Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Задачка от тест за работа в Майкрософт  
Автор Гpyбo в мOзъkA (шиш)
Публикувано20.11.01 18:28



Имаме 2 стаи. В едната се намират 3 крушки, а в другата - 3 прекъсвача. Всеки прекъсвач е свързан с 1 крушка и всяка крушка - с 1 прекъсвач. Първоначално и трите са изгасени.
Двете стаи са свързани с общ коридор, но не са остъклени, т.е. не може от коридора или от едната стая да се вижда какво става в другата. Намирате се в коридора. Как с по едно влизане във всяка от стаите ще разберете кой точно прекъсвач с коя точно крушка е свързан?

(аз съм онова оръжие на престъплението, с което се намушква оръжието на всички престъпления)


Тема Re: Задачка от тест за работа в Майкрософтнови [re: Гpyбo в мOзъkA]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано20.11.01 18:35



Ми значи включваме единия прекъсвач после включваме и другия оставяме го замалко и изключваме ,а третия не го пипаме.След това влизаме във всяка стая там където крушката свети тя е свързана с първия прекъсвач , там където крушката не свети но е загрята - с втория и там където не свети и не е загрята - с третия.

ИЛИ :

прекъсвач 1 - включен + светеща крушка
прекъсвач 2 - включен за малко и изключен + несветеща ,но загрята крушка
прекъсвач 3 - невключван + несветеща и ненагорещена крушка


Редактирано от T®lGGE® на 20.11.01 18:40.



Тема Бравоснови [re: T®lGGE®]  
Автор Гpyбo в мOзъkA (шиш)
Публикувано20.11.01 18:38



Май си я чувал тази, а
А онази за двете въжета чувал ли си я?

(аз съм онова оръжие на престъплението, с което се намушква оръжието на всички престъпления)


Тема Re: Бравоснови [re: Гpyбo в мOзъkA]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано20.11.01 18:44



Точно тази не съм я чувал ,но си признавам че знаех че има нещо общо с нагрятостта на крушките и от там се досетих.Колкото до тази с въжетата - май не я знам - дай я пък ще видим.Ама утре ще отговоря защото сега нямам време (ако до утре не е вече решена де)





Тема Re: Задачка от тест за работа в Майкрософтнови [re: T®lGGE®]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано20.11.01 18:48



abe trigger, tykmo re6a edna zada4ka i s radost ti4am da postna re6enieto i kwo? ti we4e si me izprewaril . ajde molq ti se, daj 6ans i na drugite .

stoj, ta gledaj


Тема Re: Задачка от тест за работа в Майкрософтнови [re: lndependent]  
Автор nighty (pooker)
Публикувано20.11.01 18:54



Shto se lepnali vsichki za Triger? Tova e forum i vseki si dava mnenieto. Nikoi ne e dlyjen da chete. Ti si napishi pyrvo tvoia otgovor, a togava cheti ostanalite. Tuk nagradi ne razdavat, taka che udovolstvieto shte si e izcialo tvoe. Ako ne se lyja tazi zadacha ia imashe minalata godina, no v po-razlichen variant - 1 staia s edna krushka (niama djamove, ima 1 zatvorena vrata), ti si otvyn, pred 3 kliucha. Mojesh da vkl. i izkl. vseki edin kliuch po 1 pyt, sled koeto mojesh da vlezesh v staiata i triabva da otgovorish. Ako pyk se lyja, znachi ia ima v www.bulnet.com/zag/ Tam ima mnogo dobre podreden arhiv.



Тема Re: Бравоснови [re: Гpyбo в мOзъkA]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано21.11.01 12:57



Кажи, кажи за двете въжета :)

А моето решение е следното (защото може да се случи примерно крушките да са на върха на някой небостъргач, а пък ключовете да са долу, и додето стигнеш, тя крушката ще истине :) : Избираш един от прекъсвачите и МНОГО бързо го кликаш да кажем 1000 пъти. Така съответната крушка ще изгори, тая която си светнал ще свети, а другата е ясна :)

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: Бравоснови [re: Mopдpeд]  
Автор DlABLO (otka4alka)
Публикувано21.11.01 13:44



Mordred,mai rabotata ne ti se otrazqva mnogo dobre
ti si po-zle i ot TRIGGER-a a men vzeti zaedno

:PPPPPPPPPPP
:PPPPPPPP
:PPPPPPPPPPP


Тема Нетърпениенови [re: Гpyбo в мOзъkA]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано23.11.01 14:41



Айде давай тази с двете въженца де !



Тема Re: Бравоснови [re: Mopдpeд]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано23.11.01 15:20



Хубаво решение ама може да се случат и някой други неща - примерно :
1000 пъти или там колкото ще цъкаш да не са достатъчни за да изгори крушката
Може пък крушките да са матови и доста трудно ще разбереш коя точно е изгорялата без допълнителна техника






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.