не се мярках наоколо ... нищо ... основно свойство на грешките е да бъдат повтаряни така че няма да казвам че от сега нататък ще влизам редовно...

Та сега по задачката. Не че имам нещо против даденият отговор обаче моя любим учител по математика все ми повтаря, че не трябва с по-един отговор да се задоволяваме .... Пък и този вариянт си има едно предимство ... накрая всеки ще разбере с какви очи е той самият докато при вашия последният човек който се намърдва сред тях не разбира той с какви очй е, ако и в двете групи има повече от един човек.

Та ето го моя вариант.

За да се разделят е достатъчно само да се съберат всички заедно в началото в една група (да речем на тъмнооките). След това на всяко тупване на копието на вожда / на всяко преместване на сянката на най-високата палма, на всеки залез или на каквото и да е друго периодично събитие си изберат, (важно е само отделянето да става походово а не "в реално време") ако някой вече е сигурен, че е със светли очи, се отделя от групата.

Предполагам че на по редовните посетители това вече им звучи съвсем като една друга задача (то беше цар (актуално), то бяха изневери (тва май все си е актуално), и накрая беше клане (няма да коментирам неговата актуалност))

Сега съм изправен пред проблема дали да не оставя отговора така недовършен за да мове някой (който не е запознат с гореспоменатата задача) да прекара няколко приятни минути/часа/дни мислейки ...

И все пак ще доразвия отговора си във следващата публикация, така че на който му се мисли просто да не я чете !



Тема !ОТГОВОР! (не чети :о) )нови [re: GrayOne]  
Автор GrayOne (непознат )
Публикувано22.11.01 17:19



Хех ... сега като се замисля това е идея ... защо от сега нататък пред всеки отговор на някоя задача не слагаме "!" . Така хората щте могат да не четат отговора (разваляйки си удоволствието от решаването) и все пак да изчетат спокойно всички доуточняващи и коментарни постинги .

Ето го и разяснението за моя отговор.

Тъй като в задачата се казва, че ИМА и от двата вида , то ако един човек се огледа и види само тъмнооки вече ще му е ясно че той е със светли очи. Така той ще се отдели на първия ход.
В случай, че има двама светлооки, всеки един от тях няма да знае дали е със светли очи (защото ще вижда един светлоок в компанията) и на първия ход няма да се отдели никой. след първият ход обаче, виждайки че другият светлоок не се отделя всеки от тях ще разбере че светлооките са повече от един. (както вече обясних ако беше един щеше да се изнесе на първия ход) И като вземе предвид това и факта, че той вижда само един , ще бъде съвсем убеден че и неговите собствени очи са светли. Така и двамата ще се отделят на втория ход.

В крайна сметка става ясно че при Х - светлооки, след (Х-1)-вия ход всеки от тях ще разбере че светлооките са повече от (Х-1) (иначе на (Х-1)-вия ход те щяха да се отделят) и тъй като той самият ще вижда само (Х-1) ще разбере че и той е светлоок. Така в крайна сметка на Х-тия ход всеки от светлооките щесе отдели и при това със сигурност ще знае цвета на собствените си очи.


(така де .. представете си какво ще му е гадно на оня образ който при вашия вариант ниама да "опознае себе си" ... ако например някоя вечер светлооките решат да си направят купон само за светлооки, а тъмнооките- само за тъмнооки нашия човек ше си скучае цяла вечер в колибата .... освен ако не се навият гадовете на още някое мероприятие от което и нашия човек да се самоопознае ... ама нали знаете колко несъпричастни са хората към чуждото нещастие ... като нищо ще ги домързи )






Айде стига съм творил .... Чао за сега !



Тема Re: Отново тукнови [re: Mиpkaтa-Пpъcтa]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано23.11.01 13:55



Е и аз да съм прав най-накрая.Въпреки че както съм го обяснил надали се разбира.Радвам се че се завърна в клубовете (забравих да те поздравя първия път)А сега кажи какво стана с онова "10 дни".






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.