Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Брех, да му се не види! Откъде се пръкна туйнови  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано10.11.01 10:24



квадратче???





Тема Re: Брех, да му се не види! Откъде се пръкна туйнови [re: ASSASSlN]  
Автор Golem (минаващ)
Публикувано10.11.01 15:34



Много хитра заблуда :)

Решението е в това че мрежите не са еднакви (поне едната е правоъгълна). Това може да се види ако проследиш вниметелно двата диагонала. Ще видиш че те пресичат възлите по различен начин ===> Мрежите са различни (макар че това е трудно да се види) и не можеш да сравняваш площта по броя на клетките.



Тема Не си много убедителеннови [re: Golem]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано10.11.01 15:48



Мрежите са абсолютно еднакви! Аз ти го гарантирам, защото тоя gif аз го правих. Наиснина, не съобразих, че те подсказват точния отгорор. Ей сега ще си загубя малко време да ги махна тия мрежи, та да видя какво ще стане.



Тема Готово! [re: Golem]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано10.11.01 16:02



Сега ми се струва, че заблудата става по-голяма. Ти понеже знаеш и предния вариант как оценяш втория? Питам те като външен човек, защото сам не мога да си дам оценка.



Тема Re: Готово!нови [re: ASSASSlN]  
Автор Golem (минаващ)
Публикувано10.11.01 19:47



Коригирам се: Мрежите са еднакви, но "квадратите" са правоъгълници.

Не знам кой вариант е по-добър. Май с мрежите е по-трудно за разгадаване, защото насочва мисленето в грешна посока, но не съм сигурен, защото когато я видях без мрежи вече знаех за какво става въпрос.



Тема Може ли ?нови [re: ASSASSlN]  
Автор T®lGGE® ()
Публикувано11.11.01 14:21



Имам ли разрешение да дам отговор ?





Тема Не е готово!нови [re: Golem]  
Автор T®lGGE® ()
Публикувано11.11.01 14:23



Не мисля че са правоъгълници - друго е ...май .





Тема Re: От оптическата измама...нови [re: ASSASSlN]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано11.11.01 20:50



или по-точно поради факта че фигурите не са триъгълници... Това са четириъгълници - един вдлъбнат и един изпъкнал...
Не ми се пише, но който иска да изчисли косинусите на ъглите в двата малки правоъгълни триъгълника.... и ще види къде е разликата.

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко

Редактирано от мишoни на 11.11.01 21:02.



Тема Re: Брех, да му се не види! Откъде се пръкна туйнови [re: ASSASSlN]  
Автор T®lGGE® ()
Публикувано12.11.01 00:26



Само да попитам дали някой ще ми се сърди ако предложа нещо което може да се окаже и верния отговор.Просто я знам задачата ,ама не съм сигурен дали това което си мисля беше отговора - затова ви питам дали ако отговоря и това се окаже верният отговор дали няма да ми се сърдите че съм ви лишил от удоволствието от решаването на задачата.Ей т'ва е !





Тема Не се заблуждавай, бре, човече!нови [re: Golem]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано12.11.01 07:04



Квадрати са, бе! Няма логика да са нещо друго.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.