Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 16.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Задачка от тест за работа в Майкрософт  
Автор Гpyбo в мOзъkA (шиш)
Публикувано20.11.01 18:28



Имаме 2 стаи. В едната се намират 3 крушки, а в другата - 3 прекъсвача. Всеки прекъсвач е свързан с 1 крушка и всяка крушка - с 1 прекъсвач. Първоначално и трите са изгасени.
Двете стаи са свързани с общ коридор, но не са остъклени, т.е. не може от коридора или от едната стая да се вижда какво става в другата. Намирате се в коридора. Как с по едно влизане във всяка от стаите ще разберете кой точно прекъсвач с коя точно крушка е свързан?

(аз съм онова оръжие на престъплението, с което се намушква оръжието на всички престъпления)


Тема Re: Задачка от тест за работа в Майкрософтнови [re: Гpyбo в мOзъkA]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано20.11.01 18:35



Ми значи включваме единия прекъсвач после включваме и другия оставяме го замалко и изключваме ,а третия не го пипаме.След това влизаме във всяка стая там където крушката свети тя е свързана с първия прекъсвач , там където крушката не свети но е загрята - с втория и там където не свети и не е загрята - с третия.

ИЛИ :

прекъсвач 1 - включен + светеща крушка
прекъсвач 2 - включен за малко и изключен + несветеща ,но загрята крушка
прекъсвач 3 - невключван + несветеща и ненагорещена крушка


Редактирано от T®lGGE® на 20.11.01 18:40.



Тема Бравоснови [re: T®lGGE®]  
Автор Гpyбo в мOзъkA (шиш)
Публикувано20.11.01 18:38



Май си я чувал тази, а
А онази за двете въжета чувал ли си я?

(аз съм онова оръжие на престъплението, с което се намушква оръжието на всички престъпления)


Тема Re: Бравоснови [re: Гpyбo в мOзъkA]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано20.11.01 18:44



Точно тази не съм я чувал ,но си признавам че знаех че има нещо общо с нагрятостта на крушките и от там се досетих.Колкото до тази с въжетата - май не я знам - дай я пък ще видим.Ама утре ще отговоря защото сега нямам време (ако до утре не е вече решена де)





Тема Re: Задачка от тест за работа в Майкрософтнови [re: T®lGGE®]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано20.11.01 18:48



abe trigger, tykmo re6a edna zada4ka i s radost ti4am da postna re6enieto i kwo? ti we4e si me izprewaril . ajde molq ti se, daj 6ans i na drugite .

stoj, ta gledaj


Тема Re: Задачка от тест за работа в Майкрософтнови [re: lndependent]  
Автор nighty (pooker)
Публикувано20.11.01 18:54



Shto se lepnali vsichki za Triger? Tova e forum i vseki si dava mnenieto. Nikoi ne e dlyjen da chete. Ti si napishi pyrvo tvoia otgovor, a togava cheti ostanalite. Tuk nagradi ne razdavat, taka che udovolstvieto shte si e izcialo tvoe. Ako ne se lyja tazi zadacha ia imashe minalata godina, no v po-razlichen variant - 1 staia s edna krushka (niama djamove, ima 1 zatvorena vrata), ti si otvyn, pred 3 kliucha. Mojesh da vkl. i izkl. vseki edin kliuch po 1 pyt, sled koeto mojesh da vlezesh v staiata i triabva da otgovorish. Ako pyk se lyja, znachi ia ima v www.bulnet.com/zag/ Tam ima mnogo dobre podreden arhiv.



Тема Re: Бравоснови [re: Гpyбo в мOзъkA]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано21.11.01 12:57



Кажи, кажи за двете въжета :)

А моето решение е следното (защото може да се случи примерно крушките да са на върха на някой небостъргач, а пък ключовете да са долу, и додето стигнеш, тя крушката ще истине :) : Избираш един от прекъсвачите и МНОГО бързо го кликаш да кажем 1000 пъти. Така съответната крушка ще изгори, тая която си светнал ще свети, а другата е ясна :)

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: Бравоснови [re: Mopдpeд]  
Автор DlABLO (otka4alka)
Публикувано21.11.01 13:44



Mordred,mai rabotata ne ti se otrazqva mnogo dobre
ti si po-zle i ot TRIGGER-a a men vzeti zaedno

:PPPPPPPPPPP
:PPPPPPPP
:PPPPPPPPPPP


Тема Нетърпениенови [re: Гpyбo в мOзъkA]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано23.11.01 14:41



Айде давай тази с двете въженца де !



Тема Re: Бравоснови [re: Mopдpeд]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано23.11.01 15:20



Хубаво решение ама може да се случат и някой други неща - примерно :
1000 пъти или там колкото ще цъкаш да не са достатъчни за да изгори крушката
Може пък крушките да са матови и доста трудно ще разбереш коя точно е изгорялата без допълнителна техника





Тема Задачката за двете въжетанови [re: Гpyбo в мOзъkA]  
Автор Гънka в мOзъkA (последна)
Публикувано30.11.01 12:24



Сори, ама не можех по-рано да я пусна. Дано този път никой да не знае предварително нещо за отговора

Имаме две въжета, всяко от които изгаря за един час, но неравномерно, т.е. не се знае какви са им "функциите на горенето". Имаме запалка. Трябва да отмерим 15 минути.

Реквием за мозъчните гънки:

ъъъ... забравих как беше


Тема (ОТ) Въздъх :(нови [re: Гънka в мOзъkA]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано30.11.01 12:29



Пфу, тази я знам :(

Много ме кефят никовете ти обаче :)
Между другото разбрах, че миналата сряда не се е получило толкова добре ... жалко, хубава тема беше

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: (ОТ) Въздъх :(нови [re: Mopдpeд]  
Автор Гънka в мOзъkA (последна)
Публикувано30.11.01 12:35



Коя минала? Тая или по-предишната? По-предишната беше суперзле - никой не щя дори да се опита да разбере целта на темата. А тая не стоях и си тръгнах - за пръв път от години. Ама май вече често ще го правя...

Извинявай, не е вината в клуба, в мене си е - тоест, не искам да мислиш, че не си заслужава да се ходи.

Реквием за мозъчните гънки:

ъъъ... забравих как беше


Тема Re: (ОТ) Въздъх :(нови [re: Гънka в мOзъkA]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано30.11.01 12:57



За отрицателните герои иде реч...
Иначе, аз поначало нямам ентусиазъм да ходя по такива събития, то добре че разредихме срещите на клуба на Толкин, че и те щяха да ми писнат :)

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Аханови [re: Mopдpeд]  
Автор Гънka в мOзъkA (последна)
Публикувано30.11.01 14:18



Както ти казах вече, на тая сбирка не стоях. Дано наистина е било хубаво, макар че от репликите, които чух след клуба, ми се струва, че не са успели да разграничат и дефинират достатъчно дорбе понятията "добър", "лош" и съответно "положителен", "отрицателен". Според мен първите две се поддават много повече на що-годе обективна оценка (поне от гледна точка на общоприетия в нашето общество морал - който обаче обезпокоително бързо се изменя в доста неприятна посока), а вторите две са доста по-субективни - както от гледна точка на автора, така и - още повече - на читателя. За мен някои прословути "положителни" герои, по които толкова много хора въздишат (например Ринсуинд и Майлс ВорКосиган), са едни от най-отрицателните герои, които мога да си представя. И си имам обосновано мнение.

Както и да е

Реквием за мозъчните гънки:

ъъъ... забравих как беше


Тема едн въпрос:нови [re: Гънka в мOзъkA]  
Автор urko (недиференциран)
Публикувано30.11.01 20:03



двете въжета с еднаква дължина ли са или това няма значение?



Тема Re: едн въпрос:нови [re: urko]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано30.11.01 20:22



Значение има само, че и двете горят по за час

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: едн въпрос:нови [re: Mopдpeд]  
Автор urko (недиференциран)
Публикувано02.12.01 23:24



абе хора дайте някакъв жокер, че мисълта ми е много прашасала напоследък...



Тема Re: едн въпрос:нови [re: urko]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано03.12.01 00:01



Кофти, ако ти дам жокер, то си е направо отговора :(
Ясно е, че въжето няма смисъл да се реже, защото гори неравномерно ... помисли какво друго може да се направи

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема мамка му и въженови [re: Mopдpeд]  
Автор urko (недиференциран)
Публикувано04.12.01 18:08



получих гастрит, докато се сетя.
Та е то какво:
1. Запалваме въже №1 едновременно от двете страни, а въже №2 - от едната.
2. Тъй като така №1 ще изгори точно два пъти по-бързо, то в момента на пълното му изгаряне на №2 ще му остава точно 1/2 час горене.
3. Но ние няма да чакаме толкова дълго, ами веднага запалваме и горния му край и
4. така то доизгаря точно за 1/4 час

Значи от момента на запалване на втория край на №2 до пълното изгаряне на №2 са точно 15 мин.



Тема Re: мамка му и въженови [re: urko]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано04.12.01 18:23



Вярно, разбира се :)

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.